Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Felieton: Prezes Nokii zapowiada skok w otchłań

Felieton: Prezes Nokii zapowiada skok w otchłań

WitekT 9 Lutego 2011 13:57

0 0

Opublikowany w środę przez serwis Engadget list Stephena Elopa do pracowników Nokii może zapowiadać trzęsienie ziemi w firmie z fińskiego Espoo. Czy słowa zamienią się w decyzje, dowiemy się najpewniej 11. lutego rano, gdy Nokia w londyńskim Intercontinental Park Lane przedstawi swą strategię.

Dalszą część artykułu można przeczytać w dziale Artykuły / Felietony, bądź klikając tutaj.




Czy dobrym ruchem dla Nokii byłaby słuchawka z Androidem lub WP7?

Zdecydowanie tak
52.20%
Raczej tak
18.56%
Bez różnicy, Nokia i tak nie wróci na ścieżkę wzrostu
10.89%
Raczej nie
5.79%
Zdecydowanie nie
8.58%
Nie mam zdania
3.98%

Wszystkich głosujących: 1433



Źródło tekstu: wł     

Dodaj do:
w sumie: 33
  • 1

    14.  2011-02-09 20:12:03

    Wprowadzą Androida i reszta będzie mogła za nimi sprzątać :) Ale niestety tak się nie stanie (czyt. Nokia + android).

  • 0

    15. ~?  2011-02-09 20:27:20  host: bsv87.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Zapowiedzi zmian zapowiedzi amoledów zapowiedzi N9 zapowiedzi e7 w grudniu która wchodzi w lutym. Nokia z uznanej i cenionej firmy stała się firmą opowiadaczy i bajkopisarzy.

  • 0

    16. ~  2011-02-09 20:33:15  host: 89.230.159.165

    doceniam nokie jednak zgadzam sie z 13, przede wszystkim za pozno wprowadzaja nowosci, w szczegolnosci chodzi o telefony z gornej polki, nokia n8 wprowadzona co najmniej z rocznym poslizgiem, nie widze kontynuacji serii 8800

  • 1

    17. ~Maki  2011-02-09 21:27:59  host: 095160099219.warszawa.vectranet.pl

    Powinni wprowadzić Andka, popatrzmy na tych co to zrobili i się nie zawiedli - Motorola, SE, że o HTC nie wspomnę. Nawet Hp/Palm ma co włożyć w swoje telefony, a Nokia jakoś nie.

  • 0

    18.  2011-02-09 22:29:51

    Użytkownik powinien mieć wybór jaki chce system na danym telefonie, firma produkująca dany produkt nie powinna narzucać użytkownikowi używane danego systemu. Nokia jak każdy producent powinien się zajmować produkowaniem samego urządzenia, tutaj wszystko zależy od programistów wszystkich OS oraz producentów telefonów na telefony, wszystko da się zrealizować. Na PC mamy wybór jakiego systemu chcemy używać, więc można zachowują podobne standardy wprowadzić coś takiego w telefonach czy tabletach.

  • 0

    19. ~Kalifar  2011-02-09 22:30:37  host: z24-05.opera-mini.net

    Nokia ma największy problem sama ze sobą który ja niszczy od środka i jak tego nie zmieni to upadnie Takie jest moje zdanie Więcej dystansu do siebie i do konkurencji z pokorą! Pozdro

  • -1

    20.  2011-02-09 22:58:18

    Nokia z Androidem.. Na całe szczęście tak się nie stanie :)

  • 0

    21.  2011-02-10 05:12:31

    zgadzam się z 18 kwistas. Ale i tak uważam, że nokia ma spore grono wielbicieli i to w dodatku biznesowych. A to napędza rynek. Sporo szefów lubi telefony z tzw. "wyższej półki" prod. Nokii. Uważają te produkty za niezawodne. Oni mają inne priorytety. Nie muszą mieć nie wiadomo czasami jakich aplikacji wystarczy maila odebrać aparat głośnomówiący, chwilkę na net wejść. Co do samego symbiana uważam, że os byłby godny uwagi jeśli byłoby na niego więcej darmowych aplikacji. Pozwolę sobie zauważyć, że osoby z niedalekiego mojego otoczenia po pojawieniu się darmowej aplikacji gps zmienili sobie telefony dla samej tej aplikacji. Sam znam jedną osobę, która tylko i wyłącznie dla tego gps-u kupiła telefon pomimo iż miała nawigację (dla mnie to trochę bez sensu). Ale osobę tą stać na kupienie telefonu na wolnym rynku za np. 700 zł by się nim pobawić i wrzucić w kąt.

