Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Fatalna sytuacja finansowa Elektrimu

Fatalna sytuacja finansowa Elektrimu

WitekT 2 Czerwca 2006 11:43

0 0

Biegły rewident z firmy Ernst & Young Audit w opinii do opublikowanego raportu rocznego Elektrimu za 2005 rok napisał, że kontynuowanie działalności przez tę spółkę jest poważnie zagrożone.

Sama spółka informuje o zagrożeniach związanych ze spłatą obligacji oraz sporem o własność części udziałów w PTC. Biorąc pod uwagę obecną sytuacją finansową spółki na dzień sporządzenia załączonego sprawozdania finansowego, istnieje istotne zagrożenie dla możliwości kontynuacji działalności przez spółkę. Brak realizacji wpływów z tytułu sprzedaży pozostałych aktywów w wysokości i terminach wymagalności zobowiązań z tytułu umowy z obligatariuszami, bądź brak pozyskania innych alternatywnych długoterminowych źródeł finansowania uniemożliwi kontynuację działalności spółki w niezmienionym zakresie – czytamy w raporcie biegłego rewidenta.

Biegły napisał, że na koniec 2005 roku spółka miała zobowiązania krótkoterminowe w wysokości prawie 2,5 mld zł (w tym z tytułu obligacji prawie 1,8 mld zł).
Ponadto […] spółka otrzymała w kwietniu 2006 roku informacje o nadaniu klauzuli wykonalności oświadczeniu o dobrowolnym poddaniu się egzekucji. W związku z tym w dniu 9. maja 2006 roku rozpoczęło się postępowanie egzekucyjne z majątku spółki. Na dzień niniejszego stanowiska cześć aktywów spółki została zajęta w ramach egzekucji komorniczej. Zdolność spółki do spłaty powyższych zobowiązań zależy od możliwości sprzedaży posiadanych aktywów, w tym m.in. aktywów telekomunikacyjnych, oraz wielkości uzyskanych z tego tytułu wpływów w wymaganym terminie – czytamy dalej.

Sam Elektrim w notach objaśniających do raportu podaje, że dalsza sytuacja finansowa spółki jest uzależniona jest od ostatecznego rozwiązania sporu z obligatariuszami oraz wykupu obligacji. Ponieważ większość znaczących aktywów spółki jest zastawiona na rzecz obligatariuszy, środki przeznaczone na wykup obligacji powinny pochodzić ze sprzeda1y aktywów telekomunikacyjnych bądź z innych źródeł – podaje Elektrim.

Źródło tekstu: ISB     

Dodaj do:
w sumie: 1
  • 0

    1. ~xyz  2006-06-02 12:27:30  host: rev-27.malnet.pl

    Najprawdopodobniej skupi akcje i zobowiązania ...Vivendi:)i w wyniku ugody przejmie kontrolę nad PTC....a EL? Bez PAKu będzie PAK-ować się w upadłość. Na razie są tylko spekulacyjne ruchy giełdowe poparte sprzecznymi informacjami-apelami (głównie największego udziałowca)i takimi raportami audytorskich firm przeczącymi "castrowskim" odezwom Prezesa...a wygrywają pewnie ci co wiedzą wcześniej...

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-196-31-117.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Najpopularniejsze

Ankieta

Czy doczekamy się cenzury internetu w Polsce?

Kolejna próba cenzurowania Internetu w Polsce

 

Zobacz wynik | Opinie (3)

Archiwum Ankiet