Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Felieton: (R)ewolucja Heyah

Felieton: (R)ewolucja Heyah

WitekT 5 Marca 2012 15:39

0 0
Trzeba przyznać, że to, co zaprezentowała dzisiaj Heyah, jest ciekawe. Trudno jednak nazwać to rewolucją, to raczej ewolucja. Czuć zbyt duży dysonans pomiędzy zapowiedziami a tym, co dzisiaj pokazano. Szczególnie, że jeżeli już, to dotyczy ona tylko posiadaczy smartfonów.

Dalszą część artykułu można przeczytać w dziale Artykuły / Felietony, bądź klikając tutaj.


Źródło tekstu: wł     

Dodaj do:
w sumie: 130
  • 0

    131. ~!  2012-03-07 20:48:13  host: ip-78-30-123-243.free.aero2.net.pl

    Może na stacjach benzynowych, w marketach, spożywczaku ?!

  • 0

    132. ~x  2012-03-07 21:59:46  host: user-46-112-142-247.play-internet.pl

    To prawie żadne zmiany. Aplikacja Freeya jest na wzór Skype tylko z tą różnicą,że z tej aplikacji mogą korzystać użytkownicy Heyah, a ze Skype wszyscy. Jeśli Heyah promuje łącznóść WiFi i pakiety netowe to to samo można mieć w większości sieci komórkowych w Polsce, a zamiast Freeya można mieć Skype, które ma o wiele lepszy zasięg i jest bez ograniczeń tylko do użytkowników jednej sieci. Ogólnie promowanie połączeń lecących po pakietach netowych to zły pomysł bo pakiet może się zużyć szybko, a połączenia w Heyah w jakiejś tam usłudze chyba są nielimitowane, więc połączenia głosowe przez net w Heyah przez Freeya to moim zdaniem jest jakaś pomyłka. Korzystajcie, jak się na tym sparzycie będziecie mieli takie samo zdanie jak ja.

  • 0

    133. ~x  2012-03-07 22:09:43  host: user-46-112-142-247.play-internet.pl

    Ogólnie to można napisać,że w Heyah nic się wiele nie zmieniło na lepsze oprócz marketingu, który za pomocą aplikacji Freeya chce zawłaszczyć klientów do sieci Heyah i dzięki temu zarabiać na pakietach netowych, które szybko będą się zużywać podczas połączenia głosowego przez Freeya, a moim zdaniem jeśli ktoś chce rozmawiać to dużo lepsza jest usługa nielimitowanych połączeń i pakiet sms do wszystkich sieci o ile tych usług Heyah nie wycofała gdy pojawiła się nowa oferta, tego nie wiem bo aż tak bardzo mnie sieć Heyah nie interesuje. Poprostu ta oferta z tym frija jest dla mnie zwyczajnie ograniczona do użytkowników sieci Heyah przez co to jest dla mnie duży minus tej oferty i nie tylko dla mnie bo też dla ludzi, którzy nie są w Heyah i nie chcą być tylko ze względu na frija,a są w innych sieciach w których na smartfonie można korzystać ze Skype, GG, jak ludzie mają taryfy internetowe, minuty w tych taryfach też to + Skype i GG na smartfonie to z pewnością ta oferta Heyah nie spowoduje tego,że ludzie się przeniosą do Heyah. Nie w ten sposób. Moim zdaniem Heyah wybrała złą drogę na zyskanie klientów. Gdyby był jakiś pakiet netowy bez limitu danych to już by było coś ale to co jest obecnie to szkoda słów. Ja napewno z tego nie skorzystam i z pewnością nie tylko ja z tego nie skorzystam.

  • 0

    134. ~b0b  2012-03-07 22:47:42  host: 095160054234.belchatow.vectranet.pl

    Do 132 i 133 .Wyraźnie nie doczytaliście dokładnie. Właśnie chodzi o to że Freeyah nie zużywa danych z pakietu internetowego. Ale generalnie oferta taka sobie ,do tego trzeba mieć smartfon (nie wiem dlaczego nie ma aplikacji na Symbiana, a w ogóle mogłaby by być na javę, wtedy byłaby rzeczywiście powszechna).Poza tym pozostawienie kuriozalnej stawki 80 gr do Play i jak się doczytałem Podwójne doładowanie tylko dla wybranych to IMHO strzelanie sobie w stopę. Jestem w Heyah od początku - 3 numery (te pierwsze stawki poniżej złotówki w pre-paidzie i sekundowe naliczanie od pierwszej sekundy to były przeboje) ale coraz trudniej mi się przekonać do pozostania

  • 0

    135.  2012-03-09 18:25:39

    Dokładnie, jak masz Heyah i korzystasz z Freeyah to nawet bajta Ci nie ściągnie za korzystanie, w żadnym Viberze tego nie ma, płacisz za transfer i tyle.

