Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Felieton: Kolejne pole walki o "Złotą Patelnię"

Felieton: Kolejne pole walki o "Złotą Patelnię"

WitekT 19 Listopada 2012 11:59

0 0
W dzisiejszym Parkiecie pojawił się artykuł Uli Zielińskiej dotyczący zmian w polityce PTC dotyczącej dilerów i sprzedawanych przez nich telefonów. Płynie z niego kilka ciekawych wniosków, które w tekście się nie znalazły, a chyba warto o nich wspomnieć. Takie, jak chyba niepotrzebne komplikowanie ofert czy wzrost przychodów PTC utrudniający porównanie do konkurentów.

Dalszą część artykułu można przeczytać w dziale Artykuły / Felietony, bądź klikając tutaj.


Źródło tekstu: wł     

Dodaj do:
w sumie: 41
  • 0

    22. ~  2012-11-19 15:06:09  host: z30-02.opera-mini.net

    @21 takie super oferty ze klienci drzwiami i oknami uciekają :) tylko tak dalej a jeszcze trzy razy plany do końca roku zmienia i akcje trafia na rynek smieciowych...

  • 0

    23. ~per  2012-11-19 16:27:07  host: ip-94-42-232-75.multimo.pl

    Sorki, że się "czepiam", ale coś takiego: "dotyczący zmian w polityce PTC dotyczącej dilerów" - to co to za budowa zdania ? Chyba jednak warto coś tu zmienić, żeby zabrzmiało bardziej po polsku ?

  • 3

    24. ~  2012-11-19 16:35:29  host: 188.147.184.159.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl

    Kazdy op tak kombinuje aby utrudnic porownanie ofert, play i orange tez

  • 0

    25. ~  2012-11-19 16:36:12  host: 188.147.184.159.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl

    Najbardziej to ostatnio Orangowi uciekaja :)

  • 2

    26. ~  2012-11-19 17:04:38  host: z41-09.opera-mini.net

    Orange ze smart planami obecnie ma chyba najlepsza oferte na rynku. TM i Plus tez mocno poprawili oferte. Smiem twierdzic, ze dzisiaj Play wypada najgorzej a do tego ceny sluchawek z kosmosu. Play musi poprawic taryfy bo slabo wygladaja na tlle konkurencji

  • -3

    27. ~  2012-11-19 17:22:37  host: z21-09.opera-mini.net

    @26 a jest jakiś konkret na poparcie tezy bo w wynikach Orange to tego nie widać...

  • 2

    28. ~  2012-11-19 17:50:15  host: z41-09.opera-mini.net

    @27, konkretem jest obecna oferta. Jezeli ktos nie potrafi dokonac porownania tylko nowe oferty ocenia na podstawie wynikow operatora z kwartalu, kiedy owych ofert nie bylo, to moge powiedziec, ze mysl dopoki nie zrozumiesz. Po drugie, to ja oceniam oferte a nie wyniki operatorow, bo te trudno ocenic skoro jeden operator jak wyniki podaje jedynie liczbe abonentow.

  • -2

    29. ~  2012-11-19 18:10:16  host: z21-09.opera-mini.net

    @27 to może drukowanymi - dlaczego oferta która zachealasz jakbyś miał o tego prowizje jest lepsza?

  • 1

    30.  2012-11-19 18:21:15

    10 - co to za firma, która oferuje usługi bez możliwości ich kontroli? Dla mnie pasuje jedna nazwa: DNO. Pasowanie nie ma tu nic do rzeczy. Przecież transmisja danych jest dostępna w Erze/T-Mobile od dawna. A do dzisiejszego dnia nie ma nad nią kontroli? Uważasz, że to jest w porządku? A może tak łatwiej oszukiwać klientów, bo uniemożliwiając kontrolę transferu, otwiera się szerokie pole do nadużyć? Co nas - klientów- obchodzi fakt rozliczania transmisji danych z danego dnia dopiero o północy? Dlaczego nikt, kto powinien, się tym nie interesuje, pozostawiając użytkowników samych sobie? Pytania można mnożyć w nieskończoność.

