Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Felieton: Największy producent sprzedaje najtaniej

Felieton: Największy producent sprzedaje najtaniej

WitekT 31 Stycznia 2011 16:11

0 0
Średnio za 96 euro producenci telefonów komórkowych sprzedawali jeden aparat. Najdrożej - po średnio 462 euro - komórki sprzedawał Apple. Najtaniej — średnio po 63 euro — Nokia. O ile tanie komórki są coraz tańsze, to średnia cena smartfonów nie spada.

Dalszą część artykułu można przeczytać w dziale Artykuły / Felietony, bądź klikając tutaj.


Źródło tekstu: wł     

Dodaj do:
w sumie: 49
  • 0

    31.  2011-02-04 23:31:40

    >29-30 Intel-Ekt< - 1) Co z tego z C5-03 ma szybszy procesor jak wolnej działa od Wildfire - szkoda, że Ty tego nie rozumiesz. 2) Z telefonów Nokia korzystam dobrowolnie na co dzień i od wielu lat co nie przeszkadza mi dostrzegać wad. Po prostu nie jestem ślepym fanatykiem marki. O ile nie mam uprzedzeń to samej marki o tyle mam wątpliwości co samego systemu symbian, który nadal jest niedopracowany. O rażących błędach w oprogramowaniu konkretnych modeli już wspomniałem w innym temacie. Np. totalną porażką była E51 z pierwszymi wersjami softu. To, co aktualnie robi Nokia z symbianem to nic innego jak pudrowanie trupa. Niestety Nokia przespała moment gdy konkurencja ostro weszła na rynek smartfonów. Myśle, że szansą dla smartfonów jest nowy system MeeGo nad którym Nokia intensywnie pracuje. 3) Poza tym sam system to nie wszyskto. Liczy się jak jest on rozwijany i wspierany. Porównaj sobie także ilość i jakość darmowych aplikacji w Android Market i Ovi Store.

  • 0

    32. ~Intel-Ekt  2011-02-04 23:36:37  host: 74.115.209.138

    >> Wildfire wyszedł na Androidzie 2.1, a z aktualizacjami w Androidzie bywa różnie > przeważnie kiepsko > patrz wspomniana przez ciebie SE Xperia X10, która czekała na aktualizację OS-u około PÓŁ ROKU ! i dopiero niedawno dostała "marną" wersję 2.1. Na dodatek podczas gdy konkurencja ma już smartfony z Androidem 2.3 to Sony Ericsson NIE MA NA RYNKU ANI JEDNEGO SMARTFONU Z ANDROIDEM 2.2 ! > To i parę innych spraw świadczy o wybitnym zacofaniu SE. Poza tym ja miałem już kilka "nieprzyjemnych przygód" z telefonami Sony Ericssona dlatego dziękuje za "wynalazki" tej firmy. Jakbym miał już brać dla siebie telefon za Androidem to wolałbym Motorole, HTC, a nawet LG niż Sony Ericssona. Napisałeś: "Nokii C7/N8 trudno będzie się przebić w swoim przedziale cenowym ze względu na np. modele SE xperia X10 czy HTC Desire." > ahahaha a to dobre! > Nokia N8 już się przebiła i "przebiła" sprzedaż SE Xperia X10 i HTC Desire razem wziętych. >> Nokia C7 to stosunkowy model, ale myślę, że również znajdzie wielu swoich zwolenników i dobrze przyjmie się na rynku. Napisałeś też: "Aparaty fotograficzne w komórka bez względu na markę to ogólna porażka.", a ja ci odpowiem twoimi słowami > twoje poglądy są dość tendencyjne i dużej części podparte jedynie teorią a nie praktyką. Nie miałeś do czynienia np. z Nokią N8 to nie pisz głupot! ;-) Zresztą widzę, ze w fotografii kolega "Robo" jest kompletnym laikiem, któremu zachciało się poszpanować profesjonalnymi określeniami hehe > koleżko limit dyfrakcyjny jest związany z załamaniami światła i dotyczy obiektywu, a nie matrycy i jej rozdzielczości w Megapikselach! > Idąc dalej to wiem dlaczego porównania parametrów cię nie przekonują > ponieważ twardych danych nie oszukasz, nie wciśniesz tu wyświechtanych i zniekształcających rzeczywistość stereotypów oraz nie będziesz mógł puścić wodzy fantazji i wymyślać jakiś niestworzonych rzeczy. Ty wolisz

