Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Finalna Opera Mini 4.1

Finalna Opera Mini 4.1

LuiN 13 Maja 2008 14:18

0 0

Używana przez ponad 44 mln osób na całym świecie przeglądarka Opera Mini doczekała się kolejnej, finalnej wersji oznaczonej jako 4.1.

O pierwszych testach wersji beta Opery Mini 4.1 pisaliśmy w tej wiadomości. Nowa wersja przeglądarki to przede wszystkim zwiększona o 50% wydajność względem wersji 4.0. Komfort pracy zwiększa zapis historii przeglądanych stron i połączone z nim automatyczne uzupełnianie wpisywanych adresów.




Udostępniono także przeglądanie stron w trybie offline (strony zapisywane są w pamięci telefonu), przeszukiwania treści strony, a także ściąganie i wysyłanie plików, w tym obsługa maili poczty email z załącznikami.

Nową wersję przeglądarki pobrać można pod tym adresem, wchodząc na stronę bezpośrednio z poziomu przeglądarki w telefonie komórkowym.

Źródło tekstu: Opera, wł     

Dodaj do:
w sumie: 115
  • 0

    96.  2008-05-22 21:56:20

    ~tymis - jeśli bardzo Ci zależy, mogę Ci podesłać tamtą "starą, dobrą" jedencośtam ;-)

  • 0

    97.  2008-05-22 21:57:31

    a dokładnie ostatnią - 1.2.3214 ;)

  • 0

    98.  2008-05-22 22:18:37

    #94: bugfixy i tyle ;)

  • 0

    99. ~Daro603  2008-05-22 22:56:59  host: f142-045.opera-mini.net

    Wlo: Niebyło wersi 4.1.11313 Ta pierwsza to była 11310 Na drugi dzień była 11320 a od dziś jest najnowsza czyli 11335 Napewno ona ma poprawione jakieś małe błędy...

  • 0

    100.  2008-05-23 08:06:42

    No to 4 juź były w takim razie :-)

  • 0

    101. ~  2008-05-23 13:46:49  host: p03-06.opera-mini.net

    Wspaniałą zaletą Opery Mini 4 jest m.in. to, że daje ona możliwość telefonom z javą (bez Symbiana) otwieranie plików pdf, dokumentów Worda.doc i Excella.xls. Warunkiem jest posiadanie poczty Gmail :-)

  • 0

    102. ~Daro603  2008-05-23 14:50:47  host: f142-052.opera-mini.net

    Tak tylko poczta gmail umożliwia otwieranie plików PDF. Trzeba wybrać opcje Wyświetl jako HTML. PLANET: Tak opera 4.1 umożliwia pobieranie i wysyłanie plików. W operze 4.0 żeby pobrać plik to trzeba było wejść do Usług Internetowych.

  • 0

    103. ~  2008-05-23 15:53:24  host: p07-07.opera-mini.net

    Ech , gdyby nie te odstępy pomiędzy wyrazami ...

  • 0

    104. ~  2008-05-23 15:54:28  host: p07-07.opera-mini.net

    Daro pisz jak najwięcej postów!

  • 0

    105. ~Daro603  2008-05-23 15:55:17  host: f142-052.opera-mini.net

    PLANET: Jednak miałeś rację, opera 4.1 dużo różni się od 4.0 4.0 miała dużo błędów, ta ma ich mniej. W 4.0 dużo stron się Wogule niewyświetlało. A tu one się wyświetlają... Przydatna jest funkcja przeglądania stron w trybie offline i automatyczne uzupełnianie pola adresu. I to wysyłanie i pobieranie plików przez mini operę.

  • 0

    106.  2008-05-23 17:33:09

    103. - jakie odstępy?

  • 0

    107. ~  2008-05-23 19:06:03  host: p05-04.opera-mini.net

    Czasami jest tak, że w małym ekranie- kolumna, między wyrazami są różne odstępy.

