Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Felieton: UMTS900 P4 - kto straci, a kto zyska?

Felieton: UMTS900 P4 - kto straci, a kto zyska?

WitekT 25 Stycznia 2011 13:49

0 0
Ten i przyszły rok może być bardzo ciekawy. Nie ze względu na potencjalną wojnę cenową, bo tej nie przewiduje nawet prezes P4, ale na fakt rozpoczęcia rewolucji internetowo-technologicznej. Będzie szybciej i to w końcu nie tylko w największych miastach. Dużo wygrać mogą najmniejsi na rynku operatorzy, jeżeli dobrze wykorzystają swój czas.

Dalszą część artykułu można przeczytać w dziale Artykuły / Felietony, bądź klikając tutaj.


Źródło tekstu: wł     

Dodaj do:
w sumie: 77
  • 0

    59.  2011-01-27 10:16:53

    Niech nazywają to jak chcą ja tylko chcę 2/3 megsy na moim iPhonie zawsze i wszędzie

  • 0

    60. ~  2011-01-27 15:00:40  host: z22-02.opera-mini.net

    PLAY rownie dobrze jak G4 moze reklamowac tak: dajemy wam 120kbps down i 40kbps up, ale potencjalnie to szybki internet, bo CZASAMI bywa 800kbps down i nawet 130kbps up.....

  • 0

    61.  2011-01-27 16:16:19

    To tylko nazwa, ludzie którzy się orientują i tak wiedzą że to nie 4G. Przecież to śmieszne nawet. Szkoda, że Orange nie wystrzeliła, że ma 5G, przecież z nowymi przepustowościami mogli by śmiało to tak ogrywać, jeszcze lepiej by wyszło niż w Play.

  • 0

    62. ~asd  2011-01-27 16:39:07  host: hjj134.internetdsl.tpnet.pl

    @61 a ITU o HSPA+ DC stwierdziło że może być używane nazewnictwo 5g? nie , więc dzieci pokroju twego i innych głupoli przestancie się podniecać

  • 0

    64.  2011-01-27 17:44:28

    @63 to jak wytłumaczysz test UKE który jasno stwierdził że Play ma najgorszy zasięg i jakość... Play może wszystko sobie mieć tylko niech udowodnią że to naprawdę działa. A nie u nich 4G to max 2mb :D to jak w Ferrari tylko 2 biegi :D

  • 0

    66. ~  2011-01-27 19:14:25  host: ddb28.neoplus.adsl.tpnet.pl

    65. Wiesz co to jest platforma bilingowa? Chyba nie. Kłopoty z kodami i uruchamianiem usług, pakietów w terminie 24h to są właśnie problemy na platformie bilingowej. A te jak widac z forów ciągle trwają.

  • 0

    67. ~  2011-01-27 19:43:56  host: 213.25.50.41.net.kth.pl

    @66. To najwyraźniej ty nie wiesz co to jest platforma bilingowa. Jak już uruchomisz pakiet i informacja o nim znajduje się w platformie bilingowej to wtedy nie ma problemów z naliczaniem lub opóźnionym naliczaniem. To za pomocą czego uruchamiasz i sprawdzasz pakiety to jest platforma serwisowa (usługowa). Ona jedynie korzysta z danych z platformy bilingowej lub ewentualnie pewne informacje tam przekazuje (aktywacja pakietu). Ale jak jest przeciążona, albo ograniczono ilość dostępów do platformy bilingowej, aby jej nie przeciążać, to w godzinach szczytu mamy jak mamy. Ja akurat zawsze rano uruchamiam pakiety, aby w dzień móc z nich korzystać. Dlatego o problemach z aktywacją słyszę jedynie na formach. Jedyna rada dla P4 to zmniejszenie ilości pakietów a w zamian obniżenie stawek w cenniku :).

  • 0

    68. ~  2011-01-27 19:50:47  host: aana231.neoplus.adsl.tpnet.pl

    wczoraj znowu nie działało u mnie *111# to juz nie jest śmieszne co w tej sieci sie wyrabia,może przedszkolak ma czas na wciskanie kodow jak załapie,inni nie mają czasu ani ochoty i trzeba przepłacać,rozmowy to pikuś ale gorzej jak internetu nie da sie sprawdzić czy aktywowac pakietu,mozna nagle zabulić wiele jak sie nie wyhamuje o ile sie wie ze trzeba hamowac

  • 0

    69.  2011-01-28 02:27:46

    Dobre pytanie tytułowe, gorzej z próbą odpowiedzi. Sukces supermarketów w Polsce wskazuje na masowe zapotrzebowanie: tanio i dużo, o jakości nikt nie myśli przy taaakiej okazji. Klient docelowy z samego założenia to klient w terenie. Była już celowana oferta do tego klienta w gsm i trudno zaliczyć ją do udanych biznesowo. Jest wielce prawdopodobne, że wobec jaskrawego rozdźwięku pomiędzy chwytami marketingowymi Play a faktycznymi parametrami usługi finansowo najwięcej zyska ... zdrowa konkurencja.

  • 0

    70. ~  2011-01-28 02:56:13  host: ddb28.neoplus.adsl.tpnet.pl

    @67. Skoroś już taki dokładny to wyjaśnij mi co jest powodem aktywacji pakietów w PF przez 2 doby lub więcej? To niby platforma usługowa jest zapchana przez taki czas? Przecież Ty w godzinach rannych podobno uruchamiasz pakiety i działają. Coś mi tu nie pasuje. To która jest niby przeciążona przez 2 dni?