  • 0

    33. ~Intel-Ekt  2011-02-04 23:49:01  host: 74.115.209.138

    >>> Ty wolisz ubrane w płaszczyk praktyki puste hasła i trudne do zweryfikowania poglądy. :) >>> napisałeś: "Co z tego z C5-03 ma szybszy procesor jak wolnej działa od Wildfire" > To ja się pytam: Na jakiej podstawie tak sądzisz? Masz wyniki jakiś benchmarków? Miałeś w ogóle w ręku Nokię C5-03? Jeśli tak to jaką miała wersję softu?

  • 0

    34.  2011-02-05 00:27:03

    >32-33 Intel-Ekt< - 1) fotografią zajmuję się od lat zatem wiedzę mam dość dużą. Natomiast skoro wygoglowałeś na szybko coś o limicie dyfrakcyjnym i nie wiesz nadal o czym piszesz to polecam Ci zamin skompromitujesz się po raz kolejny abyś poszukał/docztał dokładnie jaki wpływ na linit dyfrakcyjny ma wielkość matrycy, pikseli oraz użyta przesłona. Jeśli tego nie znajdziesz to na maila (np. przez PW na forum) moge podesłać Ci skan bardzo dobrego artukuł na ten temat. 2) Przedwczoraj bezpośrednio porównywałem Nokię C5-03 z HTC Wildfire, więc w przciwieństwie do Ciebie wiem o czym piszę. C7 i Desire też bardzo znam i bynajmniej nie z obrazków. 3) Laikiem ani "koleżką" nie jestem. Zatem przy takim poziomie dyskusji uważam, że dalsza wymiana podlądów nie ma sensu.

  • 0

    35. ~Intel-Ekt  2011-02-05 00:29:21  host: 74.115.209.138

    >> wiesz na początku myślałem, że jesteś normalną osobą zainteresowaną telefonią komórkową, ale z postu na post przekonujesz mnie do tego, że jesteś jakimś propagandzistą > jeśli już nie "przeciwko Nokii" (jak sam zastrzegasz) to na pewno "przeciwko Symbian". Natomiast twój ostatni post jasno tego dowodzi > to typowy najazd na Symbiana jakich pełno w necie > może kserujesz czyjeś opinie, a może sam to wymyślasz, mniejsza z tym > w każdym razie zero argumentacji z twojej strony, a teksty o błędach w oprogramowaniu konkretnych modeli (błędy w oprogramowaniu są niemal tak powszechne jak piasek na pustyni - i to w przypadku wszystkich, powtarzam jeszcze raz żeby do ciebie dotarło WSZYSTKICH producentów tego typu sprzetu!), a także teksty typu: "Porównaj sobie także ilość i jakość darmowych aplikacji w Android Market i Ovi Store." to już kompletna dziecinada i przejaw rozpaczliwego braku uzasadnienia dla swoich tez > ahahahaha >> Na poziomie tak dennych pseudo-argumentów" to ja nie chcę rozmawiać >>> Zadam ci ostatnie pytanie > odpowiedz tylko na to, bo innych twoich bzdur nie chce już słuchać > widzę, że interesujesz się informatyką > dokonaj zatem porównania od strony programistycznej i technicznej takich OS-ów jak Symbian, Android, iOS > porównaj między innymi takie ich elementy jak: jądro systemu, powłokę, system plików itp. > skonfrontuj jak poszczególne OS-y wykonują swoje działania, jak zarządzają zasobami, procesorem, pamięcią operacyjną, plikami, nośnikami danych (np karty microSD), jak współpracują z zapleczem sprzętowym itp. >> skoro tak się wyrywasz do zagadnień związanych z aplikacjami to porównaj jeszcze jakie warunki dla deweloperów stwarzają poszczególne systemy (i czemu jest tyle narzekań ze strony programistów na Androida :) > porównaj jak wyglądają poszczególne "biblioteki", SDK-i, framework-i, itp. Jak tak bardzo chcesz udowodnić, że Symbian jest