  • 0

    108. ~tymis  2008-05-23 19:28:38  host: user32.195.udn.pl

    *wlo #96: aż takim koneserem, zeby używać wersji "pierwotnej" nie jestem, zresztą wspomnianą wersję mam na starym telefonie. W każdym bądź razie dziękuję. Jeśli chodzi o odstępy to nie wiem skąd zdziwienie. W "trójce" tekst był bardziej skomasowany, w "czwórce" jest bardziej rostrzelony, przynajmniej u mnie. Muszę przyznać, że mam mieszane uczucia co do tego nowego rozwiązania, chyba jednak przy obecnym układzie tekstu wzrok mniej się męczy...

  • 0

    109. ~lulu  2008-05-23 19:45:04  host: nat-13.ghnet.pl

    ej bo nie wiem jak zapisac strone nie mam zadnego pzycisku coi by taka akje umozliwial

  • 0

    110. ~lulu  2008-05-23 19:45:55  host: nat-13.ghnet.pl

    mam opere mini 4.1 nokia 6230 no i moze by mi ktos pomogl? :(

  • 0

    111. ~tymis  2008-05-23 19:46:53  host: user32.195.udn.pl

    #101: Zalety poczty gmail są znane zanim wyszła Opera Mini 4.1, przynajmniej dla mnie. Dostęp do załączników był już wcześniej zarówno z poziomu telefonu przez aplikację w Javie (do pobrania ze strony gmaila) lub przez WAP. Umożliwiało to odczyt poczty włącznie z załącznikami w powszechnie dostępnych formatach. Przy dostępie z poziomu aplikacji gmail w moim poprzednim telefonie załączniki graficzne były zapisywane w telefonie w naturalnym rozmiarze. W obecnym telefonie załączniki nie są zapisywane, są dostępne do odczytu tylko w czasie przeglądania poczty. Inne załączniki (tekstowe) były konwertowane na serwerze gmaila i wyświetlane na ekranie telefonu. Załączniki w formacie *.pdf zajmowały mniej niż w rzeczywistości ale były wyświetlane bez grafiki i tekst był pozbawiony formatowania, często "pisany" ciurkiem. Natomiast załączniki w formacie *.doc były pokazywane z zachowaniem formatowania (nie wiem do końca jak z ewentualną grafiką w takim dokumencie). Ja jeszcze nie korzystałem z poczty gmail przy użyciu Opery.

  • 0

    112. ~  2008-05-23 21:15:06  host: p03-06.opera-mini.net

    Niestety, w mojej 6280 nie ma możliwości z poziomu aplikacji Gmail dołączyć załącznika, a tym bardziej otworzyć stronę poczty w WAPie. Pozostaje tylko Opera Mini 4.1, która w tym wypadku jest jedynym rozwiązaniem. W Operze podgląd dokumentów przekonwertowanych przez serwer Gmaila można zobaczyć w ich pierwotnym kształcie (dot. wyłącznie samego tekstu). Nie można natomiast wyświetlać tabel i rysunków z dokumentu - jedynie sam tekst. Wyjątek stanowi podgląd formularza kalkulacyjnego Excell. Zdecydowanie lepiej się prezentuje niż z poziomu aplikacji Gmail.

  • 0

    113. ~  2008-05-29 15:42:09  host: p10-15.opera-mini.net

    Opera mini plus wi-fi to mieszanka wybuchówa.

  • 0

    114. ~  2008-06-03 22:29:13  host: f142-059.opera-mini.net

    Elo. Jestem z operą mini od wersji bodajże 3.1 i jak narazie jest świetnie. Jedno mnie tylko denerwuje, nie lubię tego jak włączam OM i mi się wyświetla "instalacja" ale sobie już z tym posadziłem, poprostu ściągnęłem wersję z jakimiś certyfikatami. SE K550i+opera mini 4.1+pakiet 50 MB+edge= wiele godzin mile spędzonych na różnych forach a najdłużej siedzę na http://www.myk550i.info . Nie mogę się doczekać kolejnej wersji opery mini. Pozdrawiam wszystkich użytkowników opery mini ;-)

  • 0

    115. ~  2008-06-09 21:09:16  host: f142-047.opera-mini.net

    Korzystam obecnie z wersji 4.0. Ale zdarza mi się ze się wiesza w nokii 3110. Chyba się przestawie na wyższa. I zobaczę.

Dodaj swoją opinię