  • 0

    71. ~  2011-01-28 02:58:20  host: ddb28.neoplus.adsl.tpnet.pl

    cd. 70 Dla mnie to jest JEDNA platforma i żadne tłumaczenia nie pomogą. działa to od paru tygodni do d..

  • 0

    72. ~  2011-01-28 08:17:47  host: z09-11.opera-mini.net

    czy tak trudno zrozumiec ze nazwanie przes play swojej sieci 4g to chwyt marketingowy nikt by o tym nie rozmawial gdyby nazwali ja siec 3g a takto powstaje maasa newsow masa komentarzy jednym slowem darmowa reklama wszystko wg zasady nie wazne jak mowia wazne ze mowia :)

  • 0

    73. ~  2011-01-28 08:23:28  host: 213.25.50.41.net.kth.pl

    @70. To nie ja pisałem oprogramowanie dla Play24 ;). Ale na pewno nie zacięła się platforma bilingowa, gdyż nie zauważyłem anomalii w naliczaniu. Najpewniej system przetwarzający zgłoszenia aktywacji pakietów się "przyciął". Przypuszczam, że po zleceniu aktywacji są one ustawiane w kolejce i tych kolejek najpewniej jest kilka w zależności od pakietu oraz być może miejsca aktywacji (strona Play24 lub Play24 Menu). Pewnie coś się tam "zawiesiło" i któraś kolejka nie była wykorzystywana. Jak się zorientowali to "kopnęli" system i poszło dalej ;). Akurat w tym tygodniu nie aktywowałem żadnego pakietu, ale z tego co słyszałem to długa aktywacja pakietów nie dotyczyła wszystkich użytkowników.

  • 0

    74. ~  2011-01-28 08:28:55  host: 213.25.50.41.net.kth.pl

    73cd. Jeszcze tylko dopiszę, że wczoraj doładowałem dwa numery we Freshu (kodami) oraz jeden w Mixie (z banku internetowego) i środki "dotarły" niemal natychmiast. Do tego aktywował się Stan Darmowy oraz Darmowy Internet bez żadnych problemów. Czyli z platformą bilingową raczej wszystko w porządku.

  • 0

    75.  2011-01-28 16:29:17

    @62 czy to znaczy że można kantować klientów? Może dla Ciebie. Mi się wydaje, że lepiej jest mówić o możliwościach łącza, o czym wspomina Orange przy HSPA, a nie na nazewnictwie

  • 0

    76. ~  2011-01-28 17:40:52  host: dcj85.neoplus.adsl.tpnet.pl

    73. Dobra zwał jak zwał. Niemniej "kopanie" systemu to nieporozumienie. Gdyby system do zarządzania produkcją w firmie trzeba było "kopać" to twórca sytemu zostałby wywalony na przysłowiowy zbity pysk. 4 lata pracy i ... działa, kontoluje pracę urządzeń, archiwizuje itd. Oczywiście skala jest inna, ale opowieści ręcznym sterowaniu systemu informatycznego to jest jakaś bajka dla starych ludzi, bo małolaty nie uwierzą.

  • 0

    77. ~  2011-01-28 21:03:22  host: 213.25.50.41.net.kth.pl

    @76. Gadasz jak szef mojego brata. Często się go czepia, że nie jest potrzebny w firmie jako administrator, gdyż przecież system cały czas działa. A "braciak" urobiony po pachy :(. Właśnie rolą administratora jest obserwowanie zachowania systemu i w razie potrzeby interwencji (tu nie chodzi o "ręczne" wykonywanie zleceń aktywacji) lub re-konfiguracji. Poza tym zdaje się jakieś prace modernizacyjne były prowadzone w weekend na platformie Play24. Być może problemy z długą aktywacją pakietów wynikły z popełnionych błędów.

  • 0

    78. ~  2011-01-30 10:49:12  host: afdq199.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Tak czy inaczej zyskaja klienci, jak zwykle dzieki silnej konkurencji ktora generuje od zawsze tylko PLAY.

  • 0

    79.  2011-01-30 15:10:32

    we Wloszech Voda oglosil wprowadzenie 3G+ a konkretnie rozszerzone HSPA+ ktore ma 42Mb/s i na dzien dobry zjada siec 4G Playa. Pytanie dlaczego oni tego nie nazwali 4G... Bo nie chca byc smieszni a klientow szanuja a nie robia z nich baranow. Na jednym ze zdjec widac material Vodafon o realnych predkosciach osiaganych w danych sieciach: HSDPA 3,6 - 1Mb HSDPA 7,2 - 1-2Mb HSDPA 14,4 - 2-4Mb HSPA+ 21,8 - 4-6Mb HSPA+ 43,6 - 6-10Mb HSPA+ 84 - 10-15Mb LTE 144Mb - 20-40Mb

  • 0

    80.  2011-01-31 12:58:16

    @70 Vincenzo, pewnie chodziło o fakt, że ludzie wiedzą co to jest 4G i nie chcieli ich ośmieszać wprowadzając takie a nie inne nazewnictwo, dlatego też tak samo zostało zrobione w Polsce, jasna komunikacja do 42Mbps w technologi HSPA+ DC i po sprawie.

Dodaj swoją opinię