Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Felieton: TP jak zwykle przeciw projektowi UKE

Felieton: TP jak zwykle przeciw projektowi UKE

WitekT 28 Października 2008 12:08

0 0
Odnosząc się do trwających właśnie konsultacji UKE dotyczących ogólnokrajowego przetargu na bezpłatny dostęp do Internetu Telekomunikacja Polska stwierdza, że każdy pomysł na popularyzację Internetu w Polsce jest warty zastanowienia. Ten jednak skreśla na starcie.

Dalszą część felietonu można przeczytać w dziale Artykuły / Felietony, bądź klikając tutaj.


Źródło tekstu: wł     

Dodaj do:
w sumie: 32
  • 0

    13. ~Bob  2008-10-28 16:46:48  host: user-89-108-234-237.mobile.playmobile.pl

    Jestem ok. 10 km od "fioletowej plamy", ping z wiersza poleceń do wp.pl ~250ms, na speedtest.net ~500ms, downlink do 420 kb/s, uplink do 130 kb/s. Nokia E51. Czekam 10 dni na uruchomienie Orange Freedom, od 7 dni mam już zsynchronizowany DSL...

  • 0

    14. ~Bob  2008-10-28 16:48:23  host: user-89-108-234-237.mobile.playmobile.pl

    13 - do Pablo :-)

  • 0

    15. ~  2008-10-28 17:08:13  host: user-89-108-216-93.mobile.playmobile.pl

    ja mieszkam na Woli duchackiej w kr na samym srodku bialej plamy a zasieg mam na 96%, moze dltego ze to 3 pietro

  • 0

    16. ~Chrome_TP  2008-10-28 18:05:42  host: 212.160.172.70

    Mhm miałem coś treściwego napisać ale po namyśle stwierdziłem, że raczej nie warto...

  • 0

    17.  2008-10-28 18:17:17

    @get. generalnie zgadzam sie, ze termin dzieci neostrady, nie odnosci sie do wieku jako takiego, a do poziomu prezentowanej, na forach publicznych, wiedzy i wcale nie trzeba miec neo, zeby zostac tak nazwanym. zauwaz jednak, ze naprawde wiele osob ciekawych swiata jest skazanych na tego jedynego 'operatora swiadczacego usluge powszechna', bo najzwyczajniej w swiecie nie maja innej alternatywy... bylem w ten weekend ponownie na Mazurach (po prawie 8smio miesiecznej przerwie) w okolicach Ostrody (bardziej wiejskie strony) i tam wszyscy (90%) ogladaja tv via polsat cyfrowy (btw. nie dziwie sie, ze maja ponad 2mln abonentow) i maja internet od TP (o ile wogole moga go miec na swoich kablach) max 1mbit bo wiecej ta infrastruktura nie pociagnie, a zaden inny operator nie bedzie sie porywac z motyka na slonce, bo jest to dla nich nieoplacalne chocby ze wzgledu na serwisowanie takich okolic... niektorzy w tych stronach maja jeszcze gorzej, bo czesto TP stwierdza, iz "nie ma mozliwosci technicznych" i sie potem ludzie mecza na orange freedom i innych iplusach przy samym edge... smutne, ze mamy w kraju wciaz wykluczenia cyfrowe w dobie wszechobecnego internetu, a operator ktoremu powinno na tym zalezen najbardziej ma w nosie chocby technologie cdma...

  • 0

    18.  2008-10-28 18:19:42

    Chrome_TP: nie krępuj się, dawaj. :-)

  • 0

    19. ~nick  2008-10-28 20:30:22  host: cao130.neoplus.adsl.tpnet.pl

    WitekT - moze napiszesz felieton o przekretack TPSA? Moge Ci podrzucić materiał który byłby baza do takiego felietonu.

  • 0

    20. ~pablo  2008-10-28 20:38:29  host: aazz62.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Planet ty naprawde jestes tepy,gratuluje braku inteligencji

  • 0

    21. ~pablo  2008-10-28 20:38:52  host: aazz62.neoplus.adsl.tpnet.pl

    ja sie nie chwale tylko mowie Planetn jest matołem

  • 0

    22. ~pablo  2008-10-28 20:41:41  host: aazz62.neoplus.adsl.tpnet.pl

    taki idioto skorzysta ktory miał mozliwos we wczesniejszych latach tylko z tej opcji neostrady tp,bo innego netu nie było u mnie

  • 0

    23. ~  2008-10-28 20:43:48  host: aazz62.neoplus.adsl.tpnet.pl

    do get napisac to ty mozesz i mocny sie czujesz a jak bym cie spotkał na ulicy to bys spierdalałze zze gacie bys zgubił,get to typowy kretyn przypadek lamusa ktoremu juz faja nie staje

