Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Falstart Nokii Lumia 900 na rynku amerykańskim

Falstart Nokii Lumia 900 na rynku amerykańskim

LuiN 11 Kwietnia 2012 11:10

0 0

nokia lumia 900 Choć Nokia reklamuje Lumię 900 jako telefon, który w przeciwieństwie do całego rynku jest urządzeniem finalnym, to biorąc pod uwagę problemy z łącznością, zdecydowanie takim nie jest. Fiński gigant zwraca klientom po 100 dolarów.



Sprzedaż Nokii Lumia 900 rozpoczęła się w USA 8. kwietnia, na zasadach wyłączności dla sieci AT&T. Wielokrotnie nagradzany smartfon ma problemy z nawiązywaniem i utrzymywaniem połączeń pakietowej transmisji danych (szczególnie za pośrednictwem LTE).

Reakcja Nokii była błyskawiczna - aktualizacja oprogramowania łatająca wykryty bug będzie dostępna już 16. kwietnia. Problem spowodowany jest nieprawidłowym działaniem menadżera pamięci.




W ramach przeprosin, wszystkim klientom AT&T, którzy zakupią Nokię Lumia 900 do 21. kwietnia Nokia oferuje 100 dolarów na poczet przyszłego rachunku telefonicznego. Telefon kosztuje wraz z umową na 24 mies. 99 dolarów.

Zobacz: inne filmy z kategorii Telefony


Zobacz: dane techniczne i zdjęcia telefonu w katalogu.

Źródło tekstu: Reuters, wł     

Dodaj do:
w sumie: 29
  • 0

    10. ~  2012-04-11 12:35:12  host: 77-254-234-13.adsl.inetia.pl

    Czy ktoś mógłby dać autorowi postu nr 4 jakiś zastrzyk uspokajający ;) bo biedaczek jeszcze oszaleje zanim WP7 zrobi się wypełni funkcjonalny :P

  • 0

    11. ~Lolek  2012-04-11 12:45:13  host: 212.160.172.70

    Jak już to odłóż.Chyba że odstawiasz papierosa do paczki to pozdro;) Wracając do tematu w nic cię nie wciągam tylko w prosty i czytelny sposób ci zobrazowałem jak wąskie masz choryzonty jeśli chodzi o wiedze na temat czegoś co hejtujesz. Ja nie mam nic do andka jako do systemu bo ma swoje możliwości jak kolega pisał wyżej.Ale to chyba nie moje słowa "Lumia 800 gubi baterię, Lumia 900 traci zasięg... Ciekawe kiedy sie skończy cierpliwość klientów." Rozumiesz teraz na co ci odpowiedziałem? Nadal twierdzisz że mam żale na androida? Bo moim zdaniem to tylko ty się żaliłes że coś ci nie pasuje w lumiach;) Których zapewne nie masz i nie miałeś;) Głupio sie zrobiło bo okazało się że pomimo miliona zwolenników androida niewielu jest w stanie sobie przypomnieć początki? Jesteśmy tylko ludzmi i mamy prawo do błędów i głupich zachowań.Mamy też prawo je naprawiac,czyli robic coś od czego ty uciekasz unosząc się dumą że któś cie poucza w kwesti która do dziś pewnie była twoją domeną;) Nie udało ci sie mnie zdenerwowac i w żaden sposób nie odniosłes się do mojego "bełkotu" dlaczego? Bo nawet nie jesteś w stanie uwierzyć jak wielkim capem się okazałeś hejtując system "rozwijający się" traktując go jakby juz był w wersjii finalnej (mówie o samym osie nie lumii 900).Swoją drogą czy będzie to bada czy IP Os zawsze będziecie nastawieni wrogo.Jestem obiektywny i nie mam zamiaru komentowac luk czy błędów w systemie tylko system pod kątem użytkownika ,NIE DZIECKA. Interesuja mnie możliwości które daje system a nie brak tego co daje każdy inny.Zresztą po latach zmienisz swoje przekonania bo wkońcu 6rdzeniowe procesory i dwurdzeniowe grafiki będa pchane do telefonów żeby zaspokoić potrzebe posiadania czegos co na pierwszy rzut oka jest lepsze i przedewszystkim droższe. Pi.es do kolesia od e51 dziwnym trafem mam ten sam telefon właśnie w ręku i wiesz co? mam go 6 lat i na bieżąco aktualizuje go i nigdy nie miałem go w serwisie z powodu oprogramowania.Może ma

