Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Felieton: Czy PTC wykorzysta swoją szansę?

Felieton: Czy PTC wykorzysta swoją szansę?

WitekT 21 Maja 2011 12:01

0 0
Przed PTC stoi nie lada wyzwanie. Wraz ze zmianą marki będzie musiała spełnić wielkie nadzieje klientów, że wraz z nowymi kolorami przyjdzie nowa, lepsza i atrakcyjniejsza oferta. Abonenci muszą poczuć namacalne, materialne korzyści ze zmiany, inaczej całe przedsięwzięcie może okazać się klapą.

Dalszą część artykułu można przeczytać w dziale Artykuły / Felietony, bądź klikając tutaj.


Źródło tekstu: wł     

Dodaj do:
w sumie: 56
  • 0

    41. ~Pan Józek  2011-05-22 11:39:59  host: public5767.xdsl.centertel.pl

    jako osoba, która za granicą spędziła kilka lat (Anglia) wiem, że wielu Polaków bez problemu zaopatrzy się w T-Mobile(Orange) (o ile go nie ma) by móc rozmawiać za darmo z krajem. Tak więc podejrzewam, ze nasz lokalny rebrending okaże się też dużym sukcesem T-mobile na rynku europejskim :)

  • 0

    42. ~Alkomat  2011-05-22 11:44:08  host: aiq146.internetdsl.tpnet.pl

    Ja byłem w erze i mnie doili strasznie, przeszedłem do play, i juz mam dość, w centrum szczecina mieszkam i pracuje, jakość rozmów tragiczna, kilka razy dziennie dzwonie do żony tez w play i jest mordor, charki trzaski, czasem zrywanie połączeń, muszę latac po pokoju aby usłyszeć co ona mówi, bo słyszę co 5 słowo. Jak potwierdzą się oferty T to wracam, wolę zapłacić 20 zł więcej, a się nie denerwować, tym bardziej że play juz powoli zaczyna cenowo zbliżać się do W3 i zaraz się zrobi w nam W4, Pzdr.

  • 0

    43. ~  2011-05-22 11:46:32  host: V35-04.opera-mini.net

    39, zdecydowanie za wczesnie zeby oceniac oferte ;) Kolega w banku ma rację jeśli chodzi o jego bank ale gdzies te mln abonentów z ptc i orange tez są. Mnie osobiscie dziwi ilosc abo w plusie, bo oferta dla indywidualnych jest zdecydowanie gorsza niz w orange czy erze. Widac reklama robi swoje. Orange dba o segment biznes i oferta na stronie to tylko część co dostać można przy podpisywaniu umowy. Taki mają system i konsultanci od biznesu robią dobrą widać robotę. Zauważyłem też, że zdecydowana większość dziewczyn i kobiet jakie znam mają prepaid i abo w orange. Nie wiem z czego to wynika ;) Jezeli chodzi o jakosc, to niestety play ma najgorszą u mnie. Mają też najmniejszą wlasną infrastrukturę. Czekam z niecierpliwością na oferty Tmobile. Jezeli bylyby sieciówki gratis nawet w samym PL to byłoby to bardzo dużym plusem

  • 0

    45. ~daniel  2011-05-22 12:08:02  host: aayx88.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Z tego co wiem mają być do wszystkich w T-Mobile, nawet jeśli jest to np. T-Mobile niemieckie lub brytyjskie. Oczywiście tylko w abonamencie lub mixie.

  • 0

    46.  2011-05-22 12:10:24

    40 a no to ma do abonamentów, że wie jakie rachunki ludzie płacą i ile procentowo (tak średnio) jest klientów abonamentowych wśród klientów ich banku. Poza tym jak może być najgorzej z zasięgiem Play skoro możesz sobie ustawić zasięg Plusa i na nim jechać cały czas. Ja tak mam i nie narzekam. Wśród moich znajomych jest najwięcej klientów tych 2 sieci. W plusie jest sporo osób, bo zależy im na tanich połączeniach wewnątrz sieciowych. I nie wiem gdzie ty mieszkasz, ale ja jeżdżąc po woj,. podkarpackim lubelskim i małopolskim mam najmniej kłopotów z Plusem a tym samym z Play, a na orange i Erę sporo osób narzeka. CO wynika z mojego i Twojego postu? Ano to, że możemy mieszkać kilometr od siebie, Ty możesz mieć zasięg Ery, a ja Play. Nie pisałem, że wszędzie PLus ma najlepiej, ale na pewno nie jest tak jak napisał 36, że Era jest najlepsza jakościowo.

