Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Felieton: I nie bankrutują?

Felieton: I nie bankrutują?

WitekT 11 Maja 2006 23:06

0 0

Roaming nigdy nie był usługą tanią – połączenia kosztują co najmniej kilka razy więcej niż krajowe, dodatkowo trzeba płacić za rozmowy przychodzące. Zauważyła to Komisja Europejska, która rękami pani komisarz do spraw społeczeństwa informacyjnego i mediów – Viviane Reding – próbuje zmienić ten stan rzeczy. Projekt stosownej dyrektywy zawiera daleko idące kroki, które zakładają darmowe odbieranie połączeń w roamingu i wykonywanie połączeń w cenach jak w kraju macierzystym. Operatorzy oczywiście się burzą, a mają o co biorąc pod uwagę fakt, że stawka 1,20 zł za minutę dla klienta zapewnia godziwą marżę przy połączeniach komórkowych w całej Europie. Ile zarabiają na tym operatorzy i co mogą stracić, najdobitniej widać na przykładzie tabeli roamingowej polskiego Orange. Gorąco zachęcam do lektury.
Dalszą część felietonu można przeczytać w dziale Artykuły / Felietony, bądź klikając tutaj.

Źródło tekstu: wł     

Dodaj do:
w sumie: 2
 • 0

  1. ~  2006-05-11 23:41:32  host: dvz244.neoplus.adsl.tpnet.pl

  Djabeł nie dał rady, posłali babę. Tak samo w naszym UKE. Gdyby wypieprzyć kaczory i zastąpić ich kobietami z polityki, to rząd powstałby dużo szybciej.

 • 0

  2.  2006-05-12 13:52:47

  Policzmy bazując na cenach, jakie w tej chwili są dostępne i przyjmnijmy, że wszystkie połączenia są zestawiane "przez Polskę" (tak jak to sie dzieje w roamingu w prepaidach).
  Wybrany kierunek w Plus godziny kosztuje 1,22PLN/min na dowolną komórkę europejską. Zatem połączenie przychodzące powinno kosztowac co najwyżej 1,22 a wychodzące do dwolnego kraju europejskiego co najwyżej 2,44 PLN/min.

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-198-111-185.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Najpopularniejsze

Ankieta

Jak oceniasz wakacyjną promocję sieci Play?

Internet na lato za darmo w Play

 

Zobacz wynik | Opinie (9)

Archiwum Ankiet