  • 3

    31. ~  2012-11-19 18:26:12  host: z41-09.opera-mini.net

    @29, tak, mam prowizje w TM, w Plusie i w Orange :) Chyba wyraznie pisze, ze zarowno TM jak i Orange maja dobre oferty a szczegolnie przedluzeniowe. Tak jak pisali poprzednicy w TM za 61zl otrzymujemy 600min+no limit w sieci+250MB+htc desire x za 39zl. W orange jest podobnie tylko 1G i 700min chyba. Pisze obiektywnie, ze Play ze swoimi obecnymi ofertami wyglada nieciekawie i sadze, ze poprawia je albo pogodza sie ze spadkiem przyrostu abonentow. Kiedys roznice byly duze na korzysc Play a teraz tendencja zmienia sie

  • 3

    32. ~  2012-11-19 18:44:35  host: v30-10.opera-mini.net

    Play ma dobre oferty bez telefonu, z telefonem to faktycznie wypada bardzo słabo. Takie Orange nawet nie ma oferty bez telefonu a szkoda

  • -1

    33. ~oter  2012-11-19 19:32:11  host: ip-37-209-138-244.free.aero2.net.pl

    Ja dostalem 550min za 39.90 w play na 12mies i pakiet 1Gb za 10zl i to bez telefonu,a T-mobile za ta cene daje tylko 120min i pakiet 100Mb za 9zl.

  • 2

    34.  2012-11-19 19:42:35

    Nie bardzo mam czas pisać (czytam, czytam ;-)), ale musze się pochwalić (się?może Erę?)! Niespotykana rzecz. Mimo blokady na przesyłanie informacji handlowej itp., esemesy pz ofertam zasileń przychodzą. Ale to nic. Dzisiaj miałem telefon! Zadwoniła na TT nie zasilanego ponad rok pani, z ofertą zasilenia dodatkowego konta - ta znana już oferta 9x20 zł przy każdym miiesięcznym zasileniu za co najmniej 25 zł. Szok! Nie trzeba wysyłać żadnych esemesów z potwierdzeniem itp. Mam tylko czekać na esemesa potwierdzającego aktywację usługi ;-) A co do ofert Ery. Zawsze powtarzałęm, ze to jedyna sieć, która nie ma cenników własnych ofert. Co najwyżej cenniki ofert promocyjnych ;-)

  • 0

    35. ~NieJestemWitkiemT  2012-11-20 00:41:29  host: host25.v47.interkam.pl

    I dobrze, jak im jeszcze więcej klientów odpłynie, to zaczną prezentować lepsze oferty.

  • 1

    36.  2012-11-20 01:34:46

    35 - nie wierzę. Niemcy nie pozwolą.

  • 0

    37. ~klatt  2012-11-20 07:29:27  host: public-gprs300332.centertel.pl

    20 porównuj podobne oferty

  • 0

    38.  2012-11-20 08:41:43

    Po prostu brakuje jednolitych standardów do których powinny stosować się operatorzy. I tu jest rola UKE. Jeśli nie ma standardów to też ciężko się dziwić że jakiś op zachowuje się tak a nie inaczej.

  • 2

    39.  2012-11-20 08:48:22

    38. sloneczny - mówiłem o tym jeszcze w erze panowania pierwszego szeryfa w biurze o innej niż obecnie nazwie ;-) No ale oni nie są widać od tego tylko od ustawiania przetargów, które nazywają racjonalną gospodarką częstotliwościami ;-)

  • 0

    40. ~  2012-11-20 22:05:47  host: aept198.neoplus.adsl.tpnet.pl

    #32 orange jak najbardziej ma ofertę bez telefonu - co wiecej możesz dostać od orange zamiast telefonu pieniadze do ręki. No może nie bezpośrednio - to taka przenośnia - ale możesz dostać kartę na zakupy w mediamarkt albo saturn np. na 250 zł (a karta kosztuje 1 zł) - kto inny rozdaje pieniądze?

  • 0

    41. ~  2012-11-26 14:32:59  host: ppp151221.ostnet.pl

    @24 dlatego warto wybrać ofertę przejrzystą, w moim przekonaniu taką ma na przykład Heyah.

Dodaj swoją opinię