Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Felieton: HTC, firma od smartfonów

Felieton: HTC, firma od smartfonów

WitekT 12 Listopada 2010 10:13

0 0
W niespełna cztery lata HTC, tajwański producent smartfonów, z szerzej nieznanej firmy wyrósł na gwiazdę komórkowej branży.

Dalszą część felietonu można przeczytać w dziale Artykuły / Felietony, bądź klikając tutaj.


Źródło tekstu: wł     

Dodaj do:
w sumie: 16
  • 0

    4. ~niespelna 4?  2010-11-12 13:16:16  host: chello087207075240.chello.pl

    Przeciez HTC jest na rynku znacznie dłuzej niz "niespelna 4 lata". Firma powstala w 1997 roku i produkowala poczatkowo telefony na zasadach OEM; w Polsce znane byly szczegolnie modele sprzedawane pod marka MDA - oferowane przez Ere.

  • 0

    5.  2010-11-12 14:20:16

    @4 czytaj ze zrozumieniem. Skoro marka HTC samodzielnie istnieje na rynku od 2007 to chyba są 4 lata.

  • 0

    6. ~fan  2010-11-12 14:43:53  host: user-188-33-6-1.play-internet.pl

    huaweii jak wejdzie do polski ze smartfonami na androidzie 2 powtorzy sukces htc.

  • 0

    8. ~emer  2010-11-12 17:11:28  host: chello089076135224.chello.pl

    z rozrzewnieniem wspominam czasy jak wróciłem do Polski z telefonem HTC. Królowała wtedy Nokia i robiłem za dziwaka. A przecież już od 7 lat mam telefony tej marki i z każdym modelem chwalę je sobie coraz bardziej.

  • 0

    9. ~pat  2010-11-12 17:44:39  host: 93-186-31-238.rdns.blackberry.net

    Ja mialem HTC raz (Touch Pro 2 kupione zaraz po premierze za 3k zl) i byl to o jeden raz za duzo.. W porownaniu do wczesniejszej Nokioi E90, ktora mialem byl jak zabawka. Bardzo slabo reagujacy ekran, wolny soft i trzeszczaca obudowa z plastiku, wycierajacego sie od noszenia w kieszeni, tak, ze po 3 miesiacach telefon wygladal jakby mial 2 lata. Jedyny plus za nakladke Sense, ktora z wygladajacego jak w latach 90 Windows Mobile 6.5 robi cos w miare nowoczesnego, ale ja HTC juz nie kupie..

  • 0

    10. ~ml0dy  2010-11-12 19:56:27  host: 212.160.172.70

    @9, ja też swojego Kaisera (Tytn II) kupilem ok 3 lat temu, za ponad 2k na wolnym rynku, dla mnie była to rewelacja pod wzgledem funkcji. ale porównując do tego, co mam dziś w tym samym telefonie (mowa o prędkości działania) - niebo a ziemia, zmiana softu z 6.0 na 6.1, potem 6.5, 6.5.5 tak czy inaczej wpłynęla na wydajnosc. Obecnie dodam tylko, ze mam w nim Androida 2.2 (procesor w ustawieniach kręcony z 400mhz na 578mhz) i chodzi znacznie lepiej niz nie jeden windows, a mam telefon sprzed kilku lat! :-) jak ktos to wczesniej powiedzial - takiego wsparcia jak forum xda-developers, nie bedzie mial zaden producent (ajt, obym się mylił! :p więcej alternatyw dla nas)

  • 0

    11. ~  2010-11-12 20:06:26  host: p10-02.opera-mini.net

    7 nie wiem czy ty czy twój rodak z twojej miejscowości pisał że jak ktoś do was przyjedzie te będzie leżał i kwiczał i nawet nokie czy iphony'ny nie złapią zasiegu. A swoją drogą to chyba parę dni miałeś zasieg bo mniej skarżyłeś się :D

  • 0

    12. ~  2010-11-12 20:50:45  host: p07-16.opera-mini.net

    Witku. Może nadawało by się na materiał ku przestrodze amatorów chińszczyzny. W głównym wydaniu wiadomości był reportaż o kobiecie której wybuchł podczas rozmowy telefon podłączony pod wcześniej kupioną najtańszą ładowarke. Zmasakrowana kobieta przeżyła i będzie chciała domagać się odszkodowania od komisu.