  • 0

    12. ~Lolek  2012-04-11 12:47:41  host: 212.160.172.70

    >m cudowny model;)

  • 0

    13.  2012-04-11 12:53:21

    @11: Powiem Ci tak - jak chcesz pakowac kase w niedorozwiniete buble to Twoj wybor. Ja sie przesiadalem z WM na Androida jak ten drugi sie do tego nadawal. E51 dostalem i sluzy mi tylko do dzwonienia, aczkolwiek nawet z tym nie jest rozowo). Jak za rok bedzie WP sie lepiej spisywal to sobie kupie, ale nie mam zamiaru uzerac sie z bublem bo lubie jakas firme. Telefon ma dzialac i miec funkcje z ktorych korzystam, a np brak VPN to od razu skresla WP7 w przypadku powazniejszych zastosowan. Dodatkowo jakos nie widze zeby Ciebie ktos namawial do zakupu czegokolwiek - twoja kasa. Tylko nie staraj sie wmowic innym tego ze cos kiedys bylo zle i porownywac androida, ktorego nie kupisz nowego (wersji 1.x) z nowym WP7 bo to poprostu dziecinne :)

  • 0

    14.  2012-04-11 12:53:31

    Ale Ty kolego nie masz bladego pojęcia o czym piszesz. Po pierwsze nie rób ze mnie fana Androida bo nim nie jestem. Telefonu z systemem google używam regularnie od niecałego roku (od premiery SGS2), bo mój ukochany Windows Mobile wywinął kopyta i po prostu nie ma (dla mnie) alternatywy. Wcale mi się ten OS nie podoba, multitasking woła o pomstę do nieba a wady można by wyliczać godzinami. Ale jak się nie ma co się lubi, to się lubi co się ma. Miałem telefon z każdym dostepnym na rynku systemem i mam raczej dość szerokie pojęcie o tym co oferują. Poza tym nie hejtuję żadnego systemu, stwierdzam fakty, że 2 na 3 Nokie z WP7 mają problemy, i to poważne. Każdy producent popełnia błedy, co drugi nowy telefon ma usterki lub wady, i tak chwała Nokii, że potrafi się do tego przyznać, a nie zamiata dyskusję pod dywan jak np. Apple. Ale jeśli smartfon ma problemy z połączeniem się z GPRS to jest to jakby nie patrząc wada. I nie róbmy z WP7 takiego dziecka, bo jest na rynku już ponad rok i takie problemy powinno sie moim skromnym zdaniem wyeliminować podczas beta testów. Jakoś N9 z dużo mniej popularnym, reklamowanym i jeszcze młodszym systemem takich kwiatków nie pokazuje.

  • 0

    15.  2012-04-11 12:55:39

    @11: to jak szerokie są Twoje "choryzonty' skoro nawet nie potrafisz pisać w rodzimym języku? Trzymajcie się tematu, idźcie płakać na forum.

  • 0

    17. ~xpat  2012-04-11 13:19:28  host: ccb135.neoplus.adsl.tpnet.pl

    a mnie się podoba co napisał Lolek. popieram go.. początki Anhdroida też były trudne, ale większość tu piszących i zachwalających andka nie ma o tym pojęcia bo na te telefony ich nie było stać. teraz prawie każdy telefon go ma więc "znawców" jest bardzo dużo. prawda jest tak, że 90 % wypowiadających się tutaj nie miało ani telefonu z Wp w ręku nie wspominając o lumii.

