Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Felieton: Nazwijmy rzeczy po imieniu

Felieton: Nazwijmy rzeczy po imieniu

WitekT 8 Czerwca 2009 14:23

0 0
Truizmem jest stwierdzenie, że telekomy nie są instytucjami charytatywnymi, a zadowolenie klienta traktują tylko jako cel w osiąganiu większych przychodów. To zupełnie normalne zasady działania komercyjnych firm. Ale mówienie przez operatorów kto na rynku gra fair lub nie, jest z perspektywy postronnego obserwatora co najmniej śmieszne.

Dalszą część felietonu można przeczytać w dziale Artykuły / Felietony, bądź klikając tutaj.


Źródło tekstu: wł     

Dodaj do:
w sumie: 101
  • 0

    82. ~ahahah  2009-06-09 23:17:22  host: chello081018196226.chello.pl

    Wlo, znasz określenie "moralnośc Kalego" ? Jak Kali z Baucem ukraść komuś świnie to być bardzo dobrze, ale jak Kalemu i Baucowi ukraść świnie to Bauc i Kali mówić jaki to niegodziwy uczynek....

  • 0

    83.  2009-06-10 07:43:14

    78. - na nikogo nie zwalam... jeśłi ktoś nie czyta co podpisuje (regulamin jasno mówi jakie są zasady składania wpowiedzeń umówy) jeśli ktoś nie czyta co mu zgodnie z przepisami przysyłają... No naprawdę - uważasz to za zwalania na klienbta? To co niby mają robić? przysyłać na ustaloną wcześniej godziną - bo klient oczywiście nasz pan i czasu może nie mieć - konsultanata? No wybacz... Jacun28 - no niestety - tak. Jakby znała regulamin, wiedziałąby, ze "siad" systemu nie ma nic do rzeczy. Jeśli nie zna, znaczy, ze w tym zakresie jest głupia. I nie tylko w tym. Bo powinna - jako dorosła kobierta wiedzieć, ze powinna znać swoje prawa - co jak co, ale prawa! ~ahahah - złodzieje powinni siedzieć w więzieniu... Jakoś nie zauważuyłęm, żebyście do prokuratur chodzili zgłaszać przypadki okradania przez operatoró... Głupio gadasz.

  • 0

    84.  2009-06-10 07:44:30

    ~jojo - głupich klientów każdej sieci. Dokjłądnie to samo bym mówił, gdyby sprawa dotyczyła identyczych relacji jak Plusa i Play teraz np. sprawy pomiędzy Orange i Erą ;-)

  • 0

    85.  2009-06-10 07:48:36

    Plu nie ma tu nic do rzeczy - to samo mówiłęm, że głupi ten, kto dał się zastraszyć Erze 2 lata temu - poczytajcie. Tylko wasza postawa była jak zwykle - uległa - wiecie jkakie macie prawa i macie pełną świadomość tych praw, jednak z koniem kopać się nie będziecie. Zatem głupi byliście - pozwalaliście się okradać, jak to dzisija mówicie. Różnica taka, ze Plus pozwala wamm odejść, a wy nie potraficie z tego skorzystać, wymyślacie jakieś idiotyzmy z dtukarkami, faksami czy systemem. Żadna z tych rzeczy nie ma i nie może mieć najmniejszego wpływu na dokonanie właściwie "operacji" złożenia wypowiedzenia umowy!! Jak macie z tym problem, to idźcie do znajomego prawnika, albo chociaż do prawnika "z urzędu" - dyżurującego w tych powiatowych biurach rzecznika od konkurencji i konsumentów - nie pamiętam jak to się nazywa ;-)

  • 0

    86.  2009-06-10 08:40:20

    Prezes Volskwagena zapytany o stosunki z konkurencyjnymi producentami powiedział - to była, jest i będzie wojna. Klepanie się po pupkach na bankiecikach w Bristolu było dobre w czasach oligopolu. To niezwykłe, że na tym forum jest tylu obrońców korporacji, które na codzień doją każdego z nas licząc na naszą naiwność.

  • 0

    87.  2009-06-11 09:52:42

    #86 - no tak ,ale to dojenie mozna podzielić na badziej bezczelne i mniej :-) jak masz 29 do wszystkich np w orange czy play a nie np 78 groszy w sim- to kto tu bardziej doi ? nie wspominając o okresach azności po doładowaniu??

  • 0

    88.  2009-06-11 09:53:16

    Ps wiem ,że w sim- jest 29 ale od niedawna :-)

  • 0

    89. ~BW  2009-06-15 16:56:38  host: ciq251.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Witku jak już wczesniej ktoś napisał proponuję zainteresować się bardziej zachowaniem konkurencji Polkomtela. Mam telefon służbowy w Plusie i kilka dni temu zadzwonił do mnie telemarketer z Play. Wysłuchałam z zainteresowaniem jego wywodów, pytań zamknietych i otwartych, mistrzostwa w pokonywaniu obiekcji. Muszę przyznać, że są bardzo dobrze przygotowani. I w zasadzie jedynym argumentem do końca rozmowy było albo zamknięcie sprzedaży albo rozłaczenie się z mojej strony. A więc przekazałam dane firmy do przygotowania wniosku o przeniesienie "Polkomtel z siedzibą Postępu 3" przy danych Nip i regon Pan z szyderczym smiechem rozłaczył się. Brawo Play!! A Tobie Witku proponuję zmianę nazwy telepolis, na www.teleplay.pl

  • 0

    90.  2009-06-15 16:58:44

    BW: działania konkurencji przecież opisałem, czego zdajesz się celowo nie zauważać... I to właśnie ich działania piętnuję. A nazwę już dawno zmieniliśmy - na erapolis, pluspolis, playpolis i orangepolis.

