Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Felieton: Wzorzec megabajta

Felieton: Wzorzec megabajta

WitekT 19 Maja 2006 21:42

0 0

Słynny wzorzec metra znajduje się w podparyskim Sevres. Wzorca megabajta z najnowszej oferty Ery szukać należy chyba w Niemczech. Składa się, tak jak inne megabajty, z 1024 kilobajtów, ale pod pewnymi względami jest inny – cenniejszy, nieuwzględniający siły nabywczej polskich obywateli i występujący w podobnych paczkach jak za naszą zachodnią granicą. Konstruktorzy "eramegabajta" nie potrafili spojrzeć (i chyba nawet specjalnie się nie starali) na rynek z pozycji konsumenta, który do wyboru ma oferty trzech sieci komórkowych i możliwość przenoszenia między nimi numerów.




Dalszą część felietonu można przeczytać w dziale Artykuły / Felietony, bądź klikając tutaj.

Źródło tekstu: wł     

Dodaj do:
w sumie: 10
  • 0

    1.  2006-05-19 22:40:56

    WitekT nie masz tam błędu? "Składa się, tak jak inne megabajty, z 1024 bajtów" a może ma być 1024 kilobajtów lub 1048576 bajtów?

  • 0

    2.  2006-05-19 22:43:34

    pumba: masz rację. ;) Już mi zrwacali uwagę na moją pomyłkę w artykule, ale zapomniałem poprawić w newsie. ;) Dzięki za zwrócenie uwagi, już poprawione!

  • 0

    3.  2006-05-19 22:43:39

    oj widzę że już ktoś zwrócił uwage na to w artykule bo tam już to poprawiłeś a tu nie ;)

  • 0

    4. ~air  2006-05-20 00:30:06  host: c-24-13-98-155.hsd1.il.comcast.net

    przykre ze opy w pl tak dymaja klientow. w usa tez nie ma rewelacji ale (przynajmniej w duzych miastach) malo kogo interesuje gprs czy edge bo zawsze mozna zlapac kilkadziesiat sieci wifi z ktorych kilka jest niezabezpieczonych. wystarczy odpowiedni terminal jak 9300i czy mda vario i moznaz smigac za darmo :)))

  • 0

    5. ~air  2006-05-20 00:31:37  host: c-24-13-98-155.hsd1.il.comcast.net

    mialo byc nie kilkadziesiat a kilkanascie ;)

  • 0

    6. ~NG  2006-05-20 02:07:06  host: porsche03.eranet.pl

    Jestem jednym z nielicznych "ryczaltowcow" i ta nowa oferta zdziERY jest mega ROTFL to potwierdza ze maja w pupie takich jak ja

  • 0

    7.  2006-05-20 13:54:43

    no przegiecie totalne maja sie za najlepsza siec a tutaj tak oferta. Dymanie sie z Polakow na maxa.

  • 0

    8.  2006-05-20 14:20:14

    Z takich ofert jak ostatnia ERY na transfer danych to cieszą sie tylko i wyłącznie inne opy - każdy kto choć troche umie liczyc wybierze iPlus :)

  • 0

    9.  2006-05-20 20:36:05

    zaczyna sie parcie na tmobile??oj cos te zmiany naszych opow nie ida w dobrym kierunku :(

  • 0

    10. ~Hellfire666  2006-05-20 22:13:26  host: byh51.internetdsl.tpnet.pl

    A o co dokłądnie chodzi?? O internet w komórce czy jak??

Dodaj swoją opinię