  • 0

    36. ~Intel-Ekt  2011-02-05 00:51:10  host: 74.115.209.138

    >>> Jak tak bardzo chcesz udowodnić, że Symbian jest niby taki zły i zacofany w stosunku do Androida oraz iOS to masz zadanie domowe na całe ferie ;))) >>> >34.< A ja od lat dyskutuje na różne tematy, na forach i wiem z praktyki, że jak już zamiast wyjaśnienia kwestii "limitu dyfrakcyjnego" odsyłasz mnie do jakiś niesprecyzowanych źródeł, i każesz mi tam się "douczać" to znaczy, że sam tego nie wiesz i teraz sam "googlujesz" żeby się o tym co nieco dowiedzieć ;) "Nie zemną te numery Bruner!" ;) Jak coś się wie to się o tym pisze > tym bardziej jeśli chce się udowodnić, że jest się obeznanym w tematyce (tu akurat fotografii) :) >>> Przedwczoraj bezpośrednio porównywałeś Nokię C5-03 z HTC Wildfire? A ja przedwczoraj byłem na herbatce u Królowej Elżbiety II :)))

  • 0

    37.  2011-02-05 13:42:04

    >35-36< - wiesz na początku myślałem, że jesteś normalną osobą zainteresowaną telefonią komórkową, ale z postu na post przekonujesz mnie do tego, że jesteś zakomlepsionym małolatem, który w dodatku ma problemy z właściwym zrozumieniem czytanych treści. Zaproponowałem Ci, że prześlę Tobie przyzwoity artykuł na temat zjawiska dyfrakcji (6 str.formatu A4 ze źródłem publikacji w stopce) na maila. Gdybyś był otwarty na wiedzę i sensowną dyskusję to zamiast bezmyślnie podważać to co napisałem i chować się za tymczasowym nickiem mogłbyś przesłać mi swojego maila poprzez PW na forum telepolis i następnie z tym artykułem się zapoznać a tym samym mnie zwryfikować. Niestety, ale Ty wolisz iść na skróty i nie wyślić swojego intelektu. Na temat fotografowania komórkami wypowiadałem się już wiele razy na telepolis. Przeczytaj chociażby moje posty z tego tematu: http://www.telepolis.pl/news.php?id=11548 Jeśli się domyślisz i zerkniesz na date ich publikacji (czerwiec 2008) to dojdziesz do wniosku ze temat dyfrakcji (i nie tylko) nie jest przeze mnie wygoglowany przy okazji bieżacego wątku!!! Właściwie po raz kolejny utwierdzasz mnie w przekonaniu, że nasza dalsza dyskusja nie ma sensu. Pozostańmy zatem każdy przy swoich poglądach. ;)

  • 0

    38.  2011-02-05 13:45:32

    >35-36< - napisałeś: "dokonaj zatem porównania od strony programistycznej i technicznej takich OS-ów jak Symbian, Android, iOS > porównaj między innymi takie ich elementy jak: jądro systemu, powłokę, system plików itp. > skonfrontuj jak poszczególne OS-y wykonują swoje działania, jak zarządzają zasobami, procesorem, pamięcią operacyjną, plikami, nośnikami danych (np karty microSD), jak współpracują z zapleczem sprzętowym itp. >> skoro tak się wyrywasz do zagadnień związanych z aplikacjami to porównaj jeszcze jakie warunki dla deweloperów stwarzają poszczególne systemy (i czemu jest tyle narzekań ze strony programistów na Androida :) > porównaj jak wyglądają poszczególne "biblioteki", SDK-i, framework-i, itp.". Aż w takim aspektcie nie interesują mnie systemy operacyjne komórek, więc moja wiedza na ten temat zapewne przy Twojej będzie znikoma. Dlatego też chętnie przeczytam co Ty masz na ten temat do powiedzenia. Z przyjemnością zweryfikuję być może moją błędną wiedze. Zatem czekam na konstruktywną wypowiedź! iOS-a możesz pominąć bo o nim nawet nic nie wpominałem w naszej dyskusji. ;)))

