Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Falstart Apple App Store

Falstart Apple App Store

LuiN 11 Lipca 2008 22:05

0 0

Jak informowaliśmy wczoraj, Apple uruchomiło sklep z aplikacjami dla iPhone, iPhone 3G i iPod Touch. Ponad pół tysiąca aplikacji z dokładnymi opisami i zdjęciami to kusząca propozycja. Niestety nie sposób się do nich dostać.



app store app store app store app store

Biblioteka oprogramowania zgodna jest z produktami Apple z firmwarem w wersji 2.0. Producent obiecał udostępnienie odpowiedniej aktualizacji dla użytkowników Apple iPhone pierwszej generacji zupełnie bezpłatnie, a dla użytkowników Apple iPod Touch w cenie 9,99 dolarów.

app store Na witrynie producenta dawno już zniknął napis "wkrótce", pojawił się za to link inicjujący synchronizację aplikacji iTunes z serwerami Apple w celu pobrania aktualizacji. Niestety, przy każdej próbie pojawia się informacja: iTunes Store jest czasowo niedostępny. Spróbuj ponownie później.

I tak wygląda to od rana, z licznymi zmianami w działaniu - raz aplikacja iTunes sama informuje, że jest dostępna aktualizacja, innym razem informuje, że wersja 1.1.4 oprogramowania jest wersją bieżącą i nie wymaga aktualizacji.




Nowa wersja oprogramowania to skompresowane archiwum rzędu 200 MB danych. Czyżby serwery Apple nie wytrzymały masowych prób pobierania docierających z całego świata?

W sieci zaczęły krążyć kopie zapasowe nowego firmware-u, możliwe do wgrania na zasadzie funkcji backup obecnej w iTunes. Ta ścieżka aktualizacji niestety nie jest ani zbyt legalna, ani w 100% pewna - o ile z poziomu komputerów Mac rozwiązanie jest skuteczne, o tyle użytkownicy Windows skarżą się na błędy podczas aktualizacji.

Pozostaje czekać aż Apple upora się z awarią. Tworzone w międzyczasie rankingi popularności aplikacji w App Store, to jedynie statystyka tworzona przez użytkowników nowego Apple iPhone 3G w pierwszym dniu premiery telefonu.

O milionach użytkowników starszej wersji telefonu Apple i użytkownikach iPod Touch, amerykański koncern zdaje się, że zapomniał.

Zobacz: dane techniczne i zdjęcia telefonu Apple iPhone 3G w katalogu.
Zobacz: dane techniczne i zdjęcia telefonu Apple iPhone w katalogu.

Źródło tekstu: wł     

Dodaj do:
w sumie: 34
  • 0

    15. ~  2008-07-12 12:57:30  host: ip-89-174-121-116.multimo.gtsenergis.pl

    @13 Mnie to bardziej przypomina kolejne update systemow grupy &FTP. Odkad pamietam zawsze jest wtopa i potem jest kilka dni walki, a klienci widza tylko, ze e-BOA czy to &FTP, czy Poracz nie dziala, albo dziala "inaczej". Widocznie Apple zaimportowal informatykow z &FTP ;-P

  • 0

    16.  2008-07-12 15:54:46

    jaron - zdaje się, że nie będzie trzeba już tego jakoś specjalnie obchodzić - można ustawić już Polskę jako kraj w którym się znajdujemy. No a do tej pory - bony darowiznowe. Jeden z serwisów w sieci oferuje ileś tam bezpłatnych utworów w formie bonu. Trzeba tylko wpisać dane amerykańskie gdy chodzi o lokalizację i wsio. Potem w razie potrzeby kupujemy na allegro dodatkowy BON. No ale tak było kiedyś, choć jeszcze to kuleje, to wygląda na to, że iTunes Store powoli dociera do PL.

  • 0

    17. ~  2008-07-12 19:12:24  host: dnx40.neoplus.adsl.tpnet.pl

    LuiN: czy da się kupić update iPodTouch za bony?

