Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Felieton: Telekompromitacja Polska i Urząd Kar Ewentualnych

Felieton: Telekompromitacja Polska i Urząd Kar Ewentualnych

WitekT 11 Stycznia 2007 23:00

0 0
Z przyspieszeniem neostrady tp dotychczasowym klientom Telekomunikacja Polska ma spory kłopot. Nie tylko dlatego, że wewnętrzna informacja o tym fakcie wypłynęła znacznie szybciej niż firma by sobie tego życzyła - wątpliwości wyraził jeszcze UKE. Tym razem jednak obie instytucje strzeliły sobie w stopę. Pierwsza w sposób śmieszny, a druga - w straszny…

Dalszą część felietonu można przeczytać w dziale Artykuły / Felietony, bądź klikając tutaj.


Źródło tekstu: wł     

Dodaj do:
w sumie: 14
  • 0

    1.  2007-01-12 07:37:23

    Ciekawy tytuł felietonu. :-)

  • 0

    2.  2007-01-12 09:26:36

    Tak, o ile Telekompromitacja jest telekompromitacją, to już kar Ewentualne nie zawsze takimi muszą być. :-)

  • 0

    3. ~ksad  2007-01-12 10:28:09  host: 217.116.110.190

    Swego czasu twierdzilem, ze dzialalnosc uke jest polityczna, a nie merytoryczna, niczemu nie sluzy poza lataniem budzetu. Dzis wracam do tego pogladu.

  • 0

    4. ~wujek_Pier  2007-01-12 11:45:23  host: c61-71.icpnet.pl

    mam nadzieje że postępowanie UKE jest naprawde działaniem merytorycznym a nie działaniem pod publiczkę. telefranca jest firmą która ma w garści wszystkie media (ponieważ kładzie potężne pieniądze na reklamy) i dopóki prawo telekomunikacyjne nie zostanie zmienione to nic i nikt (nawet UKE czy media) nie są w stanie zmienić spopsobu działania jednej z najwiekszych firm w Polsce

  • 0

    5. ~wujek_Pier  2007-01-12 11:47:27  host: c61-71.icpnet.pl

    smutne ale prawdziwe, i zycze UKE zeby tylko nie "zamotało" się w swoim postępowaniu, a na marginesie mam nadzieje ze telefranca zwiekszy predkosc za free, a UKE niech za dlugo tego nie blokuje, pozdro

  • 0

    6. ~Greg  2007-01-12 15:10:53  host: 212.160.172.70

    właśnie UKE się zamotało w swoim postępowaniu. KE zarzuciła poważne nieprawidłowości przy notyfikacji rynków 1 i 2, a tym samy postawiła weto. Jesteś potencjalnym dowodem na to, że UKE działa pod publikę, bo dzięki obiecankom cacankom podawanym przez UKE myślałeś, że urzad działa merytorycznie i nie ma to nic wspólnego działaniem medialnym TP - prawo jest prawem. Poprostu uwierzyłeś, że usługi da się świadczyć poniżej kosztów i w zupełności wyregulować biznes, a my przecież żyjemy w gospodarce rynkowej, a nie w ustoju komunistycznym.

  • 0

    7.  2007-01-12 19:14:39

    Ha ha ha. Głupia sprawa z tym podniesieniem, bo sam na to liczyłem. Ale w sumie można było się spodziewać reakcji prezia UKE. Pragnę ;) tylko zauważyć, że UKE (znając już stanowisko KE w sprawie xDSL) "wyraziło wątpliwości". Gdyby nie info z Brukseli mielibyśmy kolejny cyrk z ulewaniem jadu z pyska wszechwiedzącej wyroczni pani (b)Ani.

