Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Felieton: Microsoft zamiesza na mobilnym rynku. Ostatnia szansa Nokii?

Felieton: Microsoft zamiesza na mobilnym rynku. Ostatnia szansa Nokii?

WitekT 7 Września 2012 15:43

0 0
Windows Phone 8 zaczyna być dojrzałym i ciekawym systemem. Szczególnie w zestawieniu z tabletem na Windows RT i laptopem z Windows 8 stanowi już teraz bardzo kuszącą alternatywę dla iPhone'a, iPada i Macbooka. Z kolei Android chyba zabrnął w ślepą uliczkę.

Dalszą część artykułu można przeczytać w dziale Artykuły / Felietony, bądź klikając tutaj.


Źródło tekstu: wł     

Dodaj do:
w sumie: 18
  • 0

    1. ~Zakrza  2012-09-07 15:45:40  host: dfv69.neoplus.adsl.tpnet.pl

    No. Milionowa ostatnia szansa.

  • 0

    2. ~Mucus  2012-09-07 16:32:52  host: host31-53-250-226.range31-53.btcentralplus.com

    Ta zamiesza... nikt tego nie kupuje. Statystyki nie klamia...

  • 3

    3. ~  2012-09-07 16:34:51  host: 86-63-81-214.sta.asta-net.com.pl

    a jak ma kupić jak jeszcze w sprzedaży nie ma?

  • 2

    5. ~toja  2012-09-07 18:31:43  host: v11-15.opera-mini.net

    przecież to ścieżka niepowodzeń. Najpierw WinCE - zarzucone, Windows Mobile - zarzucone, Windows mobile 7 - zarzucone, windows 8 obecne - zarzucą bo idą mobilne intele....

  • 0

    6. ~  2012-09-07 19:00:19  host: user-109-243-77-223.play-internet.pl

    @5 Windows CE nie był nigdy zawieszony bo tak się nazywa mobilna wersja tego systemu obecnie w wersji 7 :)

  • 0

    7. ~Marcin Ka.  2012-09-08 00:23:29  host: 193.164.254.30.awist.pl

    nie za bardzo rozumiem tej ślepej uliczki androida i calej spoleczności googla...?? microsoft stara się być wszędzie iphone chce zrobić sztwne ramy i stworzyć monopol a android wszystko daje ludziom free?? cto ie jest ślepa uliczka ale rewolucja pokazująca że jest to dobry produkt dla każdego ...

  • 0

    8. ~  2012-09-08 09:20:34  host: host-89-229-97-148.stargard.mm.pl

    A ja rozumiem bo mam galaxy taba i lumie 800 , w galaxy mogę wszystko wybrać głosowo miejscowośc w nawigacji czy wprzeglądarce ,odtworzyć prawie każdy plic wideo i muzyczny (flac),przesłać zdjęcie na tv czy na laptopa , jakość zdjęć w lumii tez nie zachwyca ,podpiąć kartę sd , dotego dochodzi większa ilośc gier i aplikacji w markecie a że o personalicji urządzenia nie wspomne .Tego w lumia 800 nie można zrobić i kilka innych rzeczy

  • 0

    9.  2012-09-08 17:32:17

    No ciekawe co pokaże w odsłonie z Windows Phone 8. O tym że Nokia robi dobry sprzęt nie trzeba nikogo specjalnie przekonywać, ale tak skutecznie zraziła do siebie rzesze swoich fanów że nie wiem czy chociaż część z nich powróci.

  • 0

    10.  2012-09-08 17:54:53

    Ta, jak to WP8 nie będzie rewolucją w stosunku do WP7 to nie ma szans na powodzenie. Po WP7 też oczekiwano wiele, kilku znajomych kupiło z tym telefony zamiast z androidem wiążąc ogromne nadzieje z tym systemem. I co dostali? System gdzie aplikacje mają ograniczoną funkcjonalność w stosunku do ich androidowych odpowiedników, niektórych rodzajów aplikacji w ogóle nie ma, system jest zamknięty, nieoficjalne modyfikacje nawet nie wiem czy są.