  • 0

    18.  2008-07-12 21:07:46

    Na techmarket.pl od 15 lipca mozna skladac zamowienia na iPhone 3G , w cenie 899zl. Co do powyzszego newsa , gdzie sa ci , ktorzy szydzili z iPhona i ilosci dostepnego oprogramowania? Cos krytykanci zaniemowili przy cenach aplikacji nie przekraczajacych 10 dolarow , gdzie na handango koszt aplikacji na Symbiana to nierzadko ponad 20 dolarow... O "scionganiu za free" nie mowie , bo to zenada i dziadostwo. (nie mam na mysli darmowego oprogramowania)

  • 0

    19. ~  2008-07-12 22:11:20  host: dnx40.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Apple iPhone3G 16GB Czarny - zaawansowany telefon komórkowy Numer katalogowy: APPLE-IPHONE3G-16GB-BLACK Czas dostawy: patrz w opisie Gwarancja: 12 miesięcy Rata miesięczna: 135 zł Apple - Apple iPhone3G 16GB Czarny - zaawansowany telefon komórkowy Cena: 1399 zł

  • 0

    20. ~  2008-07-12 22:11:36  host: dnx40.neoplus.adsl.tpnet.pl

    chyba była szybka podwyżka :D

  • 0

    21. ~  2008-07-12 22:12:55  host: dnx40.neoplus.adsl.tpnet.pl

    to jest najlepsze: "Phone jest zapakowany fabrycznie, nie był do tej pory włączany. Nie była ściągana z niego żadna blokada. Ściągnięcia blokady należy dokonać we własnym zaresie."

  • 0

    22. ~  2008-07-12 22:41:23  host: f143-061.opera-mini.net

    ***21 - wrzucilem Ci na edge.moblog.pl co mi sie pojawia w przegladarce. / issa

  • 0

    23. ~  2008-07-12 23:11:17  host: dnx40.neoplus.adsl.tpnet.pl

    OK. Szkoda tylko, że nie napisałeś od razu, o który model chodzi (8 vs. 16). Co nie zmienia postaci rzeczy, że blokady musisz sobie sam...

  • 0

    24.  2008-07-13 05:13:06

    Tak , to prawda... Biorac jednak pod uwage kwestie simlockow jakie iPhony beda mialy w Polsce , oraz to , ze bedzie pewna grupa chetnych z innych sieci jak Plus czy Play , w ktorej iPhona ma chocby moj brat , tak czy innaczej trzeba bedzie sciagac zabezpieczenia. Nie jestem biegly w kwestiach technicznych , ale podobno iPhona mozna odblokowac samemu , druga rzecz , kupujac iPhona (absolutna noweczka) w komisie sprzedawca wyraznie zaznaczal , ze ich technik jest w stanie wskrzescic z martwych , absolutnie uwalonego tego typu zabawami iPhona. Ja tego telefonu nie kupie , pozostaje (na razie) w "sferze wplywow" Nokii , ale moim zdaniem biorac pod uwage fantastyczny interfejs ktory zawsze jest kluczem do sukcesu i potencjalnie przystepna cene na aukcjach i w komisach , jest to na pewno pozycja warta zakupu.

  • 0

    25. ~  2008-07-13 12:15:38  host: dnx40.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Osobiście spodziewałem się, że za tą cenę dostanę iPhone bez konieczności hackowania. Masz podobne preferencje do moich (Nokia vs. iPhone). Do ogryzka najbardziej zrażają mnie trudności jakie mother Apple robi użyszkodnikom z Polski przy zakupach w iTunes. LuiN coś wspominał, że można je obejść (przynajmniej w znacznej części).

  • 0

    26. ~Kapuściana Głowa  2008-07-13 12:59:05  host: host-89-229-66-245.szczecin.mm.pl

    Chciałbym zapytać Was może ktoś orientuje się kiedy pokaże się w sprzedaży w Polsce Samsung I900 Omnia a może są jakieś wieści na temat LG KC910. Jeżeli Samsung będzie pierwszy to go łykam, LG może nie mieć OS i Wifi ale za to będzie wykonany z hitech materiałów, ekstremalnie piękny wygląd, 8Mpix pomijam, nie są istotne. I tak się cieszę, że wybieram pomiędzy dwoma modelami a nie 15. HTC Diamondowi już powiedziałem nie, nieznacznie poległ ze względu na parametry. Został czwarty i ostatni wariant: iPhone. Co to wogóle jest? Tablet internetowy ala Nokia N800? Nie ogarniam tego, sorry. Jak ten temat ugryźć? Wiem z pewnością, że videorozmowy nie wykonam, radia nie posłucham itd. PROSZĘ MOŻE KTOŚ Z WAS POWIE MI JAKI JEST CHOĆ JEDEN POWÓD, ŻEBY NIE KUPOWAĆ SAMSUNGA OMNIA I KUPIĆ IPHONE??? (kwestię Diamonda pomijam - poległ, LG - nie znamy specyfikacji). Proszę też nie uwzględniać rozmiaru ekranu Samsung 3,2", Iphone 3,5" - jest zbyt mało istotna sprawa. Nie wiem jak się ustosunkować do tego, zę iPhone ma lepszy troszkę interfejs od Sam - ale czy jest dużo lepszy, że warto kupić Iphona. Sam nie wiem. PS. Nokii kategorycznie dziękuję, dosyć trzeszczącego tandetnego plastiku, ścierającego się lakieru i symbianka na ekraniku 2,4":) Pozdrawiam