  • 0

    47. ~romano  2011-05-22 12:37:22  host: a12.net145.okay.pl

    46 Kolega z banku nie widzi zuytkownikow prepaid a przyznasz ze to spory segment w rynku Mieszkam w Tarnowie i spojrz na to http://btsy.eu/tarnow.html zwoc uwage na ilosc BTS wybudowanych i do wybudowania, Play i Plus wypada najgorzej, moze to specyfika mojego miejsca i gdzies indziej jest lepiej, aha zwroc jeszcze uwage na ankiete niby tylko 1100 glosow ale daje to jakis obraz. Plus owszem znacznie poproawil w ostatnim czasie pokrycie bo wczesniej bylo kiepsko co ma odzwierciedlenie w tej ankiecie, no i sam uzywam orange

  • 0

    48. ~elsio  2011-05-22 13:35:24  host: public-gprs58610.centertel.pl

    trochę nie na temat, ale wiecie, że od wtorku zmienia się oferta orange? w mixie i abo nie będzie już 2 x więcej minut/sms, a w zamian będzie można wybrać pakiet sms - do orange (duży), lub do wszystkich sieci (mniejszy) i do tego darmowy 1 numer obojętne w jakiej sieci - szkoda tylko, że jest w nim AŻ ;) 60 min./msc.

  • 0

    49. ~Alkomat  2011-05-22 13:40:21  host: aiq146.internetdsl.tpnet.pl

    Ja mam na sztywno Plusa ustawionego, i są trzaski, bo nawet 15 min. temu rozmawiałem, i nie dało się rozmawiać, musiał jeszcze raz się połączyć, i dopiero było ok. i tak mam z 10- 15 razy w miesiącu, idzie szału dostać, a potem z fakturą dostaje ofertę internetu 4G, jak w play voice nie działa dobrze a co dopiero internet. Dużo znajomych mam w play i prawie wszyscy coś do jakości rozmów mają. Play jest tani i nic poza tym. Jestem ciekaw co mi na przedłużenie zaproponują, jak nie bedzie dużo dużo taniej to niech się bujają. Naprawdę wolę dopłacic.

  • 0

    50. ~Mobile  2011-05-22 13:45:00  host: v11-15.opera-mini.net

    49@ W pełni się z tobą zgadzam. U mnie po prostu druga osoba mnie nie słuszy a ja ją dokładnie w Play na roamingu Plusa. Tak samo dzieje mi się w Orange ostatnio.

  • 0

    51. ~  2011-05-22 14:41:19  host: v01-06.opera-mini.net

    Ja na razie jestem zadowolony z uslug. Kilka misiecy korzystalem z gaduair, dla internetu, i nie zauwazylem zeby w play byly gorsze polaczenia. Testowalem ostatnio internet mobilny play na trasie warszawa jaroslaw i zauwazylem tylko 2 miejsca gdzie stracilem zasieg. Znacznie lepiej niz na gg,gdzie od lublina nie udalo mi sie zlapac zasiegu poza miastami. I ostatnio gg idzie w odstawke

  • 0

    52. ~daniel  2011-05-22 18:33:28  host: aazd146.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Cóż, ja mam złe doświadczenia z zasięgiem Playa i Plusa. Pewnie właśnie dużo zależy od miejsca zamieszkania. Trochę jeżdzę po Polsce i musiałbym naprawdę trochę się namęczyć, by przypomnieć sobie kiedy w Erze zgubiłem zasięg. Generalnie możemy sami zapytać powiedzmy po 10 osób używających Ery (teraz będzie T-Mobile), Plusa i Playa jak często gubią zasięg i mogę się założyć, że najlepiej wypadnie właśnie Era. Taki, orientacyjny i niezależny test może zrobić każdy, aby miał pewność, że tu nie ma żadnej manipulacji. Oczywiście najlepiej zdywersyfikować, że tak powiem "respondentów" geograficznie, bo pewnie są miejsca w których dana sieć jakoś wyjątkowo kuleje z zasięgiem.