  • 0

    12.  2012-09-09 02:47:04

    Nokia w ostatnim czasie zaczęła coś robić, dobre aktualizacje na symbian bella, ten system już nie zamula w porównaniu do symbian 3. No i teraz wkońcu nokia z porządnymi parametrami (lumia 920) szkoda ze tylko na windowsie.

  • 0

    13.  2012-09-09 11:22:59

    Nie wiem ,czy będzie dużo osób które kupią telefon dla tego ,że będzie na nim system windows 8... jeśli będą osoby chętne na taki zakup to już raczej dzięki temu,że w niższej cenie mogą mieć lepszy telefon sprzętowo od telefonu z androidem., który działa szybciej i robi np lepsze zdjęcia.

  • 0

    14. ~  2012-09-09 12:25:23  host: v30-01.opera-mini.net

    Jeśli windows phone 8 bedzie pozbawiony wad poprzednich wersji systemu , to jest szansa na zdobycie nowych klientów. Z tym, że puki co prym w tej dziedzinie będzie wieźć android.

  • 0

    15. ~pablo55  2012-09-09 13:52:41  host: 178235211234.warszawa.vectranet.pl

    Jak widać najbardziej sceptyczni wobec Nokii i WP8 są niewładający poprawną ortografią zwolennicy teorii, że każdy użytkownik telefonu marzy o tym, by dłubać w jego systemie, móc na nim zainstalować dosłownie wszystko, a każdy program powinien mieć wszystkie wymyślone funkcje. Wcale tak nie jest ta grupa użytkowników jest najbardziej krzykliwa, ale dla większości ważne jest, by urządzenie było sprawne, ładne, miało wygodny interfejs i dało się na nim zainstalować trochę oprogramowania, bo do pracy używają komputera, do rozrywki tabletu, a główną zaletą smartfona jest to, że można mieć go zawsze przy sobie, bo jest mały (choć coraz większy). Jeśli do tego system będą mieli jednolity z tym, co mają na co dzień na komputerze, laptopie, tablecie itp., to W8/WP8 ma szansę na odniesienie sukcesu. Microsoft z należną sobie arogancją stracił wiele czasu, ale wystarczy przypomnieć sobie historię przeglądarek, by łatwo dojść do wniosku, że wykrojenie dla W8/WP8 kilkudziesięcioprocentowego kawałka tortu nie będzie stanowiło żadnego problemu.

  • 0

    18. ~miro  2012-09-09 20:02:28  host: 031011129163.warszawa.vectranet.pl

    do 16, nie miałem tel a WP7 a nie z andek chociaż z tym drugim mam stycznośc, ale jak do tej pory żaden z nich nie zapewnia mi takiego działania jak Symbian, generalnie chodzi mi o nawigację out of the box offline a tylko na tą chwilę Symbian mi to daje, dla mnie wybór jest prosty, nie będę się bawił w żadne piraty, na WP7 nawi jest okrojona nie wiem jak w 8 jeśli w WP8 jest taka jak na Symbianie Belle to mogę zastanowić się nad zakupem.

  • 0

    22. ~pablo55  2012-09-10 10:32:21  host: 178235211234.warszawa.vectranet.pl

    @21. No i co z tego? Czy prawie 40% to mało? Chciałbym mieć 40% rynku w jakiejkolwiek kategorii dla siebie.

  • 0

    23. ~  2012-09-10 12:32:16  host: apn-77-114-28-204.dynamic.gprs.plus.pl

    Z androidem dzieje sie to samo co kiedys z nokia i symbianem ;) Zmiany sa nieuniknione ;d

  • 0

    24. ~misieq  2012-09-11 02:13:35  host: 240-sk1-1.acn.waw.pl

    Nokia ostatnio robi telefony dla nikogo :( Ani dla gimbazy ani dla biznesu ani dla gadzeciarzy jedynie 808 jest ... fajna ale nie ma klapki na aparat

  • 0

    25. ~misieq  2012-09-11 02:15:11  host: 240-sk1-1.acn.waw.pl

    @miro popieram i czekam E53 !

Dodaj swoją opinię