Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Femtokomórki potrzebują jednego standardu

Femtokomórki potrzebują jednego standardu

LuiN 27 Maja 2008 09:06

0 0

Femtokomórki cieszą się coraz większym zainteresowaniem użytkowników. Stowarzyszenie Femto Forum zdecydowało się nawiązać współpracę z GSM Association, a Qualcomm postanowił zainwestować w firmę ip.access, specjalizującą się w produkcji femtokomórek - pisze Gazeta Wyborcza.

Femtokomórki to domowe, bezprzewodowe stacje bazowe obsługujące telefony komórkowe, które łączą się z operatorem komórkowym za pomocą łącza internetowego.
Qualcomm, ip.access i GSM Association oczekują, że pierwsze komercyjne usługi oparte na technologii femtokomórki pojawią się na rynku pod koniec tego roku, a więcej nowych rozwiązań w tym obszarze można się spodziewać w 2009 roku.

Warunkiem sukcesu femtokomórek są standardy. Użytkownicy wybiorą tego typu produkty dopiero, gdy będą mieli stuprocentową pewność, że poszczególne rozwiązania są ze sobą zgodne. Póki co, standardów takich nie ma.

Źródło tekstu: Gazeta Wyborcza     

Dodaj do:
w sumie: 2
  • 0

    1.  2008-05-27 09:11:26

    Chodzi o sytuacje gdy jest słabszy zasięg/zbyt duża liczba użytk. na 1 nadajnik?

  • 0

    2. ~Tymon  2008-05-27 12:19:42  host: 212.160.172.70

    To też :) Możesz "sam sobie sieć" zbudować na działce lub polu namiotowym i czekać w spokoju na "ważną rozmowę międzynarodową" :)))

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-225-32-164.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Najpopularniejsze

Ankieta

Czy masz antywirusa w swoim telefonie?

Nastolatki zabezpieczają się, a Ty chronisz się przed wirusami?

 

Zobacz wynik | Opinie (4)

Archiwum Ankiet