Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Fala samobójstw u producenta iPhone'a

Fala samobójstw u producenta iPhone'a

WitekT 24 Maja 2010 09:45

0 0

Tajwański koncern Foxconn, który produkuje iPhone’a dla Apple, postanowił zatrudnić 2 tys. psychiatrów i psychologów, by powstrzymać falę samobójstw w chińskich zakładach firmy - poinformował dziennik South China Morning Post, cytowany przez Polską Agencję Prasową.

Według gazety, koncern rozpoczął rekrutację terapeutów na targach pracy w Shenzhen - mieście, w którym pracuje 400 tys. z 700 tys. zatrudnionych w Foxconnie i gdzie doszło do ośmiu samobójstw i dwóch prób samobójczych. Psychiatrom i psychologom proponuje się roczną pensję wysokości od 25 do 75 tys. dolarów, podczas gdy pracownicy fabryki zarabiają niecałe 2 tys. dolarów - pisze inny dziennik Global Times.




Jest to kolejne działanie podjęte przez Foxconn w celu powstrzymania fali samobójstw. Firma zorganizowała już wcześniej w zakładach w Shenzhen terapie grupową, a nawet zatrudniła mnichów, by wykonali rytuały wypędzania "złych duchów".

Global Times pracownicy firmy przyznali, że istnieje brak zrozumienia i komunikacji między przełożonymi i podwładnymi, a pracownicy mieszkający w hotelu pracowniczym prawie ze sobą nie rozmawiają z powodu wyczerpania.

Źródło tekstu: PAP     

Dodaj do:
w sumie: 35
  • 0

    16. ~Bodo  2010-05-24 12:15:04  host: 194.246.124.200

    12 mam kilka pytań do Ciebie czy jesteś za prywatyzacją służby zdrowia ?? (to jedyne rosądne rozwiązanie) jesteś w stanie zrezygnować z emerytury ?? bo to musieli by uczynić obecni emeryci byś ty nie płacił składki!! czy ty aktywnie inwestujesz odkładasz na swoją emeryture 3 filar. A ja bym wolał nie płacić podatków ale jest przymus :P zanim coś napiszesz pomyśl

  • 0

    17.  2010-05-24 12:32:30

    Bodo: Oczywiście, że jestem za prywatyzacją służby zdrowia, zresztą ja już płacę prywatnie. Ostatnio jak mnie rozłożyło to szukałem kontaktu z lekarzem w ogłoszeniach a nie w publicznym ZOZ-ie. A ile ja dostanę emerytury? Ostatnio czytałem, że z ZUS-u ok. 400 zł i z drugiego obowiązkowego filaru bliżej nie określoną kwotę pod warunkiem, że Państwo polskie nie zbankrutuje, bo pożyczyło "moje" pieniądze z II filaru.

  • 0

    18. ~Bodo  2010-05-24 12:48:58  host: 194.246.124.200

    17 A ja myślałem że prywatyzacja służby zdrowia polega na przekształceniu szpitali w przedsiębiorstwa które konkurują o pacjęta (by go jak najlepiej leczyć) i dostają zwrot kosztów z NFZ-tu. To może czas na III filar ?? :)

  • 0

    19. ~Realista  2010-05-24 12:59:45  host: 195.117.29.171

    Bodo: Ja tez jestem za prywatyzaca służby zdrowia. Ci którym Chcesz zabrać emeryturę,(bo ja podobnie jak PiotrM też nie chcę opłacić ZUSowi) jak pracowali to płacili do ZUSu - gdzie sa ich pieniadze?. Ja ich nie zabrałem, PiotrM mysle, że tez nie więc czemu mnie Winisz za to?

  • 0

    20.  2010-05-24 13:02:10

    @piotrM czyli samodzielnie nie odkładasz na emeryturę, a więc nawet z Twojego powodu musi istnieć system obowiązkowy a w szpitalu też nie leczyłeś poważnych schorzeń, których Twoje prywatne ubezpieczenie zdrowotne nie obejmuje.

  • 0

    21. ~Realista  2010-05-24 13:03:24  host: 195.117.29.171

    Jesli to prawda z tymi psychologami, to faktyczne w Chinach nigdy niewolnictwo się nie skończy.

  • 0

    22.  2010