Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Felieton: Donos

Felieton: Donos

WitekT 23 Grudnia 2010 12:55

0 0
Uprzejmie donoszę, że Telekomunikacja Polska powiadomiła mnie, że od 1. stycznia 2011 roku, zamiast ulubionej faktury papierowej, będzie przysyłała mi, w trosce o ekologię, elektroniczny obraz faktury. Jednocześnie - nie wiadomo zupełnie po co - informuje mnie o rozporządzeniu Ministra Finansów z dnia 17. października 2010 roku w sprawie przesyłania i przechowywania faktur w formie elektronicznej.

Dalszą część felietonu można przeczytać w dziale Artykuły / Felietony, bądź klikając tutaj.




Źródło tekstu: wł     

Dodaj do:
w sumie: 43
  • 0

    25. ~janek  2010-12-23 20:21:18  host: 178.73.48.137

    Oj takie wielkie aj waj. Kazda firma ma jasne miejsca i troszke ciemniejsze. Wazne, ze maja spory wachlarz uslug, a faktury jak przysylaja, to juz niewazne. Wole miec mozliwosc aktywowania sobie nokii mail, czy innych malo znanych uslug niz nie miec.

  • 0

    26. ~User  2010-12-23 20:27:11  host: 95-178-73-10.gorzow.hypnet.pl

    Ok, jestem za elektronicznymi fakturami, tylko że niech dadzą też coś od siebie. Np gdy będę potrzebował drukowanej faktury lub billingu to dostanę go za darmo a nie za "symboliczne" 5-10zł....

  • 0

    27. ~do 26  2010-12-23 20:45:08  host: acyf215.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Dostaję elektroniczne faktury od TP na email oraz po zalogowaniu na konto TP. Gdy chcę w formie papierowej wystarczy wydrukować są one w formacie pdf. Bardzo wygodne rozwiązanie.

  • 0

    28. ~nkjfgb  2010-12-23 21:25:04  host: user-109-243-80-39.play-internet.pl

    Też się nie zgodziłem na elektroniczną fakturę i przysyłają rodzinie papierową, rezygnacja z papierowej nie wchodzi w grę z różnych powodów jednym z nich jest to, że ja nic z tego nie mam, żadnej obniżki abonamentu. A zasłanianie się ekologią jest śmieszne (prąd do komputera żeby fakturę odebrać kosztuje mnie a nie tp - zwyczajne przerzucanie kosztów na klienta i nic z tego z mojej strony) bo to jak walka z globalnym ociepleniem którego efekty widzę brnąć w hałdach śniegu. :)

  • 0

    29. ~xxxx  2010-12-23 23:12:57  host: acyf215.neoplus.adsl.tpnet.pl

    @28 nic z tego nie masz ?. Ja mam i to dużo. Nie muszę zaśmiecać domu makulaturą za to pięknie ładnie mam posegregowane na emailu :) Nie wspomnę o tym, że listonosze mają lżejsze torby :)

  • 0

    30. ~  2010-12-24 07:08:18  host: z12-02.opera-mini.net

    nawet sie nie spodziewalem, ze jest tylu zatwardzialych konserwatystow, pragnacych zostac przy fakturze papierowej. Fakture oplacacie na okienku na Poczcie?

  • 0

    31. ~ptok  2010-12-24 07:44:55  host: 84-10-162-150.dynamic.chello.pl

    Tą ekofakturę to telefranca może zaproponować, a nie wciskac na siłę. A jeżeli robi to dla zysku, to powinna klienta w jakiś sposób zachęcić. I co to w ogóle jest ta ekofaktura. Mam w UPC fakturę elektroniczną, ale jest to faktura spełniajaca wymogi podatkowe z podpisem elektronicznym wystawcy. A tepsa idzie na łatwiznę. I działa niezgodnie z prawem. Nie łapiesz tego?

  • 0

    32.  2010-12-24 08:20:30

    Gdyby ludzie wykazali się odrobiną rozsądku to można by powiedzieć, że i wilk syty i owca cała ale nie. Przecież efaktura to ułatwienie dla ludzi i dla firmy, oszczędności dla ludzi i dla firmy, ochrona środowiska - zyska dla wszystkich. Nie rozumiem problemu, naprawdę.

