Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Fatalny okres świąteczny HTC

Fatalny okres świąteczny HTC

orson_dzi 10 Stycznia 2017 15:05

4 1
HTC udostępniło wyniki finansowe firmy za grudzień 2016 roku. Tak źle nie działo się w firmie od 10 lat.

Firma udostępniła wstępne wyliczenia dotyczące przychodu za grudzień 2016 roku. Wynika z nich, że przychody firmy wyniosły 198 mln dolarów (6,4 mld dolarów tajwańskich). Przychody w listopadzie wyniosły 235 mln dolarów.

Grudniowy wynik jest najgorszym od 10 lat. Przed rokiem firma zakończyła grudzień z przychodem na poziomie 201 mln dolarów.


Źródło tekstu: HTC; wł     

Dodaj do:

Tagi: htc

w sumie: 18
  • 2

    1. ~Drzewo1986  2017-01-10 15:15:43  host: CMPC-089-239-112-061.CNet.Gawex.PL

    Ło mateczko, ale lipa :(

  • 0

    2.  2017-01-10 15:18:36

    Co prawda to przewidziałem (upadek HTC) ale że to będzie aż tak spektakularne to nie wiedziałem. Cokolwiek ta firma zaprezentuje już po niej.

  • 0

    3. ~MQ  2017-01-10 15:23:56  host: 62.29.248.132

    Przy takich cenach, jakie sobie życzą za ich sprzęt vs konkurencja z Chin (z Huawei na czele) to trzeba być ślepym jak kura, żeby tego nie przewidzieć. Nie wiem co w głowie ma kadra zarządcza HTC ale robią wszystko, żeby pójść na dno jak Nokia. W tych czasach dawna renoma to za mało, o wiele za mało.

  • 0

    4. ~medyk Suisse  2017-01-10 15:31:54  host: 199.204.164.109.static.wline.lns.sme.cust.swisscom.ch

    usilnie robia to samo co Blackberry by jak najszybciej zniknac z rynku.
    Zupelnie ignoruja chinskich producentow - sorrry HTC ale to juz nie ta skala. Na wyrzucanie jacka i ceny z kosmosu to moga sobie pozwolic najwieksi

    Szkoda mimo wszystko ale - jak nie masz sprzedazy to nie mozesz dzialac w ten sposob

  • 1

    5.  2017-01-10 15:43:11

    Sytuacja jest o tyle dziwna, że przecież HTC produkuje dla Google'a smartfony Pixel. Zaporowo drogie, ale z olbrzymim marketingiem ze strony Google'a (w krajach gdzie są dostępne). Jak tak dalej pójdzie, to sobie Google po prostu kupi HTC.

  • -1

    6. ~NG  2017-01-10 15:46:47  host: host-168-133.prnet.pl

    Drogie i brzydkie smartfony tak właśnie kończą.

  • 0

    7. ~  2017-01-10 15:56:29  host: host-46-151-189-42.interduo.pl

    @5
    Luin, a ja mysle ze wlasnie takie sa plany. moze nie chodzi o googla, ale ogolnie ktos tam ostro dziala w celu obnizenia wartosci firmy. To samo stalo sie z Blackberry - zupelna niechec firmy do produkcji sprzetu, zeby tylko oddac chonczykom swoj brand.... a jak to sie konczy, to doskonale wiemy z bajki o Elopie i Nokii.

  • 0

    8.  2017-01-10 16:09:53

    @5 A może właśnie Google rzeczywiście kupi w końcu HTC.

  • 0

    9.  2017-01-10 16:10:51

    @7, HTC jakościowo jest dobry, ale ceny... no nie. Zawsze natomiast darzyłem markę dużym kredytem zaufania, jeszcze przed czasami promowania własnego brandu (SPV, Qtek, MDA etc.). Szkoda by było ich, chociaż jeśli to Google, to tym razem zakup by był nie na patenty (Motorola), tylko dla produkcji - może wcale na złe by to Tajwańczykom nie wyszło.

  • 0

    10. ~medyk Suisse  2017-01-10 16:17:00  host: 199.204.164.109.static.wline.lns.sme.cust.swisscom.ch

    a nie pomysleliscie ze te spiskowe teorie z niechecia to nie tak do konca?
    inne masz warunki w Foxconnie jak zamawiasz 60 milionow sztuk jak Samsung do Swojego S8 a inne jak kilka tysiecy.
    Majac droga produkcje masz duzy koszt jednostkowy. Nie masz na R & D.

    Jak przespisz moment to nie masz kapitalu. Blackberry np. mialo super Z30 -ale jakies 3 lata za pozno. Passport jest super ale nie dla wszystkich. Podejmujac decyzje zbyt pozno - trzeba poniesc koszty.

    Podejrzewam ze HTC z tym wolumenem sprzedazy to nie ma szans na nizsze ceny swoich produktow.

  • 0

    11. ~Maciek  2017-01-10 16:41:19  host: n27-04-08.opera-mini.net

    Pamiętam jednego htc z win phone, bardzo okrojonym. Horror, problem był nawet z udostępnieniem wifi na inne urządzenia, opcja nieaktywna. Bardzo się wtedy zraziłem do marki HTC, zresztą nie tylko ja. Huawei mnie znów pozytywnie zaskoczył.

