Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Felieton: Czas posprzątać...

Felieton: Czas posprzątać...

WitekT 29 Października 2006 12:02

0 0
W Polsce wszyscy trzej operatorzy idą praktycznie łeb w łeb, a różnice w podawanych przez nich obsługiwanych ilości kart SIM są na poziomie mniejszym niż 10%. Problem w tym, że wyniki u każdego z mobilnej trójki są w mniejszym bądź większym stopniu "naciągane", co powoduje, że ciężko uznać je za "solidne" i dające prawdziwe pojęcie o sytuacji na polskim rynku telekomunikacyjnym i faktycznym poziomie jego nasycenia.

Dalszą część felietonu można przeczytać w dziale Artykuły / Felietony, bądź klikając tutaj.


Źródło tekstu: wł     

Dodaj do:
w sumie: 58
  • 0

    39. ~era24.fora.pl  2006-10-30 13:31:28  host: aamf222.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Dzięki, właśnie o to chodziło, miłego wspomnienia czas;-)

  • 0

    40. ~zebra1989  2006-10-30 14:37:30  host: 217.96.67.2

    nic w,zasadzie nie jest solidne .......:-0

  • 0

    41.  2006-10-30 18:15:22

    Ja właśnie testuje Orange Go :) i podnoszę statystyki :) a jutro karta pójdzie do kosza :) no ale przez rok będzie jako aktywna :) swoją drogą ładnie w prepaid Orange jest drogi dostęp to internetu przez gprs 25 groszy za 50kB MOŻNA ZBANKRUTOWAĆ :-)

  • 0

    42.  2006-10-30 20:15:49

    Moim zdzaniem najlepszym miernikiem w firmie są wyniki finansowe. Obroty firmy czy dochód. Jaki wpływ na mój wybór operatora ma ilość aktywnych kart sim? Dla mnie przy wyborze ważne są inne parametry: Cena i jakość usług, zasięg, kierunek połączeń jakie wykonuje itp. Nie zawsze profil danego użytkownika jest tożsamy z 10 mln innych.

  • 0

    43. ~re  2006-10-30 21:50:38  host: chello087206151164.chello.pl

    a ja 10 dni temu skończyłem test simdaty. Wypadł pomyślnie. Teraz mam już w domu net więc test się zakończył i nie będę simdaty odżywiał. Ale też pożyje pewnie z rok. Gdyby simdatę można było ustawić jako taryfę w simplusie to bym jeszcze poużywał. A tak - niech żyje własnym żyiciem.

  • 0

    44. ~stasiu  2006-10-31 11:45:23  host: nat-zak-192-34.globalconnect.pl

    ja mam jak zwykle pytanie do witka:)czy mozliwe by było żebys sie umówił na wywiad z panem bannisterem?myślę ,że taki wywiad byłby nobilitacja dla PORTALU A RóWNIEż P4 MIAłOBY SZNSę ZYSKAć DUżO W OCZACH POTENCALNYCH KIENTóW:)prosze o odpowiedź witka!!!

  • 0

    45.  2006-10-31 11:48:24

    stasiu: po pierwsze, to z bannisterem była już kupa wywiadów. Nic nowego się nie dowiem, bo za wcześnie. Oni dopiero co zaczęli MYŚLEĆ o sieci sprzedaży. Najwcześniejsza, sensowna data na porozmawiani z nim to zaraz po starcie sieci - nic wcześniej ciekawego nie powie...

  • 0

    46. ~  2006-10-31 11:50:49  host: nat-zak-192-34.globalconnect.pl

    a słychac cos moze o komisji infrastruktury? kiedy w koncu bedzie mozna bez całej biurokracji stawiać maszty? wiesz pytam teraz bo później ide do pracy a tam net zabroniony:)

  • 0

    47.  2006-10-31 11:51:52

    P4 robi podchody i lobbuje. Ale co z tego wyjdzie, to trudno powiedzieć.