  • 0

    27.  2008-07-13 23:18:37

    17, z przyjemnością bym Ci odpowiedział na to pytanie od strony praktycznej, gdyby nie fakt, że nie wytrzymałem psychicznie ciągłej awarii serwerów Apple i wgrałem soft 2.0 z Backupu krążącego w sieci. Wbrew pozorom i pierwotnym opiniom jest to bezpieczne również pod Windowsem i co ważne - odwracalne. Wracać do 1.1.4 jednak nie zamierzam, bo nowe aplikacje w App Store są o wiele bardziej dopracowane, niż to co widziałem do tej pory po JailBreak-u (z kilkoma wyjątkami). Za bony można kupować aplikacje, muzykę, filmy itd. na 100%, co do aktualizacji - ominęła mnie ta opłata.

  • 0

    28.  2008-07-13 23:25:47

    issa - z tymi aplikacjami do 10 dolarów to nie do końca. 25% aplikacji ma status Freeware, 75% jest płatne. Wśród płatnych 3/4 jest w cenie do 10 dolarów. Duże słowniki językowe, czy np. atlas anatomii człowieka, kosztują więcej. Trafiają się nawet (rzadko niezwykle), programy w cenie ok. 60 dolarów. Zdecydowana większość jednak jest w przyzwoitej cenie. Co zaś chodzi o mordowanie iPhona poprzez zdejmowanie blokady, to telefon jest o tyle podatny na wskrzeszenia, że te dwa śmieszne przyciski - jedyne jakie są na obudowie - mogą posłużyć do wejścia w stan Bootloadera - wtedy iTunes widzi telefon i spokojnie można wgrać oprogramowanie. Rzeczywiście ciężko jest zupełnie rozłożyć iPhona. Zdjęcie SIMLOCKA ze starej wersji to kilkanaście minut i zero opłat. Nowa wersja - hmm - póki co odradzam zakup zablokowanego telefonu... tym razem większe kłody położono pod nogi programistom niż w pierwszej wersji. Prędzej czy później zostanie i to rozgryzione, ale raczej... później.

  • 0

    29.  2008-07-13 23:45:01

    26, Kapuściana Głowa, "troszkę lepszy" interfejs to mało powiedziane... ale tak to każdy mówi. Do rzeczy - Windows Mobile jest systemem bardzo elastycznym i da się zrobić tak, żeby nawet Wizard działał zadowalająco wydajnie. Jaki by to jednak nie był sprzęt, zawsze potrzeba sporo wiedzy i kilku prób (wersji flasha) by wreszcie osiągnąć pożądany efekt. Pod Windows Mobile jest mnóstwo aplikacji, w moim prywatnym odczuciu rzadko jednak porządnie dopracowanych (grono SPB szacownym wyjątkiem). Największą bolączką tego systemu jest ciągnięcie wstecznej zgodności aplikacji, a przez to utrzymywanie stałego i jednolitego interfejsu. Nie sposób nie odnieść wrażenia, że w WM sporo miejsca na ekranie jest marnotrawione przez wielkich gabarytów belki, z kolei rzeczy, które powinny być duże i poręczne, są maleńkie i nie da się z nich wygodnie korzystać bez wyciągnięcia stylusa. Samsung Omnia również posiada tą wsteczną zgodność i po usunięciu wszelkich nakładek producenta, zobaczysz na jego ekranie bardzo standardowy ekran Today, ten sam od lat... Mało tego, każda aplikacja uruchomiona przy użyciu nawet i tej graficznej nakładki w Samsung Omnia, będzie wyglądała - tak jak zwykle... Jeśli wystarczy Ci standardowy pakiet aplikacji producenta, to Omnia być może będzie OK, z jakimiś drobnymi usprawnieniami Samsunga. Instalując coś więcej, mogą zacząć się schody - raz, że stracisz wygodę obsługi palcami zamiast rysikiem, a dwa, odezwie się niestandardowa rozdzielczość ekranu. Starsze aplikacje mogą sobie nie poradzić z tym "wide-m". Trzeba też pamiętać o jeszcze jednej sprawie - najczęściej rozwiązaniem na zbyt powolne działanie systemu jest usunięcie wszystkiego co dokłada producent - czyli dodatków do interfejsu, plus pach-e w OS-ie. Zdecydowanie najpierw chciałbym wziąć Omnię do ręki, przed decyzją zakupu. Widziałem już kilka urządzeń PPC, w których praktycznie identyczna specyfikacja nie oznaczała zbliżonej nawet wydajności (np. GSMART MS800 i ASUS P750).

