Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Felieton: Formuła 4.0 jak F1? Najbliższe miesiące to pokażą

Felieton: Formuła 4.0 jak F1? Najbliższe miesiące to pokażą

WitekT 28 Marca 2012 14:29

0 0
Muszę przyznać, że biorąc pod uwagę ostatnie, szumne zapowiedzi operatorów, używania słów typu "rewolucja" i "nic już nie będzie takie same", najmniej rozczarował klientów Play. Może dlatego, że jego oferta została wzbogacona i poprawiona w najbardziej newralgicznym dla użytkowników punkcie, czyli cen.

Dalszą część artykułu można przeczytać w dziale Artykuły / Felietony, bądź klikając tutaj.


Źródło tekstu: wł     

Dodaj do:
w sumie: 83
  • 0

    76. ~  2012-03-29 10:39:07  host: v05-15.opera-mini.net

    @75 Może wreszcie jakieś obniżki cen za połaczenia i smsy w prepaidzie tmobile i heyah ?

  • -1

    77. ~  2012-03-29 10:40:47  host: v20-16.opera-mini.net

    73 co sie dziwisz jesli ma sie przed oczami exodus najwartosciowszych abonamentowcow. nie wiem tylk o czy beda w stanie cokolwiek zaradzic na oferte Play. Rewolucja juz trwa wszedzie o niej pisza w gazetach, portalach. Brawo Play

  • 0

    78. ~  2012-03-29 10:41:30  host: v20-16.opera-mini.net

    76 29 groszy do Play na poczatek

  • 0

    79. ~  2012-03-29 10:42:10  host: 213-146-59-92.ip.netia.com.pl

    @75, podobno tak. Od 30zł mają być no limit w sieci w TM a smsy no limit do all +500MB gratis. Ktoś tutaj pisał pod innym newsem

  • 0

    80. ~  2012-03-29 10:50:54  host: 213-146-59-92.ip.netia.com.pl

    @77, myślę, ze nie będą i wszyscy przejdą na no limit w Play a reszta operatorów ogłosi bankructwo.

  • -1

    81. ~  2012-03-29 10:54:26  host: v20-16.opera-mini.net

    80 po co ten sarkazm punktem odniesienia jest 79 zl, mam czekac na kontrrewolucje czy wyrob tylko jakos tam podobny.

  • 0

    82. ~  2012-03-29 11:02:07  host: 213-146-59-92.ip.netia.com.pl

    @81; nie czekaj tylko przenoś numer, bo od co najmniej pół roku o tym piszesz :) Za tobą pójdą pewnie 15mln abonentów. Po co piszesz głupoty skoro i tak nie weźmiesz tej oferty. Jestes jednym z wielu stękaczy w prepaid, który szczypie się z każdą złotówką a kreujesz się ma magnata. Na mnie wrażenia to nie robi i na innych także.

  • -1

    83. ~  2012-03-29 11:07:43  host: v20-16.opera-mini.net

    82 telefon oplaca mi zona, zarabia lepiej wiec ona decyduje gdzie mamy abonamenty, bierze kalkulator przelicza i stawia kropke nad i.

  • 0

    84. ~  2012-03-29 11:23:36  host: v05-15.opera-mini.net

    Ja się cieszę z ofert Play - chociaż nie mam u nich numeru. Przynajmniej inni operatorzy też wprowadzą zmiany w ofertach.

  • -1

    85. ~  2012-03-29 12:47:11  host: v21-16.opera-mini.net

    T-Mobile skopiował ofertę Play, niezły precedens chluby to nie przyniesie sieci.

