Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Finalna wersja AutoMapy w Google Play

Finalna wersja AutoMapy w Google Play

Q! 21 Sierpnia 2012 11:09

0 0

21. sierpnia AutoMapa udostępni w sklepie Google Play finalną wersję swojej aplikacji do nawigacji.

AutoMapa Android Polska oferowana będzie w modelu subskrypcyjnym. Starter, w cenie 4,99 zł, umożliwi korzystanie ze wszystkich funkcji programu przez 7 dni. W tym czasie będzie można również korzystać z pełnej nawigacji, włącznie z technologią LiveDrive!, czyli z nawigacją z uwzględnieniem aktualnej sytuacji drogowej. Po tym okresie użytkownik będzie mógł, w zależnści od potrzeb, wykupić licencje czasową.

Wśród dostępnych opcji zakupu znajdą się:
7-dniowa w cenie 19,99 zł,
90-dniowa w cenie 59,99 zł,
roczna w cenie 119,99 zł.




Po wygaśnięciu licencji użytkownik będzie mógł nadal korzystać z przeglądarki mapy oraz pełnej bazy użytecznych punktów (POI).

AutoMapa Android zaoferuje dostęp do map w technologii offline i danych drogowych online. Mapy dostępne będą zawsze, nawet w przypadku braku zasięgu GSM oraz Wi-Fi. W przypdku dostępu do sieci kierowcy otrzymają wsparcie technologii LiveDrive! pozwalającej na nawigację z uwzględnieniem aktualnej sytuacji drogowej, korków i mechanizmów pozwalających na automatyczną zmianę kierunkowości ulic czy ich czasowe zamykanie i otwieranie.

Udostępniona wersja AutoMapy Android zawierać będzie najdokładniejsze mapy Polski w specyfikacji 2012.06. wykorzystywane jednocześnie w serwisie lokalizacyjnym Targeo.pl.

Źródło tekstu: AutoMapa     

Dodaj do:
w sumie: 18
  • 0

    1.  2012-08-21 11:17:13

    Ci, którzy dali się naciągnąć na poprzednią betę za 5zł powinni teraz dostać tygodniową subskrypcję za darmo...

  • 0

    2. ~AMD  2012-08-21 11:27:52  host: static-78-8-144-13.ssp.dialog.net.pl

    To znaczy, że za 4,99 zł mam legalnie całą mapę Polski? I dopiero, jak będę chciał pobrać nowe mapy, lub skorzystać z LiveDrive to będę musiał wykupić licencję?

  • 0

    3. ~ventilator  2012-08-21 11:29:51  host: iwf50.internetdsl.tpnet.pl

    Po wygaśnięciu licencji nie będzie można używać AM do nawigacji tak jak w wersjach windowsowych?

  • 0

    4. ~And  2012-08-21 11:35:49  host: biafw1.szeptel.net.pl

    Nie, po wygaśnięciu licencji masz tylko mapę i możesz sobie wyszukać pkt, ale nawigacji nie ma.

  • 0

    5. ~PLANET  2012-08-21 11:38:54  host: user-109-243-33-231.play-internet.pl

    @up: Dokładnie tak, jak piszesz.

  • 0

    6. ~lookaty  2012-08-21 11:42:57  host: dvq202.internetdsl.tpnet.pl

    @3 Przecież można korzystać, nie ma tylko możliwości aktualizacji O_o

  • 0

    7. ~AMD  2012-08-21 11:45:10  host: static-78-8-144-13.ssp.dialog.net.pl

    A to lipa. Powinni dać jeszcze wersję 1-dniową, to byłoby najlepsze rozwiązanie. A co z mapami innych krajów?

  • 0

    9. ~Th0mas  2012-08-21 12:11:05  host: 81-219-114-31.adsl.inetia.pl

    Phi, licencja przypisana do konkretnego rządzenia. Po dwóch latach, jak ktoś chce zmienić telefon musi na nowo wykupić AM. To ja już wolę standardową nawigację , gdzie jej się nie wymienia po dwóch latach. Wolę licencję przypisaną do adresu mailowego niż takie coś.