  • 0

    53. ~a-go  2011-05-22 18:41:29  host: user-188-33-176-158.play-internet.pl

    #45 @daniel abo, mix i firmy, ale za dodatkowa oplata, a nie w standardzie http://gsmonline.pl/portal/show/showImage.jsp?name=../images/201 1/tmobile_prezentacja_28a.jpg

  • 0

    54. ~a-go  2011-05-22 18:52:31  host: user-188-33-176-158.play-internet.pl

    @38 Odnosnie Twojego "znajomego z banku", to opowiada bzdury, albo jest w jakims bardzo dziwnym banku :) Poza tym, o ile mi wiadomo, to banki nie pytaja o siec klienta, a jedynie notuja sobie nr telefonu.. Rownie dobrze moglbys napisac, ze 90 procent klientow Twojego znajomego stomatologa ma numery w Orange i wyciagnac wniosek, ze klientom tej sieci najczesciej psuja sie zeby;)

  • 0

    55. ~Arti  2011-05-22 20:00:53  host: 178235210186.unknown.vectranet.pl

    @Alkomat Też mam w play nr, ale nie narzekam na brak zasięgu, ani specjalnie na jakość połączeń. Fakt, że czasem jest jakby gorzej, a czasem jest rewelacyjnie. Ale powiem szczerze, że jeszcze ani razu nie przerwało mi rozmowy w trakcie tak jak to było w orange. W orange nie dało się rozmawiać, bo albo urywało wyrazy i trudno było zrozumieć o co chodzi, albo rozłączało. Nie wiem jak jest teraz, bo nie korzystam już z tej sieci. Orange zwalało winę na kiepskie telefony. Przy zmianie aparatu na trzeci dałem sobie spokój z tą siecią. Dziwnym trafem nie miałem i nie mam takich problemów ani z erą, ani z play. Pzdr.

  • 0

    56. ~Ksiądz  2011-05-22 20:39:53  host: 87.197.158.213.umts.dynamic.eranet.pl

    Już wykorzystuje ubierając swoich konsultantów w ubrania szyte przez firmę, która produkuje również dla Lidla a te uniformy czy inaczej za duże worki o wątpliwej jakości są okropne! Pracownicy wyglądają w nich jak przygłupy ubrane na bal przebierańców. Żenada!!!

  • 0

    57. ~tit  2011-05-22 20:42:55  host: ip-1-183.gemini.net.pl

    co z tego że będzie t-mobile jak w krakowie na ulicy dożynkowej brak jest zasięgu 3G. pozostali operatorzy mają 3G

  • 0

    58. ~  2011-05-22 20:47:36  host: V32-09.opera-mini.net

    @57 - U mnie na wsi jedynie T-Mobile ma zasięg 3G a reszta śpi bo im się nie opłaca. I co ty na to?

  • 0

    59. ~S1k0r3k  2011-05-23 01:00:24  host: v13-04.opera-mini.net

    54 bzdury piszesz. Po pierwsze mozemy stwierdzic jakie dolegliwosci statystycznie maja pacjenci stomatologa, poniewaz tym sie zajmuje. U stomatologa chyba nie bedziemy sprawdzac kto jakie majtki statystyczni nosi. Po drugie jak wysylasz przelew, to nie wystarczy sam numer, zgodnie z prawem bankowym musi byc zdefiniowany odbiorca. A wiec chyba ktos kto puszcza przelewy, wie na czyje konto przelewa pieniadze.

  • 0

    60. ~iffot  2011-05-23 10:47:54  host: aftl211.neoplus.adsl.tpnet.pl

    play jest dobry do puki go nie kupisz, ale jaka cena taka jakość.

  • 0

    61.  2011-05-27 14:30:53

    @41 nielimitowane rozmowy w TMobile mają być dostępne w pakietach. Pewnie takiej usługi nie będzie w ofertach na kartę, ale zawsze pozostaje Heyah - > po podwojeniach stawka za minute do UK do 30 lub 40gr.

Dodaj swoją opinię