Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości FCC: Google Nexus One na celowniku

FCC: Google Nexus One na celowniku

Q! 27 Stycznia 2010 22:05

0 0

Amerykańska Federalna Komisja Łączności (FCC) wysłała do głównych operatorów komórkowych list w którym informuje, że przyjrzy się wysokości pobieranych przez nich opłat za zerwanie przez klienta umowy terminowej przed czasem. Na celowniku znalazła się głównie oferta z telefonem Google, która obwarowana jest dodatkowymi warunkami finansowymi w tej kwestii.

google nexus google nexus google nexus google nexus

Podpisując umowę z operatorem na usługi oraz telefon, klient otrzymuje urządzenie po obniżonej cenie. W przypadku rezygnacji z umowy przed upływem zadeklarowanego czasu, operatorzy pobierają z tego tytułu dodatkową opłatę. Właśnie tej opłacie oraz przejrzystości w informowaniu o niej przez operatorów postanowiła przyjrzeć się FCC.
W sieci T-Mobile opłata za zerwanie umowy terminowej wynosi 200 dolarów. Jednak w przypadku wyboru abonamentu wraz z telefonem od Google, który obecnie dostępny jest na terenie Stanów tylko w tej sieci, przy zerwaniu umowy klient obciążany jest dodatkową opłatą w wysokości 350 dolarów. Daje to w sumie kwotę 550 dolarów za rezygnację z umowy. To wzbudziło niepokój FCC, która wystosowała w tej sprawie pismo do Google.

Według FCC taka polityka T-Mobile i Google jest unikalna na rynku i w przypadku rezygnacji przez klienta z usług może stanowić dla niego duże zaskoczenie. W związku z tym FCC zażądało od Google wyjaśnień w tej sprawie, m.in. zasadności jej wprowadzenia. Oprócz tego FCC poprosiło o przedstawienie informacji na temat tego, czy informacje na temat podwyższonej opłaty za ewentualne zerwanie przez klienta umowy terminowej są wystarczająco dobrze eksponowane w materiałach reklamowych i informacyjnych.

Oprócz tego FCC zadało jeszcze kilkanaście innych pytań, m.in. o różnicę w wysokości kary za zerwanie umowy w zależności od wybranego przez klienta planu taryfowego. Google otrzymało czas na odpowiedź do 23. lutego. Sprawa ma charakter rozwojowy i w miarę pojawiania się nowych informacji na ten temat - na bieżąco będziemy o tym informować czytelników TELEPOLIS.PL.

Źródło tekstu: fcc.gov, wł     

Dodaj do:
w sumie: 3
 • 0

  1.  2010-01-28 04:08:04

  nie to juz przegiecie ..kara 550$ jak sam aparat ze stronki gogle to ponad 500 czy cos takiego..gdzie sens i logika.

 • 0

  2. ~  2010-01-28 09:05:58  host: 212.160.172.70

  pytanie gdzie sens i logika? jedna odpowiedz KAPITALIZM a my jestesmy na dnie tego wora

 • 0

  3. ~xxxedos  2010-01-28 10:32:33  host: 77-253-87-121.adsl.inetia.pl

  W 2005 roku orange wpisało do aneksu kare 3200 zł (+-1060$) za nokie 6230i. Byłem przygotowany na opłatę sankcyjną ale gdy to zobaczyłem już po podpisaniu umowy (kurier) to mi gatki zadygotały.

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-81-71-219.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Ankieta

Czy uważasz, że iPhone'y powinny mieć port USB-C?

Piekło zaczyna zamarzać: przyszłe iPhone'y mogą mieć port USB-C

 

Zobacz wynik | Opinie (5)

Archiwum Ankiet