  • 0

    136. ~  2012-03-09 20:29:21  host: 31.41.144.41

    @135. Tylko zapomniałeś dodać, iż najpierw trzeba wykupić pakiet za 15 złotych. Chociaż gdy ktoś ma tak duże potrzeby to w sumie może mu się opłacać.

  • 0

    137. ~  2012-03-09 22:52:04  host: 87.204.188.249

    @136, widać, że nie masz smartfona, bo gdybyś miał, to byś wiedział, że 600 MB i to jeszcze za 15 zł to jest naprawdę dobra oferta. Bo po co smartfon, jesli nie można korzystać z internetu?

  • 0

    138. ~  2012-03-09 23:14:15  host: 31.41.144.41

    @136. Mam smartphone'a z Androidem 2.3.7 tyle, że praktycznie wszędzie gdzie przebywam dłużej mam dostęp do WiFi. Może gdybym jeździł autobusami lub miał szofera to w podróży więcej korzystałbym z transmisji danych, ale tak nie jest. Zresztą na takie "wyprawy" mam 50MB darmowo dodane do oferty a kolejne 100MB za 5 złotych. Przy korzystaniu z Opery mini czy też Opery Mobile z włączonym trybem Turbo jakoś nigdy nie udało mi się zużyć więcej niż 20-25MB, ale rozumiem że niektórzy mają w podróży inne potrzeby (Youtube, ipla, TVN itp) i wtedy potrzebują więcej megabajtów od operatora. Ja korzystam z takich usług jedynie w zasięgu sieci bezprzewodowej i najczęściej z podłączoną ładowarką, gdyż jednak takie użytkowanie szybko "wykańcza" baterię. A film na podróż to mogę sobie zapisać wcześniej w telefonie.

  • 0

    139. ~  2012-03-09 23:27:01  host: 31.41.144.41

    @138. Tylko nie napisałem o najważniejszym. Aby opisywane przez nas stawki otrzymać należy w T-Mobile lub Heyah "zainwestować" dość pokaźną sumę pieniędzy, tak aby starczyło do kolejnego podwojenia (4-5 miesięcy). A w Play niezbędna jest ponad przeciętna znajomość oferty. Chociaż akurat pakiet 30 za 10zł był dostępny w Play menu (*111#), czyli nie był aż tak bardzo ukryty.

  • 0

    140. ~tomasz  2012-03-10 09:49:19  host: 89-79-169-209.dynamic.chello.pl

    139, inwestujesz w pakiet, ale pakiet też masz do wykorzystania i nie mów, że to bez sensu, bo z internetu i tak musisz korzystać, na pakiet 100MB wszyscy narzekali, a jak są nowe to teź źle :P eh Polska...

  • 0

    141. ~paolo  2012-03-10 14:48:13  host: 213-241-53-88.ip.netia.com.pl

    prawda jest taka, że nowe oferta Heyah miała byc rewolucją a jest marnym kapiszonem, może z 10% użytkowników Heyha to doceni i będzie z tego korzystać a pozostałym 90% będzie to zwisać! dlaczego, bo klienci Heyah to nie tylko młodzież z smartfonami ale także osoby starsze albo bez smartfonów albo bez smartfonów z androidem. Oferta więc mega niszowa ale za to Heyah ma ceny za połączenia wywalone w kosmos. Ludzie oczekiwali obniżki cen, darmowych połaczeń a tu taka kiszka! Nawet największy wielbiciel Heyah musi przyznać, że tak oferta dla ogółu to porażka i tyle! to już Orange z swoje ofertą dla przenoszących numer jest mega lepsza bo tam dostaje się korzyści (po 100min do wszystkich, po 10zł za doladownaie, darmowy starter z 10zł na start) i ceny ciut lepsze od heyha!

