Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Felieton: Co nas czeka w 2011 roku?

Felieton: Co nas czeka w 2011 roku?

WitekT 5 Stycznia 2011 14:38

0 0
2011 rok będzie stał raczej pod znakiem inwestycji i nowych usług, a nie wojny cenowej, choć jeszcze - gdzieniegdzie - może być słychać jej echa. Trzeba przyznać, że jest już na tyle tanio, że nawet trudno wyobrazić sobie kolejne, znaczące obniżki. Za to na polu infrastruktury jest dużo do zrobienia, a efekty (wraz z lepszymi i nowymi usługami) powinny być widoczne już niedługo.

Dalszą część artykułu można przeczytać w dziale Artykuły / Felietony, bądź klikając tutaj.


Źródło tekstu: wł     

Dodaj do:
w sumie: 198
  • 1

    272. ~  2011-01-14 12:23:00  host: p09-02.opera-mini.net

    Grószka współczuje ci bo ja w play jestem od początku. Było super jak ty płaciłeś kokosy. Jak inni płacili niedawno 60gr/min i 20gr za sms to ja w play miałem 23gr/min i 200sms co miesiąc za free. To były czasy, wcześniej miałem koło 30gr/min i 10gr/sms ale za duży bałagan jest teraz przez te stany darmowe.

  • 1

    273. ~  2011-01-14 12:26:28  host: p09-02.opera-mini.net

    Widzisz, ja byłem wtedy jak były nieziemskie warunki względem konkurencji. To była przepaść jak chciałes tanio do wszystkich. A teraz jest tylko nieziemski burdel.

  • -1

    274. ~grószka  2011-01-14 12:35:51  host: afax83.neoplus.adsl.tpnet.pl

    271 coś ty się do tych 100MB przyczepił 100MB(5000 otwarć stron mobilnych) to o wiele za dużo do korzystania sporadycznego natomiast przy użytkowaniu intensywnum 100MB(200 odsłon zwykłych stron) to kropla w morzu potrzeb

  • -1

    275. ~grószka  2011-01-14 12:43:20  host: afax83.neoplus.adsl.tpnet.pl

    272 273 jak play wchodził na rynek to miał ceny i warunkie bardzo podobne jak SS , póżniej nie śledziłem oferty play więc nie wiedziałem że się polepsza i to był mój błąd ale już go naprawiłem , a ponadto uważam że nadal play ma jak to powiedziałeś nieziemskie warunki w porównaniu do konkurencji-----------------w ten stan wprowadzam się sam

  • 1

    276. ~  2011-01-14 12:55:07  host: p09-02.opera-mini.net

    Nie rób jaj. Play od początku miał 35gr do wszystkich, zbieraj minuty i jakieś drobne dodatki obniżające koszty. Nawet było 1000sms/mms za 10zł a to dla klienta w3 to było i jest nadal ok 200zł hehe. Ale niska stawka była po doładowaniu za 50zł bo 20 szło na konto promocyjne. Teraz już nie ma przepaści w ofertach jak kiedyś. Chyba że mowa **** i rozmowach w sieci.

  • 1

    277. ~  2011-01-14 12:55:17  host: p09-02.opera-mini.net

    Nie rób jaj. Play od początku miał 35gr do wszystkich, zbieraj minuty i jakieś drobne dodatki obniżające koszty. Nawet było 1000sms/mms za 10zł a to dla klienta w3 to było i jest nadal ok 200zł hehe. Ale niska stawka była po doładowaniu za 50zł bo 20 szło na konto promocyjne. Teraz już nie ma przepaści w ofertach jak kiedyś. Chyba że mowa **** i rozmowach w sieci.

  • -1

    279. ~grószka  2011-01-14 13:02:19  host: afax83.neoplus.adsl.tpnet.pl

    dokładnie teraz nie pamiętam na pewno było w play lepiej niż w ofertach standardowych ale w stosunku do SS nie było na pewno jakiejś różnicy któr a by skłaniała do przejścia. SS był wtedy najtańszą i najprostszą ofertą na rynku

  • 1

    280. ~  2011-01-14 13:07:16  host: p09-02.opera-mini.net

    Pisałem ile płaciłem na początku 30 , góra 35gr/min i 15gr sms/mms. W ss były tylko lepsze ważności wychodzących. Wydawałeś pewnie ze 3zł mniej na miesiąc i miałeś dwa razy mniej wszystkiego.

