Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Felieton: Czy dogonimy Albanię?

Felieton: Czy dogonimy Albanię?

WitekT 18 Lutego 2008 22:35

0 0
Zawsze myślałem, że mamy gonić Zachód albo być drugą Japonią. A prawda jest taka, że daleko nam nawet do Albanii. Ba, wstydzą się tego nawet sami operatorzy, którzy na dzisiejszej konferencji nawet słowem nie napomknęli, że obok Finlandii i Włoch trzecim, europejskim krajem, który komercyjnie wdrożył DVB-H, jest właśnie Albania…

Dalszą część felietonu można przeczytać w dziale Artykuły / Felietony, bądź klikając tutaj.


Źródło tekstu: wł     

Dodaj do:
w sumie: 19
  • 0

    1.  2008-02-18 22:55:12

    No cóż w Albanii jest Vodafone, a gdzie Vodafone tam są najnowsze technologie. Polsce trzeba Vodafone. :)

  • 0

    2. ~ukenamuniu  2008-02-18 23:18:54  host: nat-go2-1.aster.pl

    Sejm i Senat podobno nie mają co robić, więc może tak wziąć się za od dawna zapowiadaną (jeszcze przez MT lub MI) "ustawę cyfryzacyjną"?

  • 0

    3. ~oli  2008-02-18 23:40:59  host: efd245.neoplus.adsl.tpnet.pl

    U nas też jest Vodafone (Plus GSM)

  • 0

    4. ~  2008-02-19 00:14:20  host: aux240.neoplus.adsl.tpnet.pl

    oli: PLUS GSM jest firmą Państwową a nie VODAFONEM. Jeszcze VODAFONE ich nie przejął i chyba nie prędko przejmie.

  • 0

    5. ~Templariusz  2008-02-19 06:37:44  host: staticline23090.toya.net.pl

    Era wszystko zmieni :)

  • 0

    6. ~11  2008-02-19 08:29:18  host: 87-205-201-29.adsl.inetia.pl

    ukenamuniu - nie mają co robić? Przecież co chwila jeden drugiego okrada i mają co robić - ich takie dvb-h g**no obchodzi...

  • 0

    7. ~znawca  2008-02-19 09:29:12  host: atropos.tpi.pl

    To w końcu od kogo to zależy od rządu czy od zarządu firmy operatorów. PLUS GSM pośrednio jest firmą państwową, o kierunku rozwoju firmy decyduje zarząd firmy czy też może Walne Zgromadzenie Akcjonariuszy albo Rada Nadzorcza. Za co płacą ciężkie pieniądze wynagrodzenia Radzie Nadzorczej się pytam? Za pierdzenie w stołki czy za decyzje z sprawie rozwoju DVB-H. A propo Rady ostatnio w Polkomtelu SA (operator PLUS GSM) zmienił się skład Rady Nadzorczej. Czy nowi ludzie już coś podjęli czy też zainkasowali kasę za nic?

  • 0

    8. ~nyczaj100  2008-02-19 11:15:29  host: 078088222180.klc.vectranet.pl

    Na Węgrzech też jest Vodafone. Ciekawe, czy tam też jest DVB-H. No i zapomnieliście o UK, gdzie już prawie 2 lata temu Virgin Mobile wprowadził DVB-H i na dodatek pierwszy telewizyjny telefon z Windows Mobile (Lobster 700TV). Miejmy nadzieję, że teraz w Polsce poleci już z górki.

  • 0

    9. ~dt  2008-02-19 12:23:42  host: wap.plusgsm.pl

    Witek skoro tylko w 3 poki co dziala ten standard to coz maja powiedziec inne kraje lepiej od nas rozwiniete. Ich tez Albania wyprzedzila...

  • 0

    10.  2008-02-19 12:28:21

    dt: co innego KOMERCYJNE wdrożenie, co innego testy. Testy to już chyba wszyscy mają w Europie, my dopiero zaczynamy (z jednym nadajnikiem!), a tu już schody...

  • 0

    11. ~k  2008-02-19 16:45:29  host: apn-77-115-5-185.gprs.plus.pl

    u nas problem polega na tym, że trzeba jakoś ustalić sposób zbierania od korzystających z tej usługi abonamentu RTv. Dopiero bedzie komercyjnie. i ciekawe kiedy każą płacić taki Abo wszystkim posiadaczom komórek z radiem ? Paranoja...

  • 0

    12. ~beny  2008-02-19 18:02:48  host: dmq157.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Donaldu, buduj nam drugą Albanię!

  • 0

    13.  2008-02-19 18:04:04

    wszystko kontroluje państwo i wszystko rozkradną politycy. na wszystko nałożą podatki i abonamenty. porobią setki spółek i nikt nic nie będzie miał (biurokracja). testy sresty... jak działa u innych to dlaczego miałoby nie działać u nas?!

  • 0

    14.  2008-02-19 18:16:20

    ZNISZCZYĆ BIUROKRATĘ!!!!!!!!!!! ;))

  • 0

    15. ~qbit  2008-02-19 18:43:13  host: dynamic-87-105-99-210.ssp.dialog.net.pl

    juz mielismy miec mpeg4 , a narazie ni slychu ni widu

  • 0

    16. ~Pan Vaclaw  2008-02-19 21:28:34  host: 80.54.108.11

    Pierwsza sprawa po co DVB-H lepsze jest MBMS bo mozna w kazdej chwili uruhomic i nie trzeba nowej infrastruktury budowac. A Vodafone w polsce to juz mamy. Przeciez Polkomtel nalezy do tej grupy.

  • 0

    17. ~  2008-02-20 09:46:41  host: hii228.internetdsl.tpnet.pl

    "Eksperci oczekują też ekspansji szybkiego internetu dostarczanego przez sieci komórkowe. Wzrostowi liczby użytkowników sprzyjać będzie zwiększający się zasięg oraz rosnąca prędkość transmisji. Barierą może być cena (dziś wynosi ok. 120 zł za przesył kilku GB danych), ale i ta powinna zacząć spadać wraz ze wzrostem wykorzystania sieci oraz konkurencją ze strony nowych graczy dysponujących własną infrastrukturą"-niezle brzmi co??;-)do Albanii chyba nam jednak pod tym wzgledem daleko..

  • 0

    18. ~  2008-02-20 11:23:33  host: 87-205-83-13.adsl.inetia.pl

    a czy we Francji, Niemczech też jest dvb-h? Z felietonu wynika, że nie ma. Tam też muszą doganiać Albanię. Śmieszy mnie takie "uproszczone myślenie", które gra na jakichś negatywnych skojarzeniach.

  • 0

    19.  2008-02-20 11:32:24

    18: nie, komercyjnie nie ma. I też muszą gonić Albanię, ale mają zdecydowanie mniej do nadrobienia, bo testy mają już od dawna i zakrojone na o wiele większą skalę niż nasz jeden, skromny nadajnik na PKiN. Co do "uproszczonego myślenia", to proponuję zajrzeć do słownika PWN do hasła "felieton" - wtedy może nie będzie trzeba w ten sposób myśleć o tym tekście...

Dodaj swoją opinię