  • 0

    33. ~janos84  2010-12-24 09:46:13  host: ip-94-42-60-56.multimo.pl

    te 160mln wydadza nie na ekologie tylko na premie dla prezesow i ich opiekunow z zabolandu

  • 0

    34. ~berti  2010-12-24 10:08:13  host: boy202.neoplus.adsl.tpnet.pl

    uważam że taka e-faktura jest dobrym rozwiązaniem ale TYLKO na wniosek klienta i ma racje bytu przy poleceniu zapłaty a wciskanie na siłę klientom i wmawianie im że to jest ekologiczne jest śmiesznym i żałosnym postępowaniem wielu firm.No ale cóZ teraz żądzą ekoterroryści

  • 0

    35. ~jcm  2010-12-24 10:29:24  host: host-89-229-84-68.szczecin.mm.pl

    Nie wyrażajcie zgody na elektroniczne faktury! Jeśli zajdzie konieczność przesłania takiej faktury w formie papierowej, ponieważ np. jest problem z pobraniem pliku, to każą Wam słono płacić za wydruk! W ORANGE 18 zł za wydrukowanie jednej faktury! Aby zaksięgować taką fakturę - i tak musicie ją WYDRUKOWAĆ. Operator po prostu przerzuca koszty na klienta. Nie dajcie się podejść!

  • 0

    36. ~jcm  2010-12-24 10:33:39  host: host-89-229-84-68.szczecin.mm.pl

    Jak niektórzy z Was piszą, owszem to jest wygodne, ale do czasu gdy coś nie "padnie" po stronie serwera, operator każe płacić za wydruk, a termin zaksięgowania faktury mija 20-tego. Klient jest podwójnie stratny. Miałem taki przypadek w ORANGE.

  • 0

    37. ~  2010-12-24 18:12:09  host: v05-15.opera-mini.net

    kto ma stacjonarny w TP ??, każda inna oferta stacjonarnego telefonu jest lepsza od TP

  • 0

    38. ~Adaś  2010-12-24 18:30:01  host: ip-195-242-255-16.catv.net.pl

    Dziwne zagranie,często odnoszę wrażenie że TP więcej sobie szkodzi niż pomaga. Z jednej strony trochę blokuje ich UKE a z drugiej oni sami :D

  • 0

    39. ~Psik  2010-12-29 11:25:32  host: aapm180.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Co za ekologia skoro zamiast oni ja wydrukuję tę kartkę papieru zwaną fakturą bo mam firmę i muszę zanosić faktury do biura rachunkowego.Kolejna sprawa to rozliczenie roczne netu w domu,też potrzebuję te faktury papierowe do skarbówki więc jaka to ekologia skoro zamiast telekomuny ja to drukuję??? Ludzie nie dajcie się wrobić to tylko oni będą mieli mniej roboty a my w zamian nic!!!

  • 0

    40. ~wiedzący  2010-12-29 14:58:42  host: 213.25.50.41.net.kth.pl

    @39. A po co ty ciągle nosisz faktury do US? Masz bez przerwy kontrole ;)? Przecież e-faktura z TPSA spełnia wszelkie wymogi ustawowe. Jak zaniesiesz plik PDF oraz SIG to US nie ma się do czego przyczepić. Księgowa też raczej używa komputera. Niech zainstaluje sobie PDF Readera i po kłopocie. Oczywiście nie zapominajcie przechowywać obu plików! Podpis elektroniczny jest niezbędny do potwierdzenia autentyczności oraz integralności faktury. Tego nie da się tak łatwo podrobić jak czyjegoś podpisu lub pieczątki :).

  • 0

    41. ~  2010-12-29 15:24:06  host: z09-02.opera-mini.net

    Ludzie tu jest mowa o obrazie elektronicznym faktury papierowej ktory po otrzymaniu trzeba wydeukowac i sie lepiej US nie przyznawac jak to przyszło. Czym innym jest e-faktura gdzie okazujemy pliki elektroniczne a wydruk jest nic nie warty.

  • 0

    42. ~  2010-12-29 15:27:24  host: z09-02.opera-mini.net

    Ludzie tu jest mowa o obrazie elektronicznym faktury papierowej ktory po otrzymaniu trzeba wydrukowac i sie lepiej US nie przyznawac jak to przyszło. Czym innym jest e-faktura gdzie okazujemy pliki elektroniczne a wydruk jest nic nie warty.

  • 0

    43. ~niewiedzący  2010-12-29 16:57:30  host: 213.25.50.41.net.kth.pl

    @42. Ups, faktycznie to EOF. Nie przyszło mi do głowy, że TPSA cofa się w rozwoju ;).

  • 0

    44. ~  2011-01-03 07:46:00  host: 217.153.108.173

    to mozna zostac przy starych warunkach bez dzwonienia do tpsa (np maila mozna im odeslac?)

Dodaj swoją opinię