  • -1

    281. ~grószka  2011-01-14 13:27:31  host: afax83.neoplus.adsl.tpnet.pl

    pierwszy cennik play----------Play Karta - cennik usług data: 20-03-2007, tagi: play-karta, oferta, play, playnet, pre-paid, na-kartę, doładowanie, multimedia, kategoria: play Zgodnie z zapowiedziami 16go marca wystartowała nowa sieć telefonii komórkowej - Play. Pełna oferta Play to identyczne koszty w przypadku korzystania z usługi abonamentowej jak i... ...opcji telefonu na kartę. Najważniejsze ceny usług to: - połączenie głosowe do wszystkich operatorów w Polsce: 0,49 zł (naliczanie sekundowe), - SMS do wszystkich operatorów komórkowych w Polsce: 0,15 zł - MMS do wszystkich krajowych operatorów komórkowych w Polsce oraz MMS na e-mail: 0,15 zł - połączenie wideo do wszystkich krajowych operatorów w Polsce: 0,49 zł (naliczanie sekundowe) - pakiety danych: 0,05 zł/10kB - wejście na stronę główną portalu komórkowego wap.playmobile.pl: bezpłatne Wybrane pozycje z cennika ofert dodatkowych: - opłata za wysłanie SMS-a międzynarodowego: 0,50 zł - opłata za wysłanie MMS-a międzynarodowego: 3 zł - poczta głosowa (*200, 790200200): bezpłatne - informacja o próbie połączenia: bezpłatne - usługa już w zasięgu: bezpłatne - muzyka na czekanie: 2 zł/miesiąc - rachunek szczegółowy online: bezpłatne - rachunek szczegółowy: 5 zł/miesiąc - złoty numer: 500 zł - zmiana numeru: 150 zł - opłata za przeniesienie numeru do innej sieci: 50 zł - wymiana karty SIM: bezpłatne Oferta multimedialna (PlayNet) - MP3, Wideo - 5 zł - Dzwoniki, Animacje, Tapety - 3 zł - Gry, Wideodzwonki - 9 zł - Serwis erotyczny Figo Fago - 3 zł dziennie Doładowanie konta w przedziale: - 10-24 zł przedłuża ważność konta o 10 dni oraz 100 dni dla połączeń przychodzących, - 24-49 zł przedłuża ważność konta o 30 dni oraz 120 dni dla połączeń przychodzących

  • 1

    282. ~...  2011-01-14 13:37:56  host: 188.146.255.211.nat.umts.dynamic.eranet.pl

    @281 Po pierwsze nie spamuj. Po drugie jak bardzo chcesz wiedzieć to stawka dla ładujących dużo wynosiła 24gr- stara play karta. Co do abo. Za 50zł np. miałeś 70zł do wykorzystania po 0,49gr- czyli jakieś 33gr. za minutę. W najdroższym abo płaciłeś 150zł i np V6maax dostawałeś za 1zł, ale dostawałeś też 150zł bonus. Jak mnie pamięć nie myli to było za to 612 minut. Czyli poniżej 25gr za minutę. Czyli mniej więcej tyle i teraz w W3 "biznes" Nie licząc wybranych numerów itp. bo tego w na początku w Play nie było. A był to kwiecień 2007- miesiąc po starcie. Czas wejść pod stół i odszczekać zgodnie ze starożytnym zwyczajem.pzdr

  • -1

    283. ~grószka  2011-01-14 13:45:58  host: afax83.neoplus.adsl.tpnet.pl

    w skrucie-- play 49gr/min dowszystkich--------SS 66gr/min i 24gr/min w sieci i na stavjonarne-------taktak heyah 77gr/min-----simplus 78gr/min---------orange pop 80gr/min-------orange go 80gr/min i 20-60gr/min wsieci ina stacjonarne

  • 1

    284. ~  2011-01-14 13:51:36  host: p14-06.opera-mini.net

    Mbank mobile miał wtedy 45gr/min, sms nie pamiętam i chyba każde 20zł dawało ważność wychodzących miesiąc.

  • -1

    285. ~grószka  2011-01-14 13:59:18  host: afax83.neoplus.adsl.tpnet.pl

    nie mówie że nie było lepszych ofert -----jedno jest pewne w tamtych czasach korzystanie z komórki byłó bardzo kosztowne gdyby gdy bym miał wtedy komórke w popie i kozystał z komórki jak teraz w playu to bym wtedy płacił miesięcznie 400-500 zł

  • -1

    286. ~grószka  2011-01-14 14:06:59  host: afax83.neoplus.adsl.tpnet.pl

    jak bym miał dzisiaj komórke w popie i korzystał jak w playu to płaciłbym 50zł/mc i musiałbym uwazać żeby nie zadzwonić do play a w play wydaje 10-15zł , zwróć uwagę że starzy operatorzy utrzymują do nowych stawkę za min ok 80gr, stawka ta pojawiła się podczas tzw rewolucji czerwonej łapy prawie 7 lat temu

  • 1

    287. ~  2011-01-14 14:11:25  host: p14-06.opera-mini.net

    Dlatego wyje teraz z takich jak jojo co liczą ułamki grosza z przyzwyczajenia, nagle niby dzwonią tysiące minut jak mieli może 20minut do wykorzystania za 17zł. Kiedyś dzwoniłem ze stacjonarnego, pisałem z bramek i jak trafiała się okazja to dzwoniłem wybiórczo ze starterów kupionych na allegro za niskie ceny. Ja swoje 100-150 wykorzystuje dalej. I żadnych kombinacji, głupiego liczenia ile za ile, czasem na potrzeby komentarza liczę mniej więcej. Internet kiedyś był także bardzo drogi to nawet nie korzystałem z tego, czy raczej nawet nie myślałem o tym. I co najważniejsze, zawsze używam jednego telefonu. Dziś dual sim mnie nie interesuje a dopiero teraz zapychają tym rynek.