  • 0

    86. ~daaw  2012-03-29 13:15:30  host: 78.133.243.8

    kiedy startuje virginmobile

  • 1

    87. ~Maciej  2012-03-29 14:12:27  host: c166-185.icpnet.pl

    napisałem tu ku przestrodze(przed siecia PLAY) coś takiego 3 dni temu na stronie BLOGPLAY.pl (tu dodatk. link http://blogplay.pl/2012/03/cztery-kropka-zero/) "WY tu narzekacie no to posłuchajcie mojej historii 2 lata temu (2 lata upływają 17 maja br) podpisałem umowę z Play z jednoczesnym przeniesieniem numeru z PLUSa, Zostałem wprowadzony w GIGANTYCZNY bład przez konsultanta PLAYa czego wlasnie skutkiem było to przeniesienie do nich numeru z Plusa. Chodziło o to że wykupiłem taryfę LongPlay PREMIUM 200 w której miałem pakiet 1000 minut do wszystkich ale z racji tego ze muszę b.duzo rozmawiac i wiedzialem iż to będzie mało, zdecydowałem się na wykupywanie co miesiąc dodatkowych 2-3 pakietów 300minut po 15 zł - zaproponował mi to konsultant Playa. Zgodziłem się. Po podpisaniu umowy i aktywacji przy probie uruchomienia dodatkowych pakietow minut okazało sie ze UWAGA! Mozna je uruchomić dla wszystkich pakietów LONGPLAY z wyjatkiem najdrozszego pakietu LongPlay PREMIUM 200 !!! W tym momencie dochodziło do absurdalnej syt iż decydujac sie na pakiet np. LONGPLAY 99 + 2 dodatkowe pakiety 300minut mieliśmy więcej minut niż w pakiecie LongPlay PREMIUM 200 i to za mniejsze pieniadze!!! PLAY wypuscił abonament bubel naktóry namowił mnie jego niekompetentny konsultant podając falszywe informacje. Próbowałem po wszystkim rozwiazac umowę ale play zagrozil mi karą za zerwanie umowy a w ramach rekompensaty (po odsluchaniu godzinnej rozmowy z konsultantem i stwierdzeniu ze faktycznie wprowadzil mnie w blad) zaproponowal mi dodatkowe pakiety 30 min przez 4 miesiace!!! Po wysmianiu propozycji zwiekszyli pakiet do 4x50min czuli 200 minut w ramach rekompensaty za to ze oszukali klienta ktory wziac najdrozszy mozliwy abonament i przeniosl w konsekwencji numer z Plusa do Play. Te 4x50 darmowych minut to przy 1000 abonamentowych minut co miesiac ZADNA REKOMPENSATA.(dla przykladu potrafią dać nowym abonentom 6x100 darmowych minut za zamówienie w internecie jakob

  • 0

    88. ~XD  2012-03-29 14:13:07  host: aasq58.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Moze play skopiowal oferte T-mobile ktora jest aktualna na zachodzie :P No coz Orange tez da taka oferte :P No coz w plusie bedzie recesja

  • 1

    89. ~Maciej  2012-03-29 14:13:34  host: c166-185.icpnet.pl

    jakoby za nic a tutaj taka forma rekompensaty...WSTYD) Niestety na moje probe negocjacji stwierdzono ze pozostaje mi tylko zaakceptowac lub podac sprawe do sadu jesli mi nie pasuje bo drogi odwolania w playu sie skonczyly. SZCZYT CHAMSTWA. Moje rachunki (duzo wyzsze przez zaistaniałą sytuacje) oscylują srednio ok 350-400 miesiecznie. Po 15 mies.probowalem skorzystać z przedluzenia umowy ale zmienily sie zasady takiej operacji(doslownie tydzien przed uplywem 15 mies.od podpisania mojej umowy) i wg.nowych zasad negocjacje dot.przedluzenia umowy sa mozliwe dopiero na 3 mies.przed uplywem starej tj. w moim przypadku po 21 miesiacach... Traf chcial ze tydzien po tym jak zmienily sie te zasady PLAY wprowadzil mozliwosc przejscia dla wszystkich posiadaczy abonamentow LONGPLAY na inny abonament przed wygasnieciem umowy w dowolnym momencie jej trwania i bez dodatkowych kosztow (o ile nie bedzie to tanszy abonament) NIKT MI O TYM NIE POWIEDZIAL ale wpadlem na to sam przypadkiem jakies 2 mies.pozniej tj ok 17 mies.trwania 2letniej umowy. Probowalem przejsc na inny abonament i tu BOMBA! Mogą to zrobić WSZYSCY tj wszystkie abonamenty LONGPLAY z wyjatkiem mojego LONGPLAY PREMIUM 200 choc o tej dyskryminacji nie bylo ani slowa w regulaminie promocji dot.zmiany abonamentu! Malo tego- mojego abonamentu LONGPLAY PREMIUM 200 od dawna nie ma w ofercie Playa bo kiedy zorientowali sie ze wyprodukowali bubel który wuchodzil mniej korzystnie niz np. LONGPLAY99 to wycofali go z oferty... Ja natomiast musialem dalej go oplacac natomiast ta indywidualna odmowa dla mnie skorzystania z mozl.zamiany abonametu to SKANDAL (chcialem go zmienic pbo po pierwsze w nowych ALL Inlusiv MAX byla mozl.dobrania dodatk.pakieotw minut a i rozmowy byly za 19 gr.zamiast 29) Odmowiono mi bo widocznie stwierdzono ze warto 'wydoic frajera' na maxa do konca 24mies.umowy

