Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Finalna wersja "Nokia Software Updater"

Finalna wersja "Nokia Software Updater"

WitekT 12 Marca 2007 11:33

0 0

Zakończyła się faza pilotażowa programu Nokia Software Updater. Za pomocą aplikacji zaktualizowało swoje telefony już ponad 750 tys. osób.

Urządzenia mobilne stają się coraz inteligentniejsze, a dzięki aktualizacjom oprogramowania z nowymi i udoskonalonymi funkcjami możemy zapewnić użytkownikom więcej możliwości. W ostatniej aktualizacji do mobilnego komputera multimedialnego Nokia N80 dodaliśmy na przykład funkcję internetowych połączeń telefonicznych. Nokia Software Updater może ułatwić i przyspieszyć uzyskiwanie najnowszego oprogramowania do kompatybilnego urządzenia Nokia. Ponieważ swoimi możliwościami urządzenia mobilne zaczynają przypominać komputery, to naturalną tego konsekwencją było zaoferowanie internetowych aktualizacji oprogramowania, dzięki którym użytkownicy mają w swoich urządzeniach najlepsze dostępne funkcje — powiedział Jarkko Sakki, dyrektor ds. obsługi klientów w dziale Multimedia firmy Nokia.




Nokia Software Updater to bezpłatna aplikacja, za pomocą której można aktualizować oprogramowanie telefonów Nokia. Aplikacja była początkowo dostępna tylko w języku angielskim, ale obecnie można z niej korzystać w prawie 40 językach, w tym w języku polskim. Odnośnik do aplikacji Nokia Software Updater jest również dostępny w najnowszych wersjach oprogramowania Nokia PC Suite.

Po zainstalowaniu aplikacji na komputerze użytkownicy mogą podłączyć swój telefon kablem USB, a Nokia Software Updater automatycznie wykryje typ urządzenia oraz dostępną wersję oprogramowania i poprowadzi użytkownika przez proces aktualizacji.

Źródło tekstu: Nokia     

Dodaj do:
w sumie: 35
  • 0

    16. ~issa  2007-03-12 19:28:19  host: azj139.neoplus.adsl.tpnet.pl

    ***abcd - według informacji na stronie Nokii , e61i będzie dostępna już w kwietniu. Co do przeglądarki , ja używam raczej na codzień Opery Mobile i Mini Opery , moim zdaniem lepsze niż oryginalna przeglądarka.

  • 0

    17.  2007-03-12 19:44:55

    ~issa - nie jest to jakaś super rzecz... Ja polecam MGMaps - korzysta m.in. z map Google, ale przynajmniej obsługuje odbiorniki GPS, czego nie potrafi Google Maps ;-)

  • 0

    18. ~sPawiK  2007-03-12 20:26:35  host: 86.40.198.157

    @issa na originalnym temacie nokii dziala (przynajmniej mi) znacznie szybciej, aktualizowalem z wersji originalnej (pierwszej) do najnowszej (3 - nie pamietam dokladnej numeracji softow, opuscilem "srodkowa" aktualizacje), moze dlatego tak zauwazalne to bylo dla mnie. ostatnio wgralem jdnak inny temat i telefon zaczal sie jakby przycinac wiec mozliwe ze ma to zwiazek z tym.

  • 0

    19. ~tdsz  2007-03-12 20:34:01  host: apn-99-40.gprspla.plusgsm.pl

    Aktualizował ktoś 6233 w ciągu ostatnich dni? Podobno jest najnowszy soft V 05.10. A może ktoś ma changelog ze zmianami od poprzedniego softu 04.91? Pozdrawiam :)

  • 0

    20. ~sPawiK  2007-03-12 20:36:04  host: 86.40.198.157

    znalazlem numerki softu: oryginalny byl 1.0610.04.04 (co ciekawe NSS pokazywal jako 1.0533.47.14), potem bylo 2.0618.06.05 (to ten opuscilem) i ostatecznie mam 3.0633.09.04. issa - testowales moze voip za nat'em? bo gdzies chyba widzialem info ze ma dzialac na najnowszym sofcie...

  • 0

    21. ~  2007-03-12 20:36:44  host: inet20908na-3.eranet.pl

    Wlo-a czy ta aplikacja dziala jak klasyczna nawigacja samochodowa gps?Ja teraz używam naviexperta-działa świetnie ale niestety jest płatna ;(

  • 0

    22.  2007-03-12 21:49:46

    nie - to nie nawigacja - jestnie jest to śledzenie położenia na mapie (na róznych mapach, program obsługije ich mnóstwo bym powiedział, mogą być także zdjęcia satelitarne), ale o nawigacji mówić nie można. BTW - NaviExpert jest już z widokami map w 3D! ;-) Ja aktualizowałem ale dawno - zaraz po ukazaniu się dla 6233 - 4.91 jeszcze. Teraz też podając kod wyświetla 4.91 - nie wiem co po aktualizacji zrobi... Nie sprawdzę też teraz - mam prawie rozładowany telefon.

  • 0

    23.  2007-03-12 21:52:08

    ale sprawdziłem - instalowałem z komputera nowego NaviExperta ;-) Aktualny 4.91, aktualizacja 4.91 - nie ma więc nowszego.

