Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Felieton: Proteza czynna w dni robocze od 8 do 16

Felieton: Proteza czynna w dni robocze od 8 do 16

WitekT 15 Października 2012 16:24

0 0
Orange pokazało dziś usługę płatności mobilnych NFC (ang. Near Field Communication). Mam nieodparte wrażenie, że zaprezentowało ją właśnie dziś tylko po to, żeby wyprzedzić podobny ruch T-Mobile. Uważam tak z dwóch powodów. Po pierwsze, rzadko jakąś ofertę anonsuje się z kilkutygodniowym wyprzedzeniem. Po drugie, aktualna funkcjonalność rozwiązania jest tak mała, że trudno nie nazwać tego wręcz protezą.

Dalszą część artykułu można przeczytać w dziale Artykuły / Felietony, bądź klikając tutaj.


Źródło tekstu: wł     

Dodaj do:
w sumie: 12
  • 8

    1. ~STP  2012-10-15 16:46:35  host: gw4.sbmec.pl

    A mnie to wcale nie dziwi. Orange przyzwyczaiło mnie już, że wszystko co ma z nimi związek, jest po prostu TANDETNE. Poczynając od dziwacznego i NIEFUNKCJONALNEGO wystroju salonów z nieuprzejmą obsługą dla której liczy się tylko aby coś komuś wcisnąć, poprzez ich haczykowate i skomplikowane do granic możliwości oferty a skończywszy na wypalonych pracownikach z beznadziejnymi pomysłami w ich głównej siedzibie. To tak w wielkim skrócie.

  • 5

    2. ~  2012-10-15 16:47:26  host: z07-08.opera-mini.net

    Cale Orange to jedna wielka proteza. A juz paniusie z salonu glownego w Warszawie to chyba łaske robia ze wogole do pracy przychodza. Najprostsza rzecz wymaga zawolania kilku osob. Dwie godziny w kolejce! Orange to dno .

  • 5

    3. ~STP  2012-10-15 16:50:34  host: gw4.sbmec.pl

    Dodam tylko, że jak już coś dobrze zrobią, to zaraz trafi się jakiś oszołom, który to zepsuje. Mam tu na myśli pakiet SMS do wszystkich sieci (był przez ok. 3 miesiące!), usługę "co druga minuta gratis", czy zabicie przelewów SMS. Do tego w pre-paid dalej nie ma usług typu poł. oczekujące a mój telefon przy full zasięgu jest stosunkowo często dla innych osób niedostępny.

  • 3

    5.  2012-10-15 16:54:22

    4: w najbliższych miesiącach w rozwiazaniu Orange - niczym, moim zdaniem jest nawet gorsza. Na większe korzyści z NFC w Orange trzeba będzie poczekać kilka miesięcy.

  • 1

    6. ~luki  2012-10-15 17:10:32  host: ip-99-48.smtvsat.pl

    a gdzie oferta no limit? czyżby nie wprowadzą tego?

  • 5

    7. ~pabloki  2012-10-15 17:16:09  host: apn-77-115-229-219.dynamic.gprs.plus.pl

    Proteza zmienia siez orĘcz. Proteza to orĘcz.

  • 2

    8. ~Misiek  2012-10-15 17:17:50  host: 89-72-108-81.dynamic.chello.pl

    Właśnie wymieniłem zablokowaną po kradzieży telefonu kartę w Orange. Jest to usługa dla firm, z własnym konsultantem. Jak to jest, że orangutan nie potrafi podpiąć duplikatu karty w sensownym czasie? W Playu to trwa max. godzinę. W Orange trwa już cały dzień i wszystko wskazuje na to, że nie dadzą rady zrobić tego zanim wyskoczę z zasięgu polskiego Orange. Wątpię, czy pierwsze logowanie karty może odbyć się za granicą w roamingu... Wszystko na temat orange.

  • 2

    9.  2012-10-15 17:58:14

    Dokładnie taki sam manewr Orange (kiedyś Centertel) zastosował w 2000r kiedy wprowadzano GPRS. Era zapowiedziała że wprowadza GPRS od soboty a Centertel ogłosił że wprowadza w piątek mimo że kompletnie nie byli do tego przygotowani (nie mieli w sprzedaży modemów, usługa działała tylko w Warszawie). Kilka tygodni później kółko wzajemnej adoracji przyznało im za to nagrodę Złoty Laur. Orange stosuje ten typ oszustwa odkąd tylko istnieje. Skrócony link do tej informacji: tinyurl.com/btan6v7

  • 1

    10. ~drakon26  2012-10-15 18:19:04  host: 188.146.28.140.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl

    Zawsze chcą być pierwsi a tak naprawdę wprowadzają niepełny produkt/usługę

  • 1

    11.  2012-10-15 18:38:12

    Przypomina to mi czasy gdy Orange wdrażał HSPA+ mimo iż łącza nie były przygotowane na taki ruch, zapychało się to wszystko dzięki czemu mieliśmy transfer 100 kb/s na HSPA+

  • 1

    12. ~  2012-10-15 23:17:38  host: z42-01.opera-mini.net

    Oranrz ma hspa+ ? Od kiedy ? Jestem ze wsi Krakow i mam tylko edge

  • 1

    13. ~  2012-10-17 08:31:34  host: z54-10.opera-mini.net

    A to przed godzina 8 rano i po 16-tej nie dokonuje sie platnosci za zakupy ? Po co w takim razie Orange wprowadza ta oferte ? Totalna kompromitacja i kupa smiechu. To totalne dno a oferta gorsza niz niszowa. Orange stacza sie i kompromotuje coraz bardziej. Po 16-tej wiekszosc ludzi robi zakupy i weekendy a tu zonk. Nie zaplacisz czlowieku za zakupy. Oferta dno i 100 metrow mulu jak cala ta pseudo siec. Dobrze zrobilem ze ucieklem z tego dna a takie oferty budza moj smiech i rozbawienie i wspolczucie dla ludzi ze siedza tam bo trzyma ich cyrograf.

Dodaj swoją opinię