  • 0

    91. ~BW  2009-06-15 17:17:37  host: ciq251.neoplus.adsl.tpnet.pl

    @Witek to chyba rozumiemy inaczej słowo "piętnuję", i nie pisz ze to portal niezależny bo moje odczucia od jakiegoś czasu są inne

  • 0

    92.  2009-06-15 18:34:14

    BW: a jak Ty rozumiesz? Nie napisałem, że Play wyraźnie przekroczył granicę? Że Centek też? PTC to samo 2 lata temu? Co do odczuć - każdy je ma, ja i Ty też, ale jeżeli rzucasz największe chyba możliwe oskarżenie w stronę dziennikarza (dotyczące stronniczości) to liczę, że je dobrze umotywujesz. Na razie argumentów nie widzę.

  • 0

    93.  2009-06-16 07:52:22

    ~BW - nie czepiaj się Witka. Felieton to specyficzna forma dziennikarska, której większość czytelników tego nie rozumie niestety i stąd pretensje... Ty też nie rozumiesz i stąd "odczucia".

  • 0

    94. ~BW  2009-06-16 23:36:50  host: host-89-230-30-57.ostrowmaz.mm.pl

    Telepolis czytam od przynajmniej 3 lat i zawsze uważałam, że robicie kawał dobrej roboty. Ale ... kilka ostatnich tygodni na tych stronach skutecznie zniechęca i chociażby pozwolenie redaktora na wyzywanie pracowników sieci w3 a uwielbienia playa wygladaja dziwnie. Coś się nakreca a potem robi sie smietnik. I nie pisz mi zaraz wlo że to co od Witka to felieton czyli jego osobiste a to inni to już nie on. Chce mieć śmietnik niech ma. Nie piszę złośliwie tylko "dla zastanowienia sie" i ogolnie o telepolis:):) A dzis dowiedzialam sie ze pracownicy Play otrzymali maile z gory z informacja ze akcja "regulaminy Plusa" w dniu dzisiejszym zostala zakonczona:)

  • 0

    95.  2009-06-17 09:00:57

    ~BW - OK. Też mam do Witka "pretensje", że bezkrytycznie daje sobie wciskać (??) kit, że "informacja" z Sołtysikiem nic wspólnego z planowaną akcją promocyjną nie miała. Albo, że ocenia to w totalnym oderwaniu od kontekstu. Albo, ze rzecznik mu to powiedział, wiec na pewno nie kłamał ;-) Tym bardziej, że szefowa biura szeryfa to samo powiedziała - "nie ma w tym nic nagannego" ;-) Ale nie ma co potępiać serwisu od razu za przedstawianie swojego stanowiska w danej sprawie.

  • 0

    96. ~  2009-06-17 10:00:44  host: host-89-230-30-57.ostrowmaz.mm.pl

    Wlo nie potępiam :):) Ty piszesz konkrety a ja mam krótką pamięć, więc pisze bardziej ogólnie:):)

  • 0

    97.  2009-06-17 10:42:31

    wlo: no ale przecież ja pisałem, że to było ostre, ale jeszcze bez przekroczenia prawa. I niespecjalnie mi się to podobało, ale dzięki temu miałem o czym pisać. :-)

  • 0

    98.  2009-06-17 10:47:56

    BW: a co to znaczy "obrażać"? Politykę kasowania komentarzy mamy jasną, raczej czegoś czasem niedopatrzymy (bo komentarzy jest dużo) niż skasujemy za dużo... Każdy ma prawo wypowiedziec swoją opinię, bez względu na to jaka ona jest i czy się z nią zgadzamy czy nie...

  • 0

    99. ~  2009-06-17 12:13:59  host: host-89-230-30-57.ostrowmaz.mm.pl

    Witek T: kto użył słowa "obrażać"??

  • 0

    100.  2009-06-17 13:02:22

    99: czy wyzywać to nie znaczy obrażać w kontekście "pozwalania"?

  • 0

    101.  2009-06-18 08:11:06

    WitekT - ja Ci nie zarzucam, że nie mówiłeś o łamaniu prawa (w kontekście gry fair zdaje sie to prawo wyszło). Sam uważam, ze łamania prawa nie ma. Ale nie ma takiego kto by mi wmówił, że to dla dobra klienta i bez kontekstu i nie w określonym celu - przejęcia klientów ;-)

Dodaj swoją opinię