  • 0

    30.  2008-07-14 00:08:06

    26,Kapuściana Głowa-ciąg dalszy- w przypadku telefonów Apple nie ma tej ruletki. Wszystkie 3 produkty (z iPod Touch licząc) działają tak samo. Oprogramowanie jest według mnie bardziej dopracowane niż na WM- ale chodzi mi o oficjalne oprogramowanie dostępne w App Store. Mimo ponad pół tysiąca aplikacji, iPhone 3G nie ma jeszcze wysokiej klasy aplikacji do nawigacji satelitarnej. Będzie ponoć TomTom, tylko pytanie kiedy? Google Maps nie wystarczy - to dno względem AutoMapy, TomToma, Nokia Maps czy NaviExperta - jeśli chodzi o Polskę. Pod względem rozrywkowym iPhone wypada dużo lepiej - błyskotliwy odtwarzacz audio, bardzo dobry odtwarzacz wideo i YouToube - tu jest super. Niestety podczas synchronizacji plików jesteśmy w praktyce uwiązani do iTunes, inne aplikacje nie oferują pełnej funkcjonalności oryginału. Po aktualizacji oprogramowania do wersji 2.0 telefon zaczyna funkcjonować także jako konsola do gier. Wiem, że to odważne stwierdzenie, ale jakość gier w cenie 10 dolarów, produkcji EA czy Segi, to nic innego jak to, co widzimy na innych mobilnych konsolach. No i wreszcie Internet - bez dwóch zdań, Safari w iPhonie jest obecnie najwygodniejszą mobilną przeglądarką na rynku. Pozostając w temacie Internetu - iPhone nie pracuje w trybie modemu - dość poważna wada. I na koniec to, od czego zacząłem - telefonu nie da się obsługiwać stylusem - ekran wymaga styku większej powierzchni. To na potwierdzenie, że wszystko jest tak w nim poukładane, że o rysiku można zapomnieć. Nie mówię, że Omnia jest zła, ale chyba kilka powodów się znalazło? Wspomniałeś o N800 - używałem jej przez jakieś pół roku - to zupełnie inna kategoria. N800 to bardziej miniaturowy komputer, modnie teraz nazywany jako MID. Programów jest nań sporo, ale wszystko jest niekomercyjne-czytaj często niedopracowane. To bardziej gadżet dla miłośników Linuksa jako takiego. Wyszukiwanie oprogramowania sprawia dużo frajdy, w przypadku Apple wszystko masz podane na tacy, tylko czasem trzeba też dać - "na ta

  • 0

    31. ~  2008-07-14 11:42:19  host: host-89-229-66-245.szczecin.mm.pl

    LuiN dziękuję za profesjonalny komentarz. Jest to wypowiedź, której brakuje we wszystkich testach porównawczych w których przeważnie porównuje się parametry - liczby. Przyznam szczerze, że twoja wypowiedź troszkę pomieszała mi szyki - rzuciłeś nowe światło na kwestię iPhona vs. smartphony z WM. WM nie jest dla mnie celem samym w sobie ale zastanawiam się jeśli chodzi o kwestie sprzętowe - rezygnując z videorozmów, dobrego aparatu, możliwości nagrywania filmów (VGA), MMS, radia (z RDS), szybkiego HSDPA, możliwości wymiany baterii (a z wszystkiego korzystam nagminnie) a zyskując iPhona z jego "iPhonowymi" zaletami czy ma to sens i uzasadnienie. Może należy pogodzić się z tą chorą polityką Apple - zmienić iPhona za rok na nowego tym razem z kamerą do videorozmów, za dwa lata HSDPA 3,6; za trzy lata radi FM, za cztery dołożą do radia RDS itd. WM dla mnie jako OS bardziej stworzony jest pod kątem aplikacji biurowych - wiem jedno Word i Excel NIGDY nie zostanie przeze mnie użyty w wersji Mobile. Interesuje mnie porządna przeglądarka netowa, wszelakie aplikacje komunikacyjne i właśnie może ten soft, gry Apple może naprawdę zdyskwalifikować ten na WM. Wolniejsze HSDPA da się przeżyć, bateria to szczegół, MMS jakoś da się tam za pomocą soft wysłać, brak modemu przeżyję, utrudnienia Bluetooth chyba też, czyli ten kompromis sprowadza się do rezygancji z dobrego aparatu, videorozmów, radia i nagrywania video. Nie wiem czy coś ominąłem ale nie pamiętam wszystkich braków iPhona :) Zgłupiałem po prostu ale gdzieś zachęca mnie ten multimedialny interfejs w iPhone a jednocześnie powątpiewam w WM jako taki ze względu na tą komputerową "ikonografię" - wiem że będzie multum funkcji systemowych, aplikacji, które nigdy nie zostaną przeze mnie użyte. A tu w iPhone już same fotki aplikacji, ich jakość dają dużo do myślenia. Nie wiem naprawdę co tu robić a wariant z dwoma telefonami nie wchodzi w grę. LuiN pozostaje mi pytanie co TY byś zrobił na moim miejscu? Jeden tele