  • 0

    22.  2011-02-10 09:01:04

    "zapowiada krok w otchłań" Czyli nokia chce się pogrążyć. Skoczyć w otchłań to nie znaczy polepszyć się, zrobić duży krok do przodu a wręcz przeciwnie.

  • 0

    23. ~kos  2011-02-10 10:41:53  host: 212.160.172.70

    Dlatego ze ktos was kopiuje specjalnie robicie bledy?

  • 0

    24.  2011-02-10 10:48:15

    kos: tak, robimy to specjalnie. Jeżeli masz jakieś pytania lub uwagi na ten temat, to zapraszam na forum do działu TELEPOLIS.PL - tam możemy kontunuować rozmowę, która teraz nie ma nic wspólnego z tematem newsa.

  • -1

    25. ~brent  2011-02-10 11:52:33  host: apn-95-40-197-200.dynamic.gprs.plus.pl

    Po raz kolejny polityka usuwania komentarzy Telepolis wprawia mnie w zdumienie. Bylo na temat, ale zapewne nie spodobalo sie slowo e n g a d g e t. Panowie, nie jestescie konkurencja, nie musicie sie ich bac. Nie ta liga. A moze chodzilo o krytyczna opinie na temat WP7? Nie wolno? Taki wpsnialy? No coz, ktory by to powod nie byl, widze ze slusznie zagladam tu coraz rzadziej.

  • 0

    26.  2011-02-10 11:56:41

    nokia to firma bardzo dobra ale nie dla małolatów którzy chcą się popisywać przed kolegami. Dla takich niezrównoważonych psychicznie dzieciaków są sony ericsson i iphone. Witek: a wy tam w ogóle zaglądaćie?

  • 0

    27.  2011-02-10 13:16:03

    25, z tego newsa nie usunięto jeszcze komentarzy. Jak komentarz odbiega od tematu, jest pisany przez analfabete, albo obraźliwy/szkalujący czy po prostu zawiera niesprawdzone lub fałszywe informacje to jestem za usuwaniem komentarzy. A jak się nie podoba to wypad

  • 0

    28.  2011-02-10 13:29:02

    brent: nie usuwaliśmy Twojego komentarza. Jeżeli masz jeszcze jakieś merytoryczne uwagi co do działania naszego serwisu - zapraszam na forum, do działu TELEPOLIS.PL.

  • 1

    29. ~  2011-02-10 14:11:42  host: p09-11.opera-mini.net

    Witek nie wiem czemu stresujesz się ostatnio byle czym zamiast przychylić do propozycji by moderacje przekazać zaufanym czytelnikom, to lepsze niż zabawa w strażnika teksasu, no chyba że masz dużo czasu i pragniesz wychować wzorowe społeczenstwo, a cały rygor zaczął się przez jednego człowieka z pewnej wioski, kiedyś byłeś zwyczajnie jednym z nas a teraz przypominasz sekułe z komisji śledczej.

  • 1

    30.  2011-02-10 14:51:26

    29: ja się nie stresuję, dalej jestem tym samym Witkiem udzielającym się w komentarzach. Wielu czytelników miało jednak dosyć ciągłego spamu i walki Play kontra reszta świata albo zupełnego odchodzenia od tematu gdzieś od 20-30 komentarza... Jest porządek i tyle.

  • 0

    31. ~r  2011-02-10 15:36:38  host: public-gprs48230.centertel.pl

    mnie drażni jeszcze to, że są usuwane komentarze np. oderwane od tematu. No i ok, w porządku. Ale często są później w komentarzach nawiązania do usuniętej wypowiedzi i wtedy to dopiero jest bajzel. Odechciewa się czytać. No ale może miałem pecha kilka razy na taki porwany wątek trafić.

  • 0

    32. ~Brent  2011-02-10 15:55:38  host: 87-205-170-200.adsl.inetia.pl