  • 0

    24. ~Chrome_TP  2008-10-28 21:06:42  host: 212.160.172.70

    mhm Get jest kontrowersyjny - nie da się zaprzeczyć + można szanować jego poglądy na pewne sprawy, ale już nie formę ich przedstawiania - min dlatego czasem mi się odechciewa z nim prowadzić dyskusję ;] Ogólnie to przecie norma że każdy kombinuje ile może od klientów, poprzez firmy, urzędy aż na rządzie kończąc ;P ale mnie dziwi, że kogoś wogóle to jeszcze dziwi jakby problem pojawił się od znikąd i przed chwilą - Przecie żyjemy w Polsce tutaj jest wsio możliwe ;] Co do "dzieci neo" to temat tak stary jak sam internet i można było na ten temat już dawno powiedziano, a jak widać fenomen istnieje nadal i smutne ale istnieć będzie ;]

  • 0

    25. ~zibi  2008-10-28 21:15:11  host: 203-moc-3.acn.waw.pl

    A może by tak trochę wyluzować?

  • 0

    26.  2008-10-29 09:00:46

    ~get - ja tak naprawdę też nie rozumiem tego określenia ;-) I możesz umrzeć ze śmiechu z tego powodu... ;-)

  • 0

    27. ~mieeetek  2008-10-29 10:20:46  host: 212.160.172.70

    ~get, nie wstydź się, podpisz się jako Antek Emigrant, po co się ukrywać :-D

  • 0

    28.  2008-10-29 12:36:01

    #27 - kilku juz takich bylo co to rozdwojenie, a nawet roztrojenie jazni miejscami mieli, zdradzal ich tylko maly, acz istotny szczegol - host ;)

  • 0

    29. ~get  2008-10-29 15:50:18  host: host-81-190-124-62.szczecin.mm.pl

    thonka - zgadza się, dlatego oczywiście nie każdy użytkownik TP jest "dzieckiem neo" i jestem bardzo daleki od takiego twierdzenia, tylko takie nieuki jak pablo - vel dziecko neostrady :D pablo - o taaaaaak już uciekam nawet stąd, boś taki strooooszny :DDD co ? u siebie w piaskownicy, mówisz że wymiatasz ? :DDD a co ? najlepiej babki lepisz z piasku ? czy może w kapsle wygrywasz - LOL i myślę że jak byś mnie na ulicy spotkał to byś spuścił wzrok i szybko się oddalił, ale to już tak na marginesie... Chrome_TP - no cóż, żeby kogoś ZMUSIĆ do myślenia trzeba czasem ostro postawić sprawę, że tak powiem - przywalić komuś w jego poukładany i często zakłamany świat żeby wymusić jakąś refleksję, a poza tym lubię przedstawiać sprawy w kontrowersyjny sposób - zresztą taka specyfika forum internetowego, nie ma tu czasu ani miejsca na przedstawianie swojego pełnego stanowiska... wlo - hmmm ciekawe, jakoś nie mogę w to uwierzyć że na prawdę nie wiesz... no dzieckiem neo to akurat na pewno nie jesteś, więc ok nie tylko dziecko neo może zadać takie pytanie ;D a jeśli nie wiesz co to oznacza, to wpisz w google i będziesz wiedział, zresztą to jest pierwsza strona która się wyświetla w googlach - http://www.i-slownik.pl/1,1860,dziecko,neostrady.html na której jest definicja ;D mieeetek - ooo no proszę następny przedstawiciel przedszkola, otóż mogę powiedzieć tylko tyle że każdy ze stałych bywalców telepolis może potwierdzić że get to get, nie żadna podróba (no ok, kiedyś to było getITright, a wcześniej lenox ale o tym też każdy stały bywaleć wie) może ty przestań się ukrywać i podpisz się prawdziwym nickiem - "głupek" :DDD 28 - no więc właśnie, więc jak mi pokażesz jakoś moją wypowiedź z moim hostem pod innym nickiem niż obecnie używany i dwa wymienione powyżej to możemy porozmawiać, ale mogę od razu powiedzieć że nie pokażesz mi, bo takie wypowiedzi nie istnieją...

  • 0

    30. ~get  2008-10-29 15:51:15  host: host-81-190-124-62.szczecin.mm.pl

    aaa pablo - jeszcze jedno - wypłakałeś się już mamie w rękaw ? :DDD

  • 0

    31. ~Lukas  2008-10-29 20:26:46  host: abbm206.neoplus.adsl.tpnet.pl

    nie dziwie się tepsie za taką decyzję, w końcu UKE ciągle ich karze za różne rzeczy. inna sprawa, że słusznie. sam uważam, ze dostęp do netu powinien być tani, ale jednak płatny. zupełnie inaczej się rozmawia z dostawcą jeśli się za coś płaci a inaczej jeśli usługa jest darmowa. szczerze mówiac to w tej chwili bym na netię po prostu postawił. net czteromegowy za 50 złotych i basta.