  • 0

    10. ~ABP  2012-08-21 12:18:09  host: awl216.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Przy takim modelu licencjonowania to ja wolę swoją dedykowaną nawigację na WM, do której wykupuję uaktualnienia tylko jak wyjeżdżam w dalsze trasy w kraju czy za granicę. Z reguły robię to przed wakacjami lub w ich trakcie. Roczny koszt złożony z licencji tygodniowych wynosi ~1000zł. To jest w żaden sposób nieporównywalne z kosztem licencji całorocznej. Moim zdaniem, gdyby licencja tygodniowa kosztowała 5zł, to mieliby znacznie więcej klientów wśród tych, którzy nawigacji potrzebują tak jak ja, okazjonalnie, a nie na co dzień, przez co sumaryczne zyski byłyby większe niż przy obecnych cenach. Ale to jest tylko moje zdanie, mogę się nie znać na ustalaniu cen nawigacji. Ja w każdym bądź razie za 5 zł bym parę razy w roku kupił, a za 20 nie kupie ani razu.

  • 0

    11. ~Linchpin  2012-08-21 12:21:45  host: 89-74-34-24.dynamic.chello.pl

    Ktoś się orientuje, czy kupując ten starter za 4,99 PLN dostępna jest tylko mapa Polski czy także całej Europy?

  • 0

    12.  2012-08-21 12:35:27

    Dla Androida w ogóle jest póki co tylko Polska. Ciekawi mnie, czy to przywiązywanie licencji do jednego urządzenia jest w ogóle zgodne z regulaminem Google Play?

  • 1

    13. ~  2012-08-21 12:52:52  host: aebq64.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Wersja finałowa? Jakieś zawody były, czy redachtórki nie znają słowa "finalna"?

  • 0

    14. ~mobile4you  2012-08-21 12:58:10  host: bc02.pwc.ca

    @12, Tak. Według regulaminu dla deweloperów licencja jest na urządzenie (android.com /pl/developer-distribution-agreement. html, p. 5.4)

  • 0

    15. ~powell  2012-08-21 13:13:37  host: voip.slican.pl

    @14 Nieprawda, w tym punkcie nie ma mowy o konkretnym urządzeniu. Ogromna większość aplikacji w Markecie jest przywiązana to konta, a nie to konkretnego urządzenia.

  • -1

    16.  2012-08-21 13:16:14

    @13 - i jak, już Ci lepiej?

  • 0

    17. ~mobile4you  2012-08-21 16:53:47  host: public-gprs417297.centertel.pl

    @15, czytaj ze zrozumieniem. Jak nie potrafisz poradź się kogoś. Według Twojego wywodu powinno się zainstalować na wszystkich urządzeniach przypisanych do konta. Owszem, jest taka możliwość tylko w przypadku gdy w licencji jest tak uwzględnione.

  • 0

    19.  2012-08-22 11:30:12

    Zdecydowanie za drogo. W wersji na PNA (Windows CE) mam za około 80zł przedłużenie licencji na PL, a 150zł na EU. Dodatkowo navi leży w aucie, więc skorzysta z niego również żona czy też mogę pożyczyć sąsiadowi na wakacje. W tej opcji za 50% więcej kasy mam same ograniczenia, bo telefonu nikomu nie dam żeby sobie ponawigował - korzystać mogę tylko ja, a urządzeń PNA na androidie prawie nie ma (od biedy możnaby tablet do tego zaprząc, ale po co). Jedno jest pewne: przy tej cenie skala piractwa będzie spoooooora.

  • 0

    20. ~Wywern  2012-08-22 12:02:01  host: 195.20.110.102

    To wychodzi strasznie drogo. I jeszcze do tego nie można przenieść na inne urządzenie... Kicha

Dodaj swoją opinię