  • 0

    12.  2017-01-10 17:11:38

    Nigdy nie miałem telefonu od HTC. Dlaczego? Chora cena. Zawsze znajdowałem lepszy i jednocześnie tańszy telefon.

  • -1

    13.  2017-01-10 17:32:46

    @5 - Mieli już Motorolę i widać co z tego wyszło, nie sądzę że dla samych patentów kupią HTC.

  • 0

    14. ~Thunder  2017-01-10 18:19:38  host: 85.219.163.130

    A co tu się dziwić jak ceny telefonów HTC to istny KOSMOS ...

  • 1

    15.  2017-01-10 20:25:03

    Nie wiem skąd minus dla kolegi Hose - ma racę, Motorola była rękach Google głównie dla patentów. Tak samo Lenovo...jak dużo było ich telefonów przed przejęciem motoroli ? Motorola to marka i patenty dla Lenovo.
    Nokia nadal działa, ale w innych obszarach rynku, a jak ktoś szuka spisku to prędzej tutaj, bo ta firma sprzedawała ciągle sporo telefonów nawet kiedy Elop - koń trojański powiedział, że Symbian jest martwy. Po prosty telefony Nokii z WP sprzedawały się tragicznie. Wejdźcie na jakiś portal giełdowy, zaznaczcie okres kiedy przyszedł Elop i potem kiedy sprzedano Nokię. Cena akcji Nokii za Elopa spadła dramatycznie, a do tego Europa straciła swoją jedyną liczącą się firmę, która miała własny system, który w wersji Belle wtedy był naprawdę niezły, a miała bardzo ciekawy MeeGo, który na starcie zjadał WP i z rozwojem byłoby łatwiej (dla programistów przejść z Symbiana, wsparcie Intela...).
    Do co HTC - od lat olewali marketing, po drugie bardzo przeciętna/słaba oferta w najniższej i średniej półce cenowej. Do tego niektóre modele z wyższej średniej są prawie tak drogie jak flagowce, a gorsze. Trzeba powiedzieć, że HTC 10 się im udał zobaczymy co dalej. Ale to może być za mało...HTC legalnie sprzedaje telefony na całym świecie, tego nie robią inne chińskie firmy. Mieli tyle lat...oczywiście była kiedyś Nokia, potem Apple, Samsung, nawet LG i Sony. Ale teraz jest jeszcze Huawei...już można kupić Xiaomi w Polsce. Może z gwarancją w sklepie, a nie u producenta, ale jednak.
    Tak trudno pomyśleć, że telefon powinien wyglądać mniej więcej jak Huawei P8 lite i mieć taką cenę ? Być u operatorów, w sklepach ? No i jeszcze jedno - kiedyś HTC dużo produkowało jako podwykonawca dla innych, ale teraz raczej nie mają z tego takiej kasy jak kiedyś. Robią jakieś tam pojedyncze modele, ale kiedyś po prosty byli z tego znani. To jest tym bardziej dziwne, że kiedyś robili telefony dl

  • 0

    16. ~  2017-01-11 03:40:36  host: host-176-221-123-159.dynamic.mm.pl

    Niech się w końcu zamkną, skończą waście i wstydu oszczędzą...

  • 0

    17. ~  2017-01-11 17:43:10  host: host-46-151-189-42.interduo.pl

    @9 LuiN, tak tak, wizardy, artemisy, jeszcze diamondy, hd2 itp - to byly telefony robiace lal (sam sense z magiczna pogoda, bajka!) do tej pory mam hd2 i artemisa w szufladzie, ale to juz nie te czasy, htc przestal byc innowacyjny wraz z wprowadzeniem andka. tak naprawde, to htc zostalo zabite przez MS - jak Ci wycofali sie nagle zs rozwoju WM, tak HTC przestalo robic "takie łał" telefony, to juz bylo to samo co mial samsung i reszta...

  • 0

    18.  2017-01-11 17:52:20

    @17, Na dokładkę zaczęli w dziwny sposób eksperymentować z aparatami fotograficznymi. Jak nie UltraPiksele, których było zwyczajnie za mało, to romanse z Toshibą, które przyniosły zdjęcia o zielonym niebie... A nie da się ukryć, że dla wielu osób aparat w telefonie stał się bardzo ważnym czynnikiem podczas wyboru urządzenia. HTC przespał sobie kilka lat i HTC 10, choć już na dobrej matrycy Sony, z tego foto-marazmu firmy jeszcze nie wyrwał. A wracając jeszcze do sentymentów - mnie chyba najbardziej rzucił na kolana Era MDA Pro (znany też jako XDA Exec / Qtek 9000 / SPV M5000 / HTC Universal / i-mate JASJAR). To były czasy Nokii N80 i Communikatorów, a HTC wyskoczył z czymś co przypominało miniaturowy laptop. Idąc przez Lublin mogłem sobie rozmawiać przez Skype'a, zainstalowałem też przypominające komputerowe Gadu Gadu... zanim ludzie przyzwyczaili się do takich rozwiązań, minęło jeszcze wieeeele lat. Recenzję tego MDA publikowałem w 2006 roku ;-)

Dodaj swoją opinię