  • 1

    90. ~Maciej  2012-03-29 14:14:06  host: c166-185.icpnet.pl

    KONSULTANTKA Playa z ktora rozmawialem ok.2 mies temu w spr.rozw.abonamentu po wygasnieciu umowy byla w SZOKU ze tak mnie potraktowal jej co by nie bylo pracodawca i że z tak absurdalnym przypadkiem nie spotkala sie w calej swojej kilkuletniej karierze w tej firmie. Próbowala interweniowac ale jak wyzej napisalem rozpatrzono moja sprawe tak 'bardzo indywidualnie' ze az odmownie :( Mialem jeszcze jedną sprawę po kilku mies.'pobytu' w Playu ktora moznaby okreslic jako chore podejscie playa i wykazujaca TOTALNY BRAK KOMPETENCJI wiekszosci jej KONSULTANTOW ale nie bede zanudzal.i ogranicze sie tylko do pierwszego opisu... JAK postapilibyście na moim miejscu będąc przez PLAYA tak oszukanym, ponizonym i dyskryminowanym (nawet wg.opini jej starszego konsultanta) a do tego placac najdrozszy abonament i rachunki po 300-400 miesiecznie ? Podałem także swoj numer konta abonenckiego 8675795 No i dzisiaj NIESPODZIANKA (niemila) ale czy az taka niespodzianka ? Dzwonila wlasnie do mnie Pani Konsultant Play bodajze Zaneta A........ zaproponowac przedłuzenie umowy na nowych warunkach. Po krótkim rozeznaniu okazalo sie że jednak ma blade pojęcie o tym czego doświadczyłem w okresie trwania obowiazujacej umowy. Stwierdziła ze zaproponuje mi COS KORZYSTNIEJSZEGO (tak stwierdzila!)niz Formula 4.0 wiec ja na to słucham :) No i usłyszalem za 99 zł 1200 min do wszystkich sieci bez stacjonarek a do tego 200 min w prezencie czyli 1400 min do wszystkich za 99 majac od jutra za 79 no limit (gdzie moje faktyczne potrzeby to ok 3000min) Rece opadaja ze ktos na dzien przed wprowadzeniem nowej promocji stara sie jeszcze dodatkowo wmanipulowac czlowieka w inna niekorzystna umowe! Czy w Play pracuja sami jajoglowi, niekompetentni konsultanci ktorzy dopiero podczas rozmowy z klientem dowiaduja sie istotnych faktow ktore powinni znac juz przed zadzwonieniem. Czy choc raz zdarzy sie w ciagu trwania 2 letniej umowy (zostaly 3 tyg.) ze zadzwoni ktos nalezycie przygotowany, potr

  • 0

    91. ~Maciej  2012-03-29 14:14:43  host: c166-185.icpnet.pl

    potrafiacy z sensem porozmawiac i przedstawic naprawde korzystna oferte a nie probe wyrolowania klienta w ost.chwili przed wejsciem nowej promocji. RECE OPADAJA Oczekiwałem naiwnie(choc sam w to nie wierze) jakiejs formy rekompensaty chocby proby a tu ciag dalszy naciagania klienta. T-MOBILE dal kalke Formuly 4.0 - majac do wyboru i biorac pod uwage powyzsze chyba logiczne ze przeniose sie do nich a przy okazji pociagne za soba przynajmniej jeden nast.numer mojej lepszej polowki a moze i jeszcze kogos... PS.Jedyna szybka reakcja Playa to bylo ograniczenie przez admina str. BLOGPLAY.pl mozl.dodawania komentarzy przeze mnie do b.krotkich wypowiedzi... BRAWO PLAY!

