Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Felieton: Polkomtel - quo vadis?

Felieton: Polkomtel - quo vadis?

WitekT 15 Maja 2012 17:52

0 0

Masowiec Polkomtel zawsze pływał swoimi szlakami, ale ostatnio, po zmianie bandery i reorganizacji załogi, niebezpiecznie zmierza w stronę mielizny. Ten potężny statek, jeszcze nie tak dawno największy w Polsce, nie jest prosty w manewrowaniu. Zanim zareaguje na komendę nowego kursu, może przepłynąć jeszcze wiele mil starym. Po zboczeniu, powrót na dobry szlak może mu zabrać jeszcze więcej, bo bezwładność takiego kolosa jest olbrzymia. To chyba pora, żeby zabić w dzwoń kapitański, bo choć do przybrzeżnych skał jeszcze daleko, to coraz dalej od szlaków handlowych.




Dalszą część artykułu można przeczytać w dziale Artykuły / Felietony, bądź klikając tutaj.

Źródło tekstu: wł     

Dodaj do:
w sumie: 72
  • 1

    58. ~  2012-05-16 10:36:59  host: 77-255-224-168.adsl.inetia.pl

    @57, Co prawda 48, to nie ja ale odniose się. Pewnie Lubię To bierzesz pod uwagę. Tylko ja nie korzystam z internetu w telefonie i dla mnie to żaden atut. Ktoś wcześniej porównywał wartości bezwzględne 15zł vs 30zł. Owszem roczna ważność jest wygodna ale nie stanowi dla każdego jakiejś bariery strasznej, bo więcej niż 15zł na m-c trzeba też zostawić w Play.

  • 2

    59. ~  2012-05-16 10:40:39  host: z55-03.opera-mini.net

    Pytanie: o czym jeszcze myślą pasażerowie tego statku? Przecież mogą wyskoczyć za burtę i salwować się ucieczką.. A jednak zostają. Dlaczego..? Zapewne przez zamknięte koło: moi na statku, to i ja!

  • 1

    60. ~  2012-05-16 10:57:20  host: eid212.neoplus.adsl.tpnet.pl

    56, oczywiście, że obowiązku nie mają. Tyle że jest coraz więcej świadomych klientów (a nieświadomi mają świadomych znajomych), którzy widzą, kiedy ktoś chce na nich zarobić, a kiedy zedrzeć skórę. I utrzymywanie znacząco wyższej stawki do P4 to ten drugi przypadek :) Według mnie najsensowniejsza jest mozliwie płaska stawka, z ewentualnym dodatkowym premiowaniem własnej sieci. Nie mam ochoty ani płacić 2,5 raza więcej za połączenia do niektórych sieci, ani przed każdym połączeniem sprawdzać, czy abonent przypadkiem wczoraj nie zmienił operatora. Wobec powyższego, zmieniam operatora na takiego, który ma ofertę bardziej dopasowaną do moich oczekiwań.

  • 1

    61. ~dan  2012-05-16 11:14:28  host: 027e72d4.bb.sky.com

    48. teraz 50zl to nie duzo bo 30 zostawisz w sieci w pierwszym miesiacu ;P

  • -1

    63.  2012-05-16 11:39:46

    Hmmm... a nikt nie pomyślał, że oferta jest, jaka jest, bo z czegoś trzeba spłacić te zaciągniete na zakup Polkomtela kredyty? To by wiele wyjaśniało.

  • 1

    72.  2012-05-16 12:16:34

    To, co obiektywnie jest korzystne w tej zmianie to 29 gr za cały dzień nielimitowanych połączeń w Plusie - są konkurencyjne, a nawet tańsze niż wewnątrzsieciowe w Play czy Orange (tu najbliższe jest 2 x 1000 min = 20 zł). Ponieważ SMSow nie ślę i S+ używam tylko do wewnątrzsieciowych, to nowy Simplus byłby lepszy ... ALE przecież to tylko od lipca kiedy fiku-miku z 29 gr na 69 gr. I osobiście szlag mnie trafia na ceny za internet - jak przypomnę sobie, że przecież kiedyś Simplus był najlepszy a teraz ...

  • 1

    73. ~okovita  2012-05-16 12:21:58  host: public30313.cdma.centertel.pl

    Wstępniak jeden z lepszych jakie czytałem w serwisie. Felieton z gatunku trafiony zatopiony.

  • -1

    74.  2012-05-16 12:57:08

    Nie jest tak najgorzej z tą ofertą. Za 10 złotych mamy możliwość rozmawiania z 5 numerami w Plusie w ramach tego ryczałtu. W przypadku pozostałych numerów w Plusie pobierana będzie jednorazowa opłata w wysokości 69 groszy. Roczna ważność konta dla mnie jest istotna, choć przydatna. Przy takiej rocznej ważności konta przydałyby się bonusy, coś na tej zasadzie jak działa Orange.