  • 0

    8.  2007-01-12 19:29:04

    do 4. A co stoi na przeszkodzie innym firmom płacić grube miliony za reklamy? Przecież za tymi podmiotami stoją także wielkie koncerny. Ale po co????? Przecież mają panią prezes. Czyż nie ?? Wytłumacz mi jedno. Dlaczego TELE2 nie wybudowało choćby jednej najmniejszej własnej sieci? Znasz odpowiedź? A z innej beczki. Jak będę chciał otworzyć jakąś firmę przewu osób w jakimś mieście. To czy wystarczy mi zajść do Urzędu Miasta i zarządać aby podpisali ze mną umowę?? Wynajmę od nich autobusy (oczywiście po cenie jaką ustali np. mój kolega)i będę im płacił jakieś tam pieniądze z biletów (oczywiście dużo mniejsze niż będą chcieli). Oczywiście zechcę wozić ludzi tylko na najlepszych, najrentowniejszych miejskich trasach. I żeby było jasne mają jeszcze naprawiać te autobusy, lać do nich paliwo, płacić podatki, itd.

  • 0

    9. ~operette  2007-01-12 20:00:22  host: 195.189.142.199

    Ciekawe jaki nick się pojawi obok tego komentarza.

  • 0

    10.  2007-01-12 21:26:51

    Pytania zazwyczaj kończą się pewnym znakiem interpunkcyjnym :) I na dodatek jakoś tak dziwnie zbudowane to pytanie ;)) Bo niby obok którego komentarza ma się pojawić jakiś nick? ;))))))

  • 0

    11.  2007-01-14 12:29:57

    do 8. Czy jak chcesz zjeść bułkę czy wypić sobie piwo budujesz lub kupujesz piekarnię czy browar? Ja po prostu idę do sklepu i kupuję odpowiadające mi produkty. Traktujesz Tele 2 jako wielkie zło. Tego typu firmy istnieją, aby obniżyć koszty dla odbiorców koncówych, czyli między innymi dla Ciebie. Według analityków telekomunikacyjnych wejście operatorów wirtualnych pozwoli obniżyć koszty rozmów o ok. 30%. Chyba, że korzystasz tak ja z Max Profitów czy Biznes Klasy i dzwonisz prawie zawsze za darmo, za 10 czy 20 groszy za minutę. Dla mnie osobiście wejście nowych operatorów nic nie zmieni, ponieważ obecne stawki w moim telekomie satysfakcjonują mnie.

  • 0

    12. ~anders  2007-01-14 12:48:06  host: apn-99-41.gprspla.plusgsm.pl

    Klimku, wg tego co mówisz, to nie wystarczy ci pójść do urzędu, bo powinieneś jeszcze wybudować drogi, żeby po nich jeździć. Firma od której wynajmujesz bilety też tych dróg nie wybudowała, a po nich jeździ. Bo drogi zostały wybudowane przez państwowe firmy (czyli z podatków nas wszystkich) podobnie jak infrasruktura telekomunikacyjna. Ta infrastruktura nie jest wybudowana przez TPSA!!!

  • 0

    13. ~kferro  2007-01-14 14:19:33  host: abtw251.neoplus.adsl.tpnet.pl

    do 12.~anders Gdybyś wspomniał o jakich latach mówisz byłoby mi łatwiej zrozumieć. Masz rację. Do czasu sprzedaży TP infrastruktura była budowana za pieniądze podatników. Ale przyszedł ten przełomowy moment w historii TP, że została opędzlowana francuzom i innym kupcom ze wszystkim. Czyli kable, kanalizacja, centrale, a nawet jak niektórzy mówią, i ludzie. Sprzedano też rynek gwarantując pewne przywileje. I w tym miejscu należy dywagacje na temat czyją własnością jest infrastruktura. W świetle powyższego jednoznacznie wynika, że to nie TP zrobiła obywateli w bambuko, ale władze wybrane przez tych obywateli. Państwo, co widać stara się odzyskać ten rynek, ale to nie tak hop-siup. Trzeba czasu i dobrego prawa. I pieniędzy, pieniędzy i pieniędzy.

  • 0

    14. ~TP LOL  2007-01-14 19:13:52  host: acfu181.neoplus.adsl.tpnet.pl

    TP S.A TO LUDZKA RZECZ OKRADAĆ

Dodaj swoją opinię