  • 0

    92. ~Vaver  2012-03-29 14:38:40  host: mconnect.com.pl

    Po co te kłótnie, po co te spory? Moje jest super, a Twoje jest be. Ja jestem super, Ty jesteś baranem. Jak w przedszkolu. Każdy ma prawo do własnej opinii, jednemu leży ta oferta, innemu nie. Nie ma złotego środka. Oferta jest zdecydowanie rewolucją, ale nie każdy tego potrzebuje. A co do ograniczeń, że 3000 minut nie przekraczają, może po prostu się boją, żeby nie zapłacić więcej? Albo jest to do własnej sieci? Albo po prostu faktycznie nie potrzebują. Teraz będą mieli możliwość wyboru: swobodę lub faktycznie mniej minut które starcza. I nie każdy potrzebuje od razu też na stacjonarkę bez limitu, żeby do babci na święta zadzwonić? Człowiek myślący sam podejmie świadomie decyzje, wie co dla niego odpowiednie a takie komentarze go nie wzruszą. Jak dla mnie wygląda to dobrze, natomiast osobiście nie skorzystam.

  • 0

    93. ~grzegorzn13  2012-03-29 14:52:49  host: 87-206-255-141.dynamic.chello.pl

    Witam i powiem tak: Są duże minusy oferty play: 1. Jest to oferta bez tel, na 12 miesięcy i tylko dla osób które przedłużają lub przechodzą z sieci do sieci.Czyli tel musicie sobie jako dodatek dokupic, albo zostac przy starym. Jak ktoś chciał super tel, to niech kupi sobie, a to wydatek nie mały,bo przecież na dal w innych sieciach są simloki. 2.Oferta tylko kierowana dla małego grona osób, których rachunki miesięczne przekraczały po wyżej 100zł.A większośc ludzi ma abonamenty do 65zł. 3.Wszystkie dodatkowe usługi są poza rozmowami i sms-ami są płatne. Więc jeśli ktoś posiada smartphona, musi się liczyc z dodatkowi usługami jak pakiety danych bez hot spotów, hot spoty płatne. Roaming, trzeba wykupic pakiet, żeby wogóle zadzwonic itd. 3 zapis na umówie drobnym druczkiem, że operator może w każdej chwili zmienic stawki za połączenia lub opłaty, czyli: jak nie będziesz sieci robił zysków z połączeń do innych sieci lub z dodatkowych usług, to można ci zmienic ofertę. 4.Biuro obsługi klenta Play pozostawia dużo do życzenia. Według przedstawionego nie tak dawno rankingu telepolis są na ostatnim miejscu. 5 Najważniejsze ,zasięg. Play obecnie korzysta z odbiorników T-mobile, plusa i orange żeby poprawic zasięg swoich klientów, tylko niebawem pewnie to się zmieni. W zeszłym roku T-mobile i orange, największe sieci w Polsce i na świecie podpisały umowę między sobą o rozbudowę infrastruktury i wspólnego zasięgu sieci na wyłącznośc. Już niebawem to pewnie ruszy , więc z anten orange i t-mobile przestaniecie korzystac. Teraz to tylko czekamy na ruch orange i plusa, a pewnie jeszcze w tym roku i zobaczymy co się będzie działo. Więc nie napalajcie się tak na formułę play bo nie każdego satc na aonament ok 100zł miesięcznie.....

  • 0

    94. ~  2012-03-29 15:19:41  host: ibp66.internetdsl.tpnet.pl

    @93 - Przecież oferta z telefonem też jest, tylko droższa. Oferta Sim only w TM to na 18 miesięcy, a nie na 12 miesięcy. Telefony są o wiele tańsze niż się ludziom wydaje (Lumia 710 za 700zł np.), a TM nie daje simloków od dawna - więc bzdury piszesz. Zapis jest taki sam jak u innych operatorów - że może się zmienić oferta, ale wtedy można rozwiązać umowę BEZ OPŁATY SPECJALNEJ - to tak większymi literkami aby Ci się udało doczytać. Play nie korzysta z nadajników TM, a "tylko" Orange'a, Plusa i swoim. Networks nie będzie świdczył roamingu krajowego, a jedynie chodzi o wspólna infrastrukturę, i Play dalej będzie korzystał z zasięgu Orangea.

  • 0

    95. ~  2012-04-02 09:10:33  host: 193.201.36.34

    Kupiłem F4.0 i teraz testuje. Jak do tej pory bez zarzutów. To był bardzo dobry pomysł!

Dodaj swoją opinię