  • 0

    24.  2007-03-12 21:59:58

    Aha! Mobile GMaps tak naprawdę też nie jest za darmo ;-) Ściąga znacznie większe ilości danych niż NaviExpert - bez porównania. Tak więc jeśli ktoś ma kiepskie stawki za GPRS, będzie go to kosztować... To przecież mapy/zdkęcia on-line są. A NaviExpert, jako system Navigacji nie sądzę żeby codziennie był potrzebny - można więc dzienne licencje tylko kupić. Jeśli ktoś codziennie używa to też uważam,że wcale nie jest drożej niż kupno map i ich coroczne odnawianie ;-) Jest znacznie taniej nawet.

  • 0

    25. ~issa  2007-03-12 22:22:16  host: azj43.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Czy ktoś mógłby powiedzieć , do czego służy adres Mac mojego telefonu? Czy to sie gdzies wpisuje podczas konfiguracji punktu dostępu , czy gdzieklwiek indziej ( w komputerze?). Bo ogólnie wlan działa bardzo niestabilnie , nie wiem czy to wina softu , czy LiveBoxa...

  • 0

    26.  2007-03-12 22:34:54

    issa: w skrócie i uogólniając - adres MAC służy do indentyfikacji urządzenia w sieci. Jeżeli Twój telefon łączy się z siecią po WiFi, to jest on dla Ciebie nieważny. :)

  • 0

    27. ~issa  2007-03-12 22:40:19  host: azi113.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Dziękuję:) Dla mnie to czarna magia.

  • 0

    28. ~tdsz  2007-03-12 22:44:11  host: apn-100-189.gprsbal.plusgsm.pl

    wlo: na stronie http://www.ade.cz/verze_sw.htm jest właśnie napisane, że jest nowy soft do 6233 i stąd moje wcześniejsze pytania. Skoro ktoś tam podał te informacje, to jednak na podstawie czegoś musiał to napisać. Nie ważne. Spróbuję w najbliższym czasie sprawdzić. Na razie sytuacja zmusiła mnie do korzystania z Simdaty, a na UMTS-ie bardzo szybko uciekają te megabajty. Pozdrawiam :)

  • 0

    29.  2007-03-12 23:07:53

    no nie tylko tam - piszą o tym na wielu forach ;-) Tylko co z tego?

  • 0

    30. ~tdsz  2007-03-12 23:16:24  host: apn-100-189.gprsbal.plusgsm.pl

    Chociażby dlatego, że zawsze warto mieć jak najnowszy soft, pomimo że aktualny w telefonie i tak dobrze się sprawuje. Jeśli o mnie chodzi, to lubię mieć wszystko najnowsze i uaktualnione :) Taka moja natura. hehe.

  • 0

    31.  2007-03-13 09:29:48

    nie wiem czy zawsze warto ieć najnowszy ;-) Nie wiem - może to tylko wrażenie, ale kiedy mam w skrzynce odbiorczej w 6233 ok. 1000 wiadomości, przy wersji 4.91 wyraźnie dłużej się telefon włącza - to nie jest sekunda czy dwie - to kilkadziesiąt sekund jest, podczas kiedy ze starym, 3.80 czy coś podobnego, trwało to może kilkanaście sekund. Nie chcę przesądzać bo nie mierzyłem - ale jednak odnoszę takie wrażenienie. Być może to kwestia ememesów - teraz zdecydowanie więcej ememesów dostaję niż jeszcze pół roku tremu, ale wrażenie pozostaje.

  • 0

    32. ~Rafał  2007-03-14 16:40:26  host: xdsl-4602.jgora.dialog.net.pl

    Dla 6233 nie ma jeszcze nowszej wersji od 4.91 w NSU, jesli do boxow sie pojawila to lada dzien bedzie pewnie dostępna w aktualizacji.

  • 0

    33. ~6233  2007-03-26 14:33:19  host: ip-84-201-210-15.it-net.pl

    Ja właśnie odebrałem swoją 6233 z serwisu, bo wymianiali głośniczek na gwarancji i wgrali oprogramowanie 05.10. Jeszcze nie sprawdzałem, czy są jakieś istotne zmiany.

  • 0

    34. ~marCOMan  2007-05-02 00:25:01  host: 165.76.radiotel.com.pl

    Oto changelog firmwaru 05.10 : Changes/improvements made from MCU SW version 4.91 to version 5.10: - Messaging - The email address length value has been optimized - Sending and receiving MMS improved - Improved downloading of SMIL info - AM or PM added if 12-hour time format is used in Message details - Browser - Improved downloading with Opera browser - Browser functionality improved when Hebrew language used - Downloading Java games improved - Browser bookmarks updated in German menu - HTTP Loader Context creation improved - Bluetooth/IRDA - Improved transfer of DRM SD protected content - UAProfile updated - Font size setting option available in all variants - Echo cancellation improved when CK-7W hands free used - Dictionary application available in all variants - Video streaming improved - Downloading of 3GP file improved - Improved support for AMR file with Media Player - IMSI detach sent to network when powering off due to low battery - Operator name list updated

  • 0