  • 0

    32. ~  2008-07-14 11:50:07  host: host-89-229-66-245.szczecin.mm.pl

    cd. 31 Jeden telefon: iPhone czy Omnia, a może HTC Diamond, Samsung i8510 Primera, LG KC910. Widzę, że problem sprowadza się do IPHONE Z INTERFEJSEM+SOFT I Z BRAKIEM HARDWARE'U CZY SMARTPHONE Z BRAKIEM INTERFEJSU ALE Z HARDWAREM. Pozdrawiam

  • 0

    33.  2008-07-14 13:22:01

    W pierwszej kolejności na Twoim miejscu przeszedłbym się do jakiegoś sklepu i obejrzał iPoda Touch. W Media Marktach często podpięty jest do hotspota, więc można zobaczyć jak w praktyce działa Internet. W dzisiejszym newsie podałem informację, o możliwości zdjęcia blokad z iPhone 3G - w praktyce oznaczać to będzie możliwość instalowania równolegle aplikacji z App Store i tych niekomercyjnych jakie dostępne były na 1.1.4 (w tym bardzo dobrze zrobione GG czy słowniki językowe i encyklopedie). Polityka Apple jest rzeczywiście pełna niedosytu. Ale technika nie rozwija się tak szybko, by producent mógł pozwolić sobie od razu na urządzenie All-in-One. Przynajmniej nie na zasadzie czerpania z tego ciągłych wpływów. Z tego co wyczytałem wyżej, nie interesują Cię Nokie ze względu na plastiki... Fakt, bywają one tragiczne - patrz N95. Ale sprawa nie dotyczy ostatnich modeli serii E. Symbian potrafi właściwie to samo co WM, będąc przy tym często nieco szybszym. Jeśli założyć dwupodział - iPhone od multimediów i sieci, a Nokia serii E do reszty, to w moim mniemaniu najbardziej optymalnym rozwiązaniem byłby zestaw iPhone 3G + Nokia E71 (ewentualnie E66) - o ile matryca 3,2 Mpix Ci wystarczy. JoikuSpot w Nokii puści HSDPA przez mobilny Acces Point do iPhone-a. Przetestowałem to w układzie iPod Touch + Nokia E51. Nie jest to rozwiązanie z jednym telefonem, ale omija prawdę, że jak coś jest do wszystkiego, to jest do niczego. Oczywiście to tylko jeden z wariantów, ale nie ukrywam, że sam o nim ostatnio myślę. Wracając do zagadnienia samego iPhona - w App Store jest aplikacja do nagrywania wideo - nie będzie to może VGA, ale od biedy jest:)

  • 0

    34.  2008-07-14 13:30:51

    Gdybym musiał wybrać jeden telefon, to przede wszystkim patrzyłbym pod kątem potrzeb, które są u Ciebie całe szczęście sprecyzowane. Stawiasz jeśli dobrze rozumiem na multimedia i szybki Internet. N82 ma zbyt plastikowy wygląd; może więc równie tani Samsung G810? Omnia vs. iPhone 3G to jak dla mnie jednak iPhone; gdzie czynnikiem przeważającym jest rozdzielczość ekranu. QVGA na tak dużym ekranie jest dla mnie nieakceptowanym marnotrawstwem, a dla Samsunga sposobem na jako taką wydajność. Diamond-a deklasuje bateria, choć ekran VGA z akceleratorem kusi.

Dodaj swoją opinię