Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Finalizacja sprzedaży Polkomtela na przełomie roku

Finalizacja sprzedaży Polkomtela na przełomie roku

WitekT 23 Września 2009 22:42

0 0

Sprzedaż posiadanych przez PKN Orlen udziałów w Polkomtelu powinna się zakończyć najpóźniej na początku 2010 roku - powiedział wiceminister skarbu Mikołaj Budzanowski, cytowany przez serwis wnp.pl.

Prezes PKN Orlen Jacek Krawiec poinformował w trakcie obrad sejmowej komisji skarbu państwa, że spółka przygotowuje obszerny materiał informacyjny dotyczący Polkomtela i niebawem będzie wysyłać zapytania ofertowe do potencjalnych inwestorów. Prezes podkreślił, że koncern nie wyznaczył sobie sztywnego kalendarza zamknięcia obu transakcji, ale zapewnił, że spółka robi wszystko, aby stało się to jak najszybciej.




Przypomnijmy, że możliwym scenariuszem wyjścia z Polkomtela jest także wprowadzenie akcji do publicznego obrotu na GPW. Szerzej pisaliśmy o tym w tej wiadomości.

Źródło tekstu: wnp.pl, wł     

Dodaj do:
w sumie: 27
  • 0

    8.  2009-09-23 23:50:11

    A Orange to jaki jest?

  • 0

    9. ~despera  2009-09-23 23:58:32  host: t05-02.opera-mini.net

    rząd szuka kasy a z tego jakieś 20 miliardów będzie.....

  • 0

    10.  2009-09-24 00:13:17

    Szuka kasy, ale i tak polowe tego przepuszczą przez swoją dupę (pensje, prowizje, darmowe żarcie, opłaty, wycieczki rządowe, wpłata na kler, grupy uprzywilejowane takie jak Psy, nauczyciele.

  • 0

    11.  2009-09-24 00:19:26

    10 - bardziej mnie denerwują górnicy i stoczniowcy - prywatne firmy a nadal komuna i myślą że jak potupią to "im się należy"

  • 0

    12. ~mk  2009-09-24 00:31:06  host: t03-13.opera-mini.net

    11: znakomita większość z nich to spółki z większym lub mniejszym udziałem Skarbu Państwa, a takim spółkom daleko do prywatnych.

  • 0

    13. ~  2009-09-24 01:19:29  host: v01-04.opera-mini.net

    Angole sterowali ft.fr przy prywatyzacji tp,brandzie idei na orange wiec nie inaczej bedzie z polkomtelem.do 2011 bedzie vodafone.pl a tym ktorzy twierdza ze do euro2012 tmobile.pl nie zawita powiem ze mogą sie mylic bardzo..to wielka polityka,z naszego poziomu brak w tym logiki jednak to wielkie koncerny kierują tą logiką.to konflikt interesów,ktory jako Polska przegramy..tak było,jest i będzie.dlatego kazdy pilnuje u Nas swojego nosa.szkoda.mirekb

  • 0

    14. ~  2009-09-24 05:51:48  host: 94.254.159.192

    tak, przyjdzie Vodafone i będzie Wam dawać, naiwni oni będą nastawieni na branie a nie dawanie.

  • 0

    15. ~  2009-09-24 07:24:47  host: 188.33.82.229

    despera: więcej szacunu dla górników i ich codziennej CHARÓWY pod ziemią.

  • 0

    16. ~as  2009-09-24 07:36:06  host: 77-253-185-211.adsl.inetia.pl

    #15 a po co mi ich charówa za moje pieniądze? Niech najpierw zapłacą zaległości do ZUS a potem zwolnie ich z tej charówki. Dziękuje i zapraszam do uczciwej pracy która nie zabiera innym pieniędzy. PS.Pokażcie mi inny kraj gdzie ryl bez zawodówki zarabia 3-4 średnie krajowe. I nie pisać pierdoł o niebezpiecznej pracy bo policzcie sobie ile jest ofiar i rannych np. zawodowych kierowców którzy przez 3-4 tygodnie nie wracają do domów.

  • 0

    17. ~  2009-09-24 07:44:55  host: v01-03.opera-mini.net

    A CO BEDZIE JAK JUZ WSZYSTKO SPRZEDADZA ?JAK MYSLICE SKAD WEZNA KASE NA DEFICYT DOBRZE MYSLICIE Z WASZYCH KIESZENI !A CO TO ZA PRYWATYZACJA?JAK NP TP.SA SPRZEDANA FRANCE TELEKOM GDZIE WIEKSZOSC UDZIALOW MA PANSTWO FRANCUSKIE TUSK CHCE SPRYWATYZOWAC ENERGETYKE A CHCA JA KUPIC NIEMIECKIE I SZWECKIE GDZIE WIEKSZOSC AKCJI MAJA RZADY TYCH PANSTW JA BYM TO NAZWAL ODDANIE TYCH SPOLEK INNYM PANSTWOM BEDZIEMY PAROBKAMI W IMIE BY ZYLO SIE LEPIEJ

  • 0

    18. ~Sławek  2009-09-24 08:16:02  host: aegx230.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Jaki Vodafone?? Przeciez Vodafone nie jest zainteresowany kupnem wiekszej ilosci akcji Polkomtela.