  • 0

    39. ~virus  2011-02-05 17:37:59  host: dynamic-78-8-137-24.ssp.dialog.net.pl

    Intel-Ekt, przy twoich wypowiedziach bardziej pasuje podpis BezIntelektu lub troll. Lepiej znajdz sobie miejsce na moherowym forum i tam Brylu ze swoimi wypocinami. Czy trudno jest zrozumiec ze Nokia polozyla krzyz na Symbiane w smartfonach? Z roznych informacji wynika ze programisci Nokii maja skupic się jedynie na poprawkach związanych z bezpieczenstwem i jakoscia Symbiana a glowny nacisk ma byc polozony na rozwoj MeeGoo. Sama Nokia przyznaje ze MeeGoo powstaje aby poprawic konkurencyjnosc jej produktow z tymi opartymi na iOS i Androidzie czyli zdaje sobie sprawe z wad swojej platformy. Z Symbiana na rzecz Adndroida zrezygnowal Sony Ericsson i Samsung ktory oprocz tego rozwija wlasna platforme Bada. Android jest wspierany przez kilku producentow i dlatego rozwija sie szybciej od Symbiana. Sama czestotliwosc procesorow niewiele mowi o ich wydajnosci gdy pochodza one od roznych producentow, sa innej generacji lub wykonane w innym prcesie technologicznym. W wielu elektromarketach i glownych salonach operatorow w duzych miastach bez problemu dostaniesz wiele modeli telefonow do reki wiec mozesz zrobic podstawowe porownie bez problemu. Wystarczy ze sie ogarniesz a dres zostawisz w domu. Dolacze sie do prosby robo i tez przeczytam twoje porownanie systemow operacyjnych właczajac w nie iOS z uwzglednieniem bibliotek, sdk-ow i frameworkow. :P robo, nie zadzieraj z pryszczatymi funboyami Nokii i Play bo w wiekszosci wypadkow ich poziom intelektualny pozwala jedynie na obrzucanie ludzi blotem.

  • 0

    40. ~AleX  2011-02-06 00:24:34  host: 89.174.79.182

    A do mnie bardziej trafia to co napisał gość o nicku Intel-Ekt. Widać, że dość swobodnie i bez zbednych napięć porusza sie w omawianej tematyce, sensownie argumentuje i w przeciwieństwie do Robo zostawia pewien margines dla innych opinii np. na temat "OSów" . Tymczasem Robo na siłę chce zgnoić Symbian i ma się wrażenie, że pogryzłby kogoś komu Symbian pasuje i uważa go za wystarczający OS dla siebie. Ja uważam, że jak ktoś wybiera smartfon z Symbianem to jego sprawa. Natomiast takie usilne przekonywanie o słabościach tego OSu i reklamowanie np. Androida na forum publicznym to pewien rodzaj kryptoreklamy.

  • 0

    41. ~AleX  2011-02-06 00:36:18  host: 89.174.79.182

    A ty virus najpierw pohamuj swój niewyparzony język, napisz coś sensownego i wykarz się choć częścią tej wiedy, którą zaprezentował tu Intel-Ekt, bo na razie to mu do pięt nie dorastasz. ;-P A i jeszcze coś co przeczy temu co tu napisałeś: http://digitaldaily.allthingsd.com/20110203/not-seeing-much-retu rn-on-that-massive-rd-spend-are-you-nokia/

  • 0

    42. ~Alex  2011-02-06 00:38:42  host: 89.174.79.182

    Oczywiście poprzednio chodziło mi o to: "...wykarz się choć częścią tej WIEDZY, którą zaprezentował tu Intel-Ekt..."

