Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Felieton: Piąty operator

Felieton: Piąty operator

WitekT 14 Września 2009 21:11

0 0
W swoim myśleniu przyzwyczailiśmy się do istnienia czterech operatorów komórkowych - Polkomtela, Centertela, PTC i P4. Kto jest, lub będzie, tym piątym? CenterNet, Mobyland, Aero2? Może zapomniana przez wszystkich, a działająca jeszcze przed wejściem P4, Sferia? A może piątym operatorem zostaną, kolektywnie, wszyscy poza czterema największymi?

Dalszą część felietonu można przeczytać w dziale Artykuły / Felietony, bądź klikając tutaj.


Źródło tekstu: wł     

Dodaj do:
w sumie: 63
  • 0

    44. ~  2009-09-15 15:45:33  host: v03-12.opera-mini.net

    Suplement do poprzedniego wpisu...i nie prawda ze byla to oferta dla wybranych, bo mogl ja miec doslownie kazdy kto czyta regularnie komentarze i teksty na Telepolis.

  • 0

    45. ~  2009-09-15 16:17:06  host: v03-05.opera-mini.net

    ad 44. Znam czlowieka, ktory pomimo usilnych staran i konta w mbank nie dostał tych 19gr. Musi sie zadowolic stawka 27gr. rcicho

  • 0

    46.  2009-09-15 17:02:35

    jojo - znam wiele rodzin gdzie wszyscy, łącznie z dziećmi, mają abonamentowe... I uwierz - tam się też sprawdza. WIęc proszę - jeśli uważasz że to wada, to dodaj, ze z Twojego punktu widzenia, bo ja szwagra i siostry nie przekonam, ze źle robią, zę mają abonamenty także dla dzieci. Więc co? Głupi są? Bo nie bardzo rozumiem Twoją argumentację? Mówisz że to wada - w sposób "obiektywny" na dodatek.

  • 0

    47. ~flanelek  2009-09-15 17:08:48  host: 94.254.166.198

    Mobyland otworzyl swoja strone pod adresem www.mobyland.com i ma nawet mapke zasiegu. :D)

  • 0

    48. ~  2009-09-15 17:11:44  host: v03-05.opera-mini.net

    wlo - uwierz, ze ok 80% abonamentowcow poleciało tylko i wyłącznie na telefon za 1zł. Zadna inna filozofia. rcicho

  • 0

    49.  2009-09-15 17:13:10

    TomekO - nie mów jak nie wiesz - jeśli ja dwa tygodnie temu podpisałem umowę na jednym z numerów - płacę 35 zł netto (42,70 zł brutto) w tym mam 60 zł netto (73,20 zł brutto) na wszystkie usługi - od połączeń do wybranych numerów po 10 gr netto (12,2 gr brutto a efektywnie po uwzględnieniu dodatkowego pakietu 7,1 gr brutto), 20 gr w sieci i na stacjonarne (24,4 gr brutto, efektywnie 14,2 gr brutto) i "wszędzie" po 45 gr netto (54,9 gr brutto, efektywnie 32,0 gr brutto), uwzględniając tzw. koszyk na tym numerze, mam w efekcie nie drożej niż 24 gr brutto za minutę a zwykle jakieś 21 gr brutto. I to mnie akurat satysfakcjonuje. Nie potrzebuję szukać, zastanawiać się ani nikomu nic udowadniać. Dlaczego miałby mnie Plau Fresh interesować? Bo internet lepszy jest? Nie jest. Naprawdę sensu nie ma mówić co kto powinien mieć oceniając po sobie.

  • 0

    50.  2009-09-15 17:14:18

    48. - wiem ;-) Ja od lat nie kupuję telefonów. Co robią inni mnie nie obchodzi.

  • 0

    51.  2009-09-15 17:20:04

    Kłamię... Kilka miesięcy temu nabyłem aktywację z rocznym kontraktem w taryfie za 15 zł brutto (30 minut w abonamencie) i z Nokią E61i ;-) Zrezygnowałem z Simplusa, który służył mi do kontaktów z wybranymi osobami tylko - teraz ten numer będzie do tego (i do internetu, jeszcze nie wiem czy z iPlusem abonamentowym czy na pakietach - na razie na pakietach jest). Ale na pewno nie skorzystam z PWA a z ANZ za pół roku.

  • 0

    52.  2009-09-15 17:23:10

    flanelek (47) - Ty patrz - śledzę cały czas historię stronki Mobylandu (ostatnio stara stronę całkiem zlikwidowali) a i tak nie zauważyłem, ze otworzyli pd nowym adresem. Dzięki za info. ;-)

  • 0

    53.  2009-09-15 17:24:52

    Witku - chyba czas na newsa. ;-D

  • 0

    54.  2009-09-15 17:42:57

    wlo (46) - patrz post 41.

  • 0

    55. ~  2009-09-15 17:47:33  host: 46-dzi-10.acn.waw.pl

    Oj coś media przeoczyły start Mobylandu z ofertą abonamentową "dla nikogo" ;-P Działają tylko połączenia głosowe tylko w zasięgu 3 stacji bazowych w Warszawie :-D

  • 0

    56.  2009-09-15 19:16:58

    Ale jest konkurent? Jest! O co więc chodzi? Dajcie im 10 lat jak starym...

  • 0

    57. ~  2009-09-15 19:30:12  host: 46-dzi-10.acn.waw.pl

    No jest i dobrze - życzymy powodzenia i rozwoju sieci :-)

  • 0

    58. ~  2009-09-15 21:05:51  host: 94.254.217.42

    wlo, teraz każdy może mieć stawkę w abonamencie poniżej tych 20gr, więc nie wiem czego Ty tak bronisz. Twoje tłumaczenia robiły na nas dawniej wrażenie, ale teraz sytuacja się zmieniła i twoje efektywne stawki za minutę nie są niczym szczególnym

  • 0

    59. ~ziomek13  2009-09-16 06:38:05  host: aegw34.neoplus.adsl.tpnet.pl

    apropo newsów to nie widzialem artykułu o samobójstwach we france telekom a w tv nawet o tym było głosno; mogło tez umknąc mojej uwadze bo nie sledze wszystkiego tak czesto jak kiedys

  • 0

    60. ~  2009-09-16 08:16:08  host: v03-04.opera-mini.net

    do 59: o samobójstwie w FT bylo tu kiedys pisane. ale to bylo juz jakis czas temu.. Czyzby dzis lub wczoraj znowu któryś pracownik sie zabił i seria trwa nadal..?

  • 0

    61.  2009-09-16 08:34:29

    58. - niczego nie bronie - mówię, ze każdy w abonamencie może mieć stawki poniżej 20 groszy i chrzanienie, ze abonament oferuje ceny po 50 groszy jest tylko chrzanieniem ;-) Rzeczywiście nie są niczym szczególnym i nie są niczym szczególnym już od dwóch lat - to mówię. Tyle, ze nie złapałeś kontekstu dyskusji, w której cena 29 groszy i czasem jakaś promocja dla klientó 19 gr w prepaid na głowę bije złodziejskie oferty abonamentowe. Poczytaj, może skumasz co mówię.

  • 0

    62. ~  2009-09-16 10:24:49  host: f142-074.opera-mini.net

    Wyszła Opera Mini 5.0 beta

  • 0

    63. ~do 62  2009-09-18 15:50:30  host: public32318.xdsl.centertel.pl

    co ty nie powiesz

Dodaj swoją opinię