  • 0

    288. ~  2011-01-14 14:17:53  host: p14-06.opera-mini.net

    *ze stacjonarnego dodatkowo oczywiście i na stacjonarne

  • 1

    289. ~  2011-01-14 15:33:38  host: 89-78-10-20.dynamic.chello.pl

    Ceny obecnie są już na dobrym poziomie i nie ma co kłócić się o 5zł/m-c, bo co to za różnica?? Jak ktoś potrzebuje gadać setki minut w Play, to wiadomo, że najlepsza będzie oferta Play. Ja mam znikomą ilość znajomych w Play więc SD jest mi zupełnie zbędny a reszta połączeń jest na podobnym poziomie. W Play od pewnego czasu jest źle chociaż dostrzegam też poprawy w 2G. Obecnie wolałbym żeby Play skupiło się na poważnie na poprawianiu jakości sieci i BOK. Co mi po tym, że zapłacę 3gr/min mniej jak będę miał problemy z *111#, aktywacją pakietów i resztą kodów. Co mi po tym jak w przypadku problemu zadzwonię do Play i 3-krotnie zerwie mi połączenie, za które ja płacę? Ktos ma dużo wolnego czasu, to może sobie pisać 3 reklamacje a potem odwołania od rozpatrzenia i w końcu pisać na priv do P4Y żeby popchnął sprawę i łaskawie po 3m-cach ktoś rozgarnięty przeczyta i przyzna racje i 20minut do wykorzystania :D Komuś to pasuje, to nie widzę problemu ale ja wysiadłem z tego pociągu donikąd, bo nawet światełka nadziei w tunelu póki co nie dostrzegam. Rozważałem abo w Play bez telefonu żeby nie bawić się w doładowania ale nie zaryzykuję kontraktu 12m-cy pomimo bardzo dobrej oferty. Wybrałem zabawę w doładowania od dilera, bo na allegro i tak robię zakupy więc żaden problem. Liczyłem i wychodzi w moim przypadku taniej niż w Play ale nawet jakby było drożej 10zł/m-c to nie żałowałbym zmiany.

  • -1

    290. ~grószka  2011-01-14 15:39:30  host: afax83.neoplus.adsl.tpnet.pl

    287 288 troche nie jasno sie wyraziłeś i nie wiem o co ci chodzi , wmoim przypadku ja wcześniej z komórki korzystałem sporadycznie wykorzystywałem skype i stacjonorny telefon teraz używam praktycznie wyłącznie komórki i dzwonię dużo więcej niż wcześnej

  • 0

    291. ~  2011-01-14 16:19:02  host: p20-09.opera-mini.net

    Grószka chodzi o to że będę wyśmiewał każdego co będzie mi wyliczał ułamki grosza, porównywal oferty przedstawiajac wyźszość jednego operatora nad drugim jak zauważę że ktoś ściemnia z tysiącami minut skoro po wczytaniu się między wiersze dojdę do wniosku że dzwoni nieregularnie, sporadycznie, w razie potrzeby, innymi słowy mówiąc mniej więcej tyle co ja. A jojo już co najmniej 2 razy mi podpadł, liczy tysięczne grosza, kłóci się z użytkownikami ga i nie tylko a dzwoni w gruncie rzeczy niedużo. To jest **** groszy, choroba której geneza ma źródło w wysokich stawkach w przeszlosci bo wtedy było drogo strasznie. Proponuję zejść na ziemie bo mamy tanio. Jojo nie kupuje wszelkich pakietów non stop jak inni to robią, ty piszesz że bawisz się sieciówkami przynajmniej. Ja o swoim profilu pisze bo go mam,jojo może go nawet nie mieć, sądzę że ja wydaje koło 20zł od dawna na miesiąc. On nawet nie rzucił jakiejkolwiek kwoty. A oto link o jojo, komentarz nr 220, uciekł od odpowiedzi i nie dziwe się bo nie ma się czym chwalić że kłóci się zawodówo na telepolis o ułamki groszy co przy jego wątłym profilu korzystania z usług(nigdy neta tez nie używa) może udawadnic że w ga by miał 2zł drożej, to śmiech na sali http//www.telepolis.pl/news.php?id=19657&limit=1000

  • 0

    292. ~  2011-01-14 16:56:09  host: p20-09.opera-mini.net

    I ta jego ilość wykrzykników, słów pisanych capsem. To wskazuje że popada chłopak w paranoje, brak innych zainteresowań prócz liczenia groszy. To nie jest normalne. Ja tam lubię użytkownika PLAY, pisze bzdury ciągle ale jest chociaż wesoło i dziwie się prawie nikt przez tyle czasu nie domyślał się że on tylko prowokuje pisząc głupoty. Najgorzej jest jak ktoś pisze bzdury i w wierzy że to prawda. Najbardziej niebezpieczni są właśnie zawodowi kłamcy- politycy a konkretnie tacy co wierza w to co mówią i chcą zarazic swoją głupota społeczenstwo.

Dodaj swoją opinię