  • 0

    19.  2009-09-24 08:18:16

    Kiedy Idea się przebarwiała, nie było Play ;-) Teraz jest, więc "drodzy naiwni abonenci Plusa" będą mieli gdzie odchodzić. Może okazać się (btw. dziwne, ze nie ma dyskusji na ten temat, ze nikt jeszcze nie zna przewidywanych zmian planowanych przez Vodafone) był Plus z pierwszym miejscem w rankingu klientów i nie ma nic oprócz marki Vodafone ;-D 14. - a Twoja firma na dawanie jest nastwiona? Plus daje? Kto w ogóle dzisiaj w Polsce i w normalnym świecie daje?

  • 0

    20.  2009-09-24 08:21:27

    15. - szacunek należy się każdemu kto pracuje. nie rozumiem dlaczego górnicy mają być szczególnie uprzywilejowani? strażacy są gorsi? goście od opróżniania śmietnikó są gorsi? dziewczyna w sklepie przy "mojej" piekarni jest gorsza?

  • 0

    21. ~J  2009-09-24 08:33:33  host: yk170.internetdsl.tpnet.pl

    @15: Może naiwny jestem, ale zawsze przy tego typu "argumentach" przypomina mi się wierszyk: Murarz domy buduje, Krawiec szyje ubrania, Ale gdzieżby co uszył, Gdyby nie miał mieszkania? A i murarz by przecie Na robotę nie ruszył, Gdyby krawiec mu spodni I fartucha nie uszył. Piekarz musi mieć buty, Więc do szewca iść trzeba, No, a gdyby nie piekarz, Toby szewc nie miał chleba. Tak dla wspólnej korzyści I dla dobra wspólnego Wszyscy muszą pracować, Mój maleńki kolego

  • 0

    22. ~Hose  2009-09-24 08:36:53  host: 194.39.141.10

    Tylko ciągłe gadanie na temat sprzedaży Plusa, niech sprzedadzą i po sprawie. Nie interesuje mnie kto to kupi, jeśli zaoferuje dobre warunki to u nich zostanę, jeśli nie to pójdę do konkurencji. Narazie to wszystko wygląda jak pisanie palcem po wodzie.

  • 0

    23. ~witty  2009-09-24 08:52:18  host: public14744.xdsl.centertel.pl

    @17 jak wszystko sprywatyzują to naród wreszcie odetchnie od związkowej hołoty i partyjnych "fachowców", dla których synekury czekają tylko w państwowych firmach. Koniec dyktatu grup zawodowych potrafiących robić tylko zadymy dla własnych przywilejów. Wszyscy mamy takie same żołądki. Wczoraj widziałem reportaż w TV Trwam jak stoczniowiec darł się wniebogłosy: dlaczego rząd nie buduje statków? Odpowiedź jest prosta, bo nikt nie chce ich kupować, a dokładanie do statków zabiera środki nam, równie ważnym co stoczniowcy.

  • 0

    24. ~xman  2009-09-24 09:12:58  host: apn-77-112-93-27.dynamic.gprs.plus.pl

    Czy to w związku z tym od dwóch dni biuro obsługi na 2601 nie przyjmuje zleceń przez SMS? Przepraszam, ale nie mogłem się powstrzymać...

  • 0

    25.  2009-09-24 10:09:58

    18@ - Oficjalnie Vodafone nic nie mówi, a info o tym jest z agencji - tak samo wiarygodne jak Gazeta Wyborcza i jej info w grudniu 2008, że do połowy br będzie T-Mobile zamiast Ery.

  • 0

    26. ~  2009-09-24 10:40:24  host: 188.33.196.136

    @6: Plus nie jest rozpoznawana marką? Chyba źle wstałeś... Zmiana marki to samobójstwo dla Polkomtela, jak można sprzedać firmę przynoszącą krociowe zyski?! Sprzedadzą raz, kasa szybko się rezejdzie, co by niby dziurę budżetowa łatać i koniec. Przecież tu na kilometr śmierdzi korupcją! Dlaczego nie interesuje się tym prokuratura??? @10: A ty akurat najlepiej wiesz co Polkomtel robi z kasą... hahahahaha @17: Masz 1000% racji, oby więcej takich ludzi. Jak mogą niektórzy podniecać się zachodnia marka jak dzieci... Ale tu nie o nazwę przecież chodzi. Dlaczego mają nas doić zachodznie firmy, dlaczego mamy rozprzedać za bezcen cały majątek państwa?! Przejrzyjcie na oczy!

  • 0

    27. ~witty  2009-09-24 19:03:47  host: public4134.xdsl.centertel.pl

    @26 majątek trzeba sprzedać z wielu powodów. Między innymi żeby przekazać ryzyko zarządzania w ręce biznesmenów, a nie nieudacznych partyjnych kacyków. W biznes trzeba inwestować i ponosić ryzyko. Żeby inwestować trzeba mieć kapitał, bo inaczej firma się dekapitalizuje, traci rynki a w końcu upada, bo konkurencja nie czeka. Klasycznym przykładem głupoty związkowej jest upadek fabryki kabli w Ożarowie. Świat zrobił postęp technologiczny i zaczął używać instalacji bezprzewodowych i światłowodowych, a tumany związkowe chciały dalej produkować kable miedziane, na które na świecie spadło zapotrzebowanie o 50%. Nie dopuścili 300 osób do produkcji światłowodów, bo żądali zatrudnienia 1500 osób przy produkcji kabli miedzianych. Liczyli na zmianę koniunktury, no i się przeliczyli.

Dodaj swoją opinię