  • 0

    13. ~kwit  2010-11-12 22:18:57  host: 178.182.176.233.nat.umts.dynamic.eranet.pl

    co to za gwiazda, która sprzedała 30tyś sztuk w IIkwartale 2010 roku? Dla porównania BB też sprzedała podobną ilość telefonów a jest znacznie krócej na rynku.

  • 0

    14. ~Pejot  2010-11-12 23:01:00  host: 212.2.126.225

    @13 Gdzieś Ty mądralo przeczytaj ze HTC sprzedal 30 tyś. telefonów? Przeczytaj dokładnie felieton i nie pisz głupot.

  • 0

    15. ~  2010-11-13 00:28:18  host: v06-16.opera-mini.net

    @13: Pierwsze urządzenie marki BB pojawiło się na rynku w 1996 roku, czyli rok przed powstaniem HTC (1997).

  • 0

    17. ~PLAY  2010-11-13 16:03:32  host: us11.boltbrowser.com

    Ja mam LG ale od pewnego czasu ginie mi zasieg. Myślałem że jak liście spadną to się coś poprawi a często i tak nie mam zasiegu wogule. HTC nigdy nie miałem ale kiedyś se kupie to sprawdze ich możliwości

  • 0

    18.  2010-11-13 16:03:43

    Tak BTW nie uważacie, że w tytule nie powinno być przecinka, a "-" lub ":" ?

  • 0

    19. ~x  2010-11-13 23:05:12  host: c37-154.client.duna.pl

    18 - nie, nie uważamy.

  • 0

    20. ~Wlad  2010-11-14 10:24:25  host: nat6.pp.com.pl

    W otatnich czterech latach miałem pięć smartphonów: Nokia N95, HTC TyTN II, Samsung Omnia HD, HTC HD2 i Samsung Galaxy S. Odpowiednio programy: Symbian S40, WM 6.0, Symbnian S60, WM 6.5 i Android 2.1. Oczywiście możliwości każdego kolejnego były coraz większe. Jeżeli chodzi o niezawodność to za najlepszy z tej piątki był (i jest) Samsung Omnia HD (i8910). Omnia HD nigdy się nie zawiesiła, nigdy nie zerwane było połączenie, a bateria trzyma 6-9 dni. Nokia N95 i HTC TyTN II też były niezłe. Natomiast najnowsze HTC HD2 i Samsung Galaxy S to... nieporozumienie. Funkcji cała masa, a funkcjonalność co najmniej przeciętna. HTC HD2 to tragedia jeśli chodzi o baterię, trzyma góra 1-1,5 dnia, skomplikowana obsługa i niedozniesienia częstość zawieszania się w najmniej spodziewanym momencie (straciłem rachubę, ale w ciągu 8 m-cy było to chyba kilkadziesiąt razy!). Samsung Galaxy S mogę śmiało nazwać bublem. Aparat zupełnie niedopracowany. W ciągu miesiąca dwa aparaty (mój i zięcia) dwukrotnie oddawałem do serwisu. Wysiadają mikrofony, głośniki, aparat foto i nawet nie wiem co (wykaz wymienionych części spory). Dodatkowo obrandowanie Orange o kant t... rozbić, sprawia nieustanne kłopoty z połączenieniami. W 8 udanych połączeniach na 10, jeden z rozmówców od początku lub po kilku, kilkunastu sekundach nic nie słyszy! Ponadto obydwa aparaty wymagają bardzo silnego sygnału zarówno 3G, jak i nawet 2G, nawet w dużym mieście, gdzie przekaźników jest dużo!

  • 0

    22. ~tit  2010-11-14 13:22:24  host: 178-37-70-93.adsl.inetia.pl

    @20 miałem kiedyś jednocześnie nokie n95 i samsunga i550w i też stwierdzam że samsung miał gorszą czułość dlatego go sprzedałem i używam teraz telefonów nokii.

Dodaj swoją opinię