  • 1

    76. ~  2012-05-16 13:05:26  host: ip-37-209-132-30.free.aero2.net.pl

    @72. Ależ żeś się obiektywizmem popisał, gdy usługa "Nielimitowanych Połączeń" w Play na 30 dni kosztuje 10 złotych a ty napisałeś, że najbliżej oferty Plus na kartę, w ktôrej de facto podobna uzługa kosztuje 3zł+30x29gr, czyli 11,7zł i to tylko do 12 lipca, jest Orange z pakietami na 14 dni, czyli 28 dni to koszt 20 złotych :(. Do tego całkowicie zanegowałeś istnienie bonusôw po doładowaniu, gdzie już za 5 złotych użytkownik może otrzymać prawie 6 dni rozmôw i SMS'ôw w sieci Play a środki z doładowania nadal może przeznaczyć na co chce. Przy średnim doładowaniu jak w Plusie, czyli około 15 złotych na 30 dni można mieć ponad pôł miesiąca darmowych rozmôw i sms'ôw w Play i jeszcze tę kasę na koncie. Policz ile za podobną usługę zapłacisz w Plusie. A to że ty nie wysyłasz SMS'ôw to akurat jest całkiem subiektywna sprawa.

  • 1

    77.  2012-05-16 13:35:45

    #76 - oczywiście że to całkowicie subiektywna sprawa i dlatego napisałem tylko o sobie. 3 zł aktywacji nie liczyłem, bo to jednorazowy koszt, który rozkłada się na niewiadomo jaki czas (np. 5 miesięcy używania to 60 gr miesięcznie). "w Play na 30 dni kosztuje 10 złotych" a tu 8,70 zł. A że później będzie więcej to przecież główna teza mojego posta. W Play na plus jest bonus za zasilenia (jeśli ktoś odpowiedni Profil) a w Plusie na plus jest, że jak nie rozmawiasz to nic nie płacisz i możesz zapłacić mniej niż te 8,7 zł. Czyli usługi są porównywalne. Czepiasz się drobiazgów, a w ogóle Cię nie bulwersuje stawka za internet czy za połączenia do Play.

  • 0

    78. ~madek  2012-05-17 15:30:25  host: apn-77-114-240-66.dynamic.gprs.plus.pl

    Spartan Capital Holdings sp z o.o. zarejestrowana w Polsce nr KRS 0000308530

  • 0

    79. ~Zong  2012-05-17 17:08:21  host: public-gprs354350.centertel.pl

    Ciekawe kto wybudował wszystkie stacje lte którymi tak w reklamach szczyci się plus ?

  • 0

    80. ~Jo  2012-05-18 07:41:27  host: jelonki.robbo.pl

    77. a_lex : Młoteczku - w play nie kosztuje 10zł, bo jak doładujesz za 30zł, to masz free w sieci na miesiąc, a te 30zł wykorzystujesz na wszystko inne co chcesz. W plusie natomiast płacisz z doładowanej kasy za niby darmowe rozmowy w sieci. Nie jesteś zorientowany dziecino, albo nie chcesz być - baw się dalej w Plusa - powodzenia.

  • 0

    81. ~Jo  2012-05-18 07:45:12  host: jelonki.robbo.pl

    77. a_lex : Nie no koleś jesteś super, cytat z twojego wpisu "a w Plusie na plus jest, że jak nie rozmawiasz to nic nie płacisz" - no to masz faktycznie super hiper promocje w Plusie - JAK NIE DZWONISZ TO NIE PŁACISZ ? Poważnie tak masz w tej sieci ?! Nie ściemniaj... Super, chyba się tam przeniosę :D:D:D:D:D

  • 0

    82.  2012-05-18 08:03:19

    81 - Czy chcesz przez to powiedzieć, że w Play płacisz nawet jak nie dzwonisz?

  • 0

    83.  2012-05-18 08:05:43

    Cytat z Twojego wpisu "w play nie kosztuje 10zł, bo jak doładujesz za 30zł, to masz free w sieci " cytat z mojego wpisu "jeśli ktoś odpowiedni Profil". Także, tak jak piszesz kolego "Nie jesteś zorientowany dziecino, albo nie chcesz być "

  • 0

    84. ~  2012-05-18 08:10:30  host: 77-255-224-168.adsl.inetia.pl

    @81; chodzi o to, że jak nie dzwonisz do Plusa, to opłata ryczałtowa 69gr nie będzie pobrana. Dlatego pomimo tej opłaty za no limit w Plusie nie zawsze zapłacimy maksymalną stawkę 20,70zł/m-c. Niech każdy sobie przeliczy i sam zdecyduje. Czytelnicy portalu poradzą sobie bez problemu z wyborem oferty dlatego licytowanie gdzie jest taniej nie ma większego sensu. Jeżeli miałbym przepłacać 5zł/m-c, to też sam zmieniłbym Play na Plusa.

  • 0

    85. ~  2012-05-18 08:23:38  host: z36-11.opera-mini.net

    ta opcja 5nr za10zł jest raczej do bani już lepiej skorzystać z tych rozmów za 29-69gr choć i tak jest jak dla mnie za drogo a reszta oferty zwłaszcza98gr za int i 73gr do play to kompletna porażka

  • 0

    86. ~  2012-05-18 08:35:07  host: 77-255-224-168.adsl.inetia.pl

    @85, dla jednych do bani a dla drugich jest w sam raz :) Każdy ma inne potrzeby i to nie jest nowość. Jeżeli jakis operator miałby oferte idealną dla każdego, to miałby 90% rynku a jak wiemy nie ma takiego.

  • 0

    87.  2012-05-18 16:00:09

    285 - bzdura, wszystko zależy od profilu dzwonienia i sam jestem w stanie wskazać mase osób, którym 5 numerwó w sieci za 10 zł na miesiąc w zupełnosci wystarczy i będą zadowoleni. Oczywiście, lepiej jest mieć całą sieć za te 10 zł, ale... Ale w połączeniu z roczną ważnością konta to nie jest zła oferta.

Dodaj swoją opinię