  • 0

    18.  2012-04-11 13:25:59

    A kto tu zachwala Androida? A co ma wspólnego Android z artykułem o Lumii?

  • 0

    19. ~  2012-04-11 13:26:06  host: p15-09.opera-mini.net

    Lolek choryzont przekroczyłeś i brniesz w potoku póstych słuw

  • 0

    20.  2012-04-11 13:27:09

    Wez pod uwage, ze MS widzial co sie dzialo z WM, z Androidem, IOS i powinni wyciagnac wnioski i nie wypuszczac bubla. Moze producenci samochodow powinni tez sprzedawac auta, ktore przejada tylko 50km na tankowaniu albo beda skrecac tylko w lewo - na wiecej trzeba poczekac bo to akurat nowa platforma? NO bez przesady. Ocenia sie stan faktyczny a nie historie. Pogadamy za rok czy dwa i wtedy sytuacja moze byc inna. Ja osobiscie chcialbym zeby bylo kilka systemow na rynku, bo to tworzy konkurencje i zmusza do poprawy. Android sie zmienial i zmienia dalej a MS jak chce byc w grze, to musi to robic szybciej niz inni aby sie zrownac. Ja tez nie uwazan Androida za super system, ale niestety biorac pod uwage ze duzo musze z iOS pracowac to nic mi nie zostaje sensownego. Wazne, ze to co potrzebuje to mi dziala - podepne do radia przez usb to widzi pliki i gra, VPN dziala wiec w delegacji sobie radze. Maile moge pisac dosyc rozbudowane i z wieloma zalacznikami.

  • 0

    21. ~zadowolony 710 user  2012-04-11 13:27:17  host: v02-15.opera-mini.net

    Poczatki Androida to koszmar. Podstawowe funckje ok, korzystanie z netu, ale wiele podstawowych rzeczy nie istanialo. Andek stal sie popularny okolo Samsunga i5700, HTC Wildfire - czyli kiedy system byl w miare dopracowany. Obecnie uzywam i Androida 4.0.3 i WP7.5 jak widac. I bardziej chwale sobie Lumie niz GS2. Stabilnosc, bateria chociazby.

  • 0

    22. ~kjs  2012-04-11 13:38:55  host: apn-77-115-13-216.dynamic.gprs.plus.pl

    kara za mezalians nokii z ms.

  • -1

    23. ~Lolek  2012-04-11 14:06:55  host: 212.160.172.70

    I właśnie to się w życiu liczy ;) Dziękuje za wsparcie;) Każdy powinien je przekraczać a jeśli ty nie potrafisz to może musisz obniżyć sobie poprzeczke i zagrać w ?życie" w trybie easy;) hehe .Gdyby były to puste słowa nikt by ich nie poparł a jednak..zdzwiko?;D Mnie to akurat nie dziwi bo jak mądrze wspomniał "xpat" -większość tu piszących i zachwalających andka nie ma o tym pojęcia " i tu masz potwierdzenie tych słów ;) Po raz kolejny znalazł się mały hejterek który nie odniósł się do treści tylko własnego cierpiącego ego. ..Co do metafory z samochodem-Nie potrafisz znaleźć adekwatnego przykładu? Ok więc zróbmy moderke;) Więc producenci CAŁY CZAS produkuja samochody które mogą skręcac w dwie strony(tak jak telefony dzwonić i odbierac telefony) to ich podstawowa funkcja.Można samochód zalać i jechać tak jak telefon naładować.Ale czy kupując samochód patrzysz który z nich wytrzyma więcej na zgaszonym silniku i włączonej klimie? NIE Czy tak samo uznajesz słabe blachy np:fordów jako defekt który nie pozwala na jego zakup? NIE Chyba ze cie na to stac;)W przykładzie Czy w związku z tym że istnieją samochody typu bugatti veyron nie powinno się produkowac np nowej wersji fiata 500? Odpowiedx również brzmi NIE A wiesz dlaczego? Bo żaden producent nie myśli jak ty! Nikt nie myśli o Tobie tylko o milionach ludzi naraz(czyli klientach) Więc to że jesteś egoistą i interesuje cię tylko to co tobie nie odpowiada mnie nie dziwi-to natura ludzi.Ale fakt że w perfidny sposób próbójesz udowodnić rację której nie masz to juz inna sprawa.Nie widzimy się ani nie słyszymy na forum więc każdy może pisac co chce (w teorii) Ale uwierz mi że 30cm obok mnie jest gablota z gsII gsplus gs note,nokia 500,lumia 710,lumia 800 czy HTC sensation XL I Żaden z tych telefonów nie jest taki jak tu go opisują.Gs note wszystkim szczeny opadaja co to nie on...Szczerze ? Bez rewelacjii.Chyba ze ktoś zawsze chciał nosić torebke jako futerał to graty;)