  • 0

    48. ~  2006-10-31 11:54:27  host: nat-zak-192-34.globalconnect.pl

    no i last question:) jak sądzisz t-mobile w tym roku to prawda czy też wymysły pana wacława:)? pozdrawiam wszystkich i z góry dziekuje za cierpliwosc przy odpowiadaniu:)

  • 0

    49.  2006-10-31 11:55:59

    Powiem Ci, że dochodzą do mnie tak sprzeczne informacje z - wydawałoby się - wiarygodnych źródeł, że nie podejme się planowania przyszłości PTC dalej niż 48h wprzód. ;) Dziś nie masz szczęścia do zadawania pytań, na które mogłbym zadowalająco i w pełni odpowiedzieć. ;)

  • 0

    50. ~stasiu  2006-10-31 12:20:46  host: nat-zak-192-34.globalconnect.pl

    ja tam wiem jedno ,ze na bloku obok mnie zablokowali budowę nadajnika ery!!! podejrzewam że zablokował to jeden radny-nieporadny , który to w owym bloku mieszka! pocieszające jest również że obok mnie p4 bedzie stawiać 2nadajniki.Cos mi sie wydaje ,że z takim tempem i ze zblizajaca się zima niewiele moga zdziałać a szkoda!

  • 0

    51. ~stasiu  2006-10-31 12:36:24  host: nat-zak-192-34.globalconnect.pl

    http://bip.um.szczecin.pl/showpage?chapter=11369 to sie buduje w moim city:)

  • 0

    52. ~szalony  2006-10-31 13:32:11  host: aoo186.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Witku i znow grad na Plusa poleci - w Wloszczowa Plus buduje umts !!!!! Normalne jaja - mam dosc gprs Plusa w Lodzi a tu mi wyskakuja ze na "wsiach" umts beda stawiac !!!

  • 0

    53.  2006-10-31 13:37:53

    szalony: no właśnie nie wiadomo, czy budują. Polkomtel (jak i inni operatorzy) we wszystkich pozwleniach na budowę czy rozbudowę stacji od razu piszą o wszystkim (w tym i 3G) - żeby potem tylko coś dostawić w razie potrzeby i nie starać się o nowe zezwolenia. Co do Włoszczowej, to... od 2 dni staram się potwierdzić fakt obecności 3G Plusa w tej miejscowości, ale na razie mam sprzeczne informacje. Jeżeli to będzie prawda, to będzie ciekawy materiał na felieton, co sam chyba przyznasz... ;)

  • 0

    54. ~szalony  2006-10-31 13:48:09  host: aoo186.neoplus.adsl.tpnet.pl

    To fakt narazie dostal "tylko" pozwolenie ale by je dostac musial w wloszczowej zlozyc wniosek ze chce tam umts robic i widac tak zrobil !!! Powiem Ci ze to jest parodia bo u mnie w aglomeracjii Lodzkiej Plus nawet jeszcze na wielu lokalizacjach nawet nie skladal wniosku o umts !!! Wniosek jest taki ze po prostu ktos na Plusa naciska a Plus grzecznie slucha - nie patrzac gdzie faktycznie za umts powinien sie zabrac :/ Normalnie jak sie dowiem ze gdzies w "wiosce" Plusa umts zadziala a w Lodzi bede mial tylko gprs to w szal wpadne ;)i chyba bombe podlorze pod bts Plusa w Lodzi co raczy mnie tylko gprs ;)

  • 0

    55. ~issa  2006-10-31 14:25:27  host: bab13.neoplus.adsl.tpnet.pl

    ***szalony - jakbyś wiedział co odzywa się w słuchawce kiedy Gosiewski jest nieosiagalny , przestałbyś się temu dziwić , i łatwo pojąłbyś celowość UMTS w "aglomeracji" Włoszczowskiej , oraz lizusowską usłużność Plusika;-/

  • 0

    56. ~stasiu  2006-10-31 15:49:25  host: amq115.internetdsl.tpnet.pl

    witek to ja stasiu:)z pracy:)przewidujesz moze w najblizszym czasie felieton na temat zaawansowania budowy sieci 3G przez naszych rodzimych operatorów!???

  • 0

    57.  2006-10-31 15:51:20

    stasiu: pod koniec grudnia, w ramach podsumowania poczynionych postępów w ciągu 12 miesięcy. :)

  • 0

    58. ~  2006-10-31 15:53:07  host: egs52.neoplus.adsl.tpnet.pl

    WitekT - już nie mogę się doczekać! ;-)

Dodaj swoją opinię