  • 0

    43. ~...  2011-02-06 06:45:16  host: 188.146.142.122.nat.umts.dynamic.eranet.pl

    Niestety ale @Intel-Ekt próbuje zrobić to co większość zwolenników symbiana- czyli udowodnić że jest lepszy od np. androida bo i tutaj litania cała specyfikacyjno-techniczna. Ja powiem tyle. Wykorzystuję telefon do kilku rzeczy często i do kilkunastu rzeczy sporadycznie. Nie obchodzi mnie wcale na jakiej zasadzie działa czy jest zbudowany system. Ja chcę mieć szybkość i wygodę- najlepiej w umiarkowanej cenie. I na tym polu śmiem twierdzić że telefony z androidem wypadają znacznie lepiej od telefonów z symbianem z tej samej półki cenowej. Żeby mnie dobrze zrozumieć. Jak dla mnie to Android może sobie być TEORETYCZNIE gorszym systemem o Symbiana. Natomiast PRAKTYKA pokazuje mi że jest zupełnie inaczej. Amen.

  • 0

    44. ~...  2011-02-06 06:56:15  host: 188.146.142.122.nat.umts.dynamic.eranet.pl

    Zapomniałem dopisać. Po prostu rozpatrywanie możliwości danego systemu w oderwaniu od możliwości i sposobu działania konkretnego modelu telefonu jest pozbawione sensu- przynajmniej jeśli chodzi o przeciętnego użytkownika telefonu.

  • 0

    46. ~virus  2011-02-06 15:19:38  host: dynamic-78-8-139-97.ssp.dialog.net.pl

    Moze jeszcze wykaze sie wiedza ale po konstrukcji pytania z jego wypowiedzi nr 35 wnioskuje ze sam do konca nie wie o czym pisze dlatego jestem bardzo ciekawy porownania osow w jego wykonaniu.

  • 0

    47. ~virus  2011-02-07 13:27:05  host: dynamic-78-8-139-97.ssp.dialog.net.pl

    AleX, po przeczytaniu twoich wypowiedzi mysle ze ty i Intel-Ekt to te same osoby ewentualnie inne ale na podobnym poziomie charakterystycznym dla "dzieci neostrady" lub mlodziezy majacej pewne luki w edukacji. Obstawiam pierwsza wersje. Rozbawiles mnie piszac o Intel-Ekt: "Widać, że dość swobodnie i bez zbednych napięć porusza sie w omawianej tematyce, sensownie argumentuje i w przeciwieństwie do Robo zostawia pewien margines dla innych opinii". Przyznam sie szczerze ze jestem pod wrazeniem twojego toku rozumowania skoro tak nazywasz bombardowanie wypowiedzi oponentow w wykonaniu Intel-Ektu. Przeczytaj dokladnie od poczatku wszystkie wypowiedzi bo nie wiem gdzie widzisz ta swobode i margines w wypowiedziach Intel-Ektu. Przykład: Robo pisze "Przedwczoraj bezpośrednio porównywałem Nokię C5-03 z HTC Wildfire, więc w przciwieństwie do Ciebie wiem o czym piszę" a Intel-Ekt odpowiada "Przedwczoraj bezpośrednio porównywałeś Nokię C5-03 z HTC Wildfire? A ja przedwczoraj byłem na herbatce u Królowej Elżbiety II". Faktycznie ta oraz innymi odpowiedziami Intel-Ekt "sensownie argumentuje" a swoboda i poziomem odpowiedzi "zostawia pewien margines". W dodatku to wszystko "bez zbednych napiec"! Buahahahahaha..... Poziom mojego jezyka na pewno jest niegorszy od poziomu z wypowiedzi Intel-Ektu. Artykul do ktorego odsylasz potwierdza to co napisalem wczesniej o potrzebie rozwijania MeeGoo zeby Nokia mogla realnie konkurowac z Androidem oraz iOS. Zeszloroczny budzet Nokii przeznaczony na rozwoj robi wrazenie i mam nadzieje ze w najblizszej przyszlosci ten producent bedzie w stanie nas zaskoczyc innowacyjnoscia rozwiazan w swoich produktach. Aktualnie to konkurencja HTC, Apple efektywniej wykorzystuje swoje kilkukrotnie mniejsze budzety na cele badawcze.

  • 0

    48. ~virus  2011-02-07 13:33:31  host: dynamic-78-8-139-97.ssp.dialog.net.pl

    Czy moja wypowiedz nr 45 zostala unsunieta przed moderatora bo znieksztalcilem pseudonim jednej z osob na obrazliwy? Poprawilem wypowiedz i umiescilem wyzej. Jezeli nadal nie bedzie odpowiadac moderatorowi to niech podobnie zacznie oceniac wypowiedzi alexa, intelekta, roba i innych w pozostalych tematach na telepolis bo powinien byc obiektywny i sprawiedliwy wobec wszystkich.