  • 0

    24. ~Lolek  2012-04-11 14:20:57  host: 212.160.172.70

    Pi.es Vonski was jest dwóch? hehe niezła zmiana nastawienia;) żeby tak każdy potrafił;p

  • 0

    25.  2012-04-11 14:38:17

    Nic nie zmieniam. Używam androida bo potrzebuję smartfona, w którym mogę do woli grzebać i personalizować wszystko, na co przyjdzie mi ochota. Po agonii WinMo tylko Android to umożliwia. WP7 ma zadatki na dobry system, ale ciągle jest niesamowicie ograniczony i zamknięty. Póki nie zmieni się polityka MS w sprawie zarządzania plikami i do nich dostępu, to ja się w to nie wpakuję.

  • 0

    26. ~  2012-04-11 14:40:38  host: z22-15.opera-mini.net

    vonski - mozna sie z tym pogodzic jak uzytkownicy iPhonow.

  • 0

    27.  2012-04-11 15:50:28

    No ale ja użytkownikiem iPhone'a nie jestem i nie będę ;) Więc się nie pogodzę. Dla mnie telefon ma tak działać, wyglądać i posiadać takie funkcje, jak ja sobie założyłem, a nie producent.

  • 0

    28. ~Bene-Lux  2012-04-11 17:33:42  host: 93.166.121.107

    ad 25. - vonski, do woli grzebać i personalizować wszystko, na co przyjdzie ci ochota możesz także w Symbian OS, a nie tylko w Android OS. Tak w zasadzie to "zabawy" około-programistyczne i około-informatyczne były praktykowane na długo wcześniej, zanim w ogóle narodził się Android OS. Co do Windows Phone to problem polega tu na tym, że pisze na jego temat zdecydowanie za dużo osób, które nie miały z nim styczności - zwłaszcza użytkowników smartfonów z Android OS. Dlatego też niestety po necie krąży dużo bzdur na temat jego ograniczeń - na przykład: że niby smartfon z WP nie może zgłaszać się jako dysk przenośny (pamięć masowa), czy że niby niem można w nim ustawić swojego dzwonka - a to fałsz!

  • 0

    29. ~Lolek  2012-04-12 11:22:09  host: 212.160.172.70

    Dopóki jest to OS czyli Open Software można zrobic z nim prawie wszystko...Brakuje tylko na to sprzetu...już tłumacze...WM 6.5 np na HD2 posiada możliwość wgrywania romów czyli właściwie swoich systemów na ten który jest a jeśli tak bardzo ci się podoba android teraz to czy nie wiedziałeś/nie chciałeś wgrać sobie roma z androidem na twoj tel? Znajomy z pracy posiada andka 2.3 na swojej HD2 i musze przyznać ze wyglada ok i z tego co mowi zachowuje sie lepiej niz oryginalny WM;) Pozdrawiam

  • 0

    30. ~dlaczego nie Apple  2012-05-02 06:14:43  host: ip-202-147-43-153.asianetcom.net

    http://www.wykop.pl/ramka/1077705/nalepka-zamiast-4g/

Dodaj swoją opinię