  • 0

    142. ~  2012-03-11 12:56:20  host: 212-106-30-71.adsl.inetia.pl

    re 83. s1k0r3k: przyszły Ci już te startery? ciekawe ile trzeba na nie będzie czekać i kiedy na heyah.pl pojawi się kolejna partia?

  • 0

    143. ~  2012-03-11 13:41:12  host: 89-69-51-112.dynamic.chello.pl

    @141, a ile w Orange zapłacę za 500sms poza sieć? Dla przenoszących w heyah można otrzymać 120zł na konto główne ważne bezterminowo więc też tragedii nie ma. Piszesz, że ludzie oczekiwali obniżek. Tak, ludzie zawsze oczekują obniżek, nawet jak będzie minuta po 15gr to też będą oczekiwać obniżek, taka jest nasza mentalność. O tym, że obnizek nie będzie było wiadomo już przed oficjalnym wprowadzeniem oferty. Logicznie, po co mają obniżać ceny, jeżeli i tak mają jedną z najtańszych ofert na rynku? Spójrz na Play. Od 5lat wspierany olbrzymią asymetrią MTR, ogromną kampanią medialną i mld USD kredytów osiągnął 7mln abonentów, z czego aktywnych jest pewnie dużo mniej. PTC to wielka korporacja, ma swoje plany na rozwój swoich marek a biadolenie na portalach grupki niezadowolonych nie zmieni tego ;) Czytając niektórych można odnieść wrażenie, że oni dopiero uczyniliby super ofertę prepaid. Tylko poza tym, że ma być super, to nie zapominajcie, że ma przynosić duże zyski ;) Jeżeli jesteście takimi super menadżerami, to jaka markę wypromowaliście, jakie macie sukcesy w marketingu, że tak krytykujecie? Dla jasności: nie korzystam z ich komunikatora i nie bedę korzystał ale to, co niektórzy wypisują, jest śmieszne. Znawcy i specjaliści...od siedmiu boleści :)

  • 0

    144. ~AntyMarketingSpam  2012-03-11 14:29:29  host: 89.204.138.195

    @143 Wytlumacz nam, dlaczego do Plejaka dalej 80gr jak w mix nawet 49? I dlaczego np. nie ma z Heyah siciówek do ery a w druga strone sa. Te dwie rzeczy by zroblili+ pakiety wprowadzili i zobaczalbys ile byloby pozytywnych wpisow. I to tylko przy ruszeniu raptem jednej stawki z cennika. Reszta moglaby pozostac bez zmian. To wlasnie pokazuje, kto tutaj ma ciasne horyzonty, ale na szczescie ludzie nie sa az takimi idio.tami, jak sie niektorym "specom" wydaje.

  • 0

    145. ~  2012-03-11 17:14:07  host: 31.41.144.41

    @144. A jakie masz pakiety sieciowe z TT do Heyah? Z tego co widzę pakiet 1500 minut jest tylko do abonentów T-Mobile, użytkowników Tak Taka oraz numerów stacjonarnych. Tam nigdzie nie ma informacji o Heyah. Chociaż to ciągle ten sam operator, czyli PTC.

  • 0

    146. ~  2012-03-11 17:42:17  host: aayd50.neoplus.adsl.tpnet.pl

    dajcie w hejach stan darmowy a nie w kulki lecicie

  • 0

    147. ~  2012-03-11 17:55:45  host: 77-254-89-118.adsl.inetia.pl

    @146 - co ty piłeś człowieku? W Heyah "stan darmowy" wychodzi taniej niż w Play...

  • 0

    148. ~  2012-03-11 18:41:05  host: z41-11.opera-mini.net

    po pierwsze w play stan darmowy jest za darmo ciekawi mnie to taniej w heja zwłaszcza że trzeba mieć smartone i zapłacić 15zł i viceversa

  • 0

    149. ~  2012-03-11 18:42:38  host: ibp66.internetdsl.tpnet.pl

    A tan Darmowy w Heyah do wszystkich w TM czy tylko w Heyah?

  • 0

    150. ~paolo  2012-03-16 18:37:32  host: 87.204.223.11

    zamówiłem 5 starterów: 4 anulowali, tylko 1 dzis dotarł, szkoda że anulowali :(

Dodaj swoją opinię