  • 0

    49.  2011-02-07 19:26:42

    Wczesniej postanowiłem zakończyć dyskusję w tym temacie. Jednak ostatni post @virus-a skłonił mnie do napisania moich spostrzeżeń. Zauważyłem, że zwiększająca się dostępność internetu oraz spadek cen łączy przełożył się na spadek jakości komentarzy. Zastanawiam się dlaczego Redakcja Telepolis do tej pory nie zdecydowała się na wprowadzenie możliwości pisania komentarzy tylko przez użytkowników zarejestrowanych i jednocześnie zalogowanych. Myślę, że takie rozwiązanie przełożyłoby się na komfort pracy redakcji (mniej postów do moderacji) oraz komfort komentujących ze względu na mniejszą ilość prowokacji przez osoby, którym takie zachowanie sprawia przyjemność. Poza tym takie rozwiązanie utrudniłoby tej samej osobie ukrywajacej się za serwerami proxy (anonimizującymi) pisanie komentarzy pod różnymi nick-ami. Wydaje mi się, że taki przykład mamy kilka postów wyżej. Poza tym uważam, że poważną luką w systemie komentowania na portalu Telepolis jest umożliwianie przypadkowej i niezalogowanej osobie używanie nick-a innej już zarejestrowanej osoby bo czasem może prowadzić do poważnych nadużyć. Coraz więcej portali nie pozwala wysłać komentarza jeżeli nick osoby niezalogowanej jest w bazie nick-ów osób zarejestrowanych. Może warto zastanowić się nad taki zmianami?

  • 0

    50. ~Adam Kowalski  2011-02-08 21:04:24  host: 95.154.230.50

    @robo nie nadymaj się tak jak balon, bo jeszcze pękniesz ;-) Myślisz, że jak stworzyłeś swojego klona w postaci virusa, który powtarza twoje bzdety i tak samo ich w żaden sposób nie uzasadnia to jesteś górą ?! Zapomnij! Widocznie intel-ekt odpuścił sobie nawracanie cię ze ścieżki ciemnoty, którą kroczysz. Brutalne stwierdzenia?! To popatrz jak ty traktujesz swoich rozmówców. Teraz jesteś cwany, bo brak ci adwersarza, ale wcześniej o włos sam byś się nie poddał. Okazałeś bardziej upierdliwy w kontynuowaniu tej dyskusji i jeśli już odniosłeś jakieś zwycięstwo to jest to pyrrusowe zwycięstwo. Zresztą sam siebie poniżasz próbując bezczelnie recenzować poziom wypowiedzi intel-ekta. Możesz się z nim nie zgadzać, ale nie możesz sugerować, że nie dorasta do twojego poziomu. Już nawet nie chodzi o to że to nieprawda i o to, że sam nie jakoś specjalnie nie zabłysłeś i miałeś dużo wpadek, ale o to, że skoro tak długo i intensywnie z nim rozmawiałeś to jednak dowodzi to, że jednak nie deklasujesz go swoim poziomem, który z nadętością teraz zakładasz. Twoja megalomania objawia się zresztą także w tym, że dla własnego komfortu wypowiedzi chciałbyś żeby telepolis.pl uniemożliwiało lub utrudniało wypowiedzi osobom, które mają inne niż ty zdanie na dany temat i nie chcą się jaśnie panu robo podporządkować w dyskusji.

  • 0

    51.  2011-02-08 22:08:06

    @Adam Kowalski - skoro zechciałeś wrócić do tematu to proszę rozwiń swoją myśl i wytłumacz mi co ma wspólnego umożliwienie pisania komentarzy tylko osobom zarejestrowanym z odmiennością ich poglądów, cenzurą oraz moim osobistym komfortem? I czy możesz mi wytłumaczyć zasadność "chowania się" za serwerami proxy osób, które chcą uczestniczć w dyskusji ponoć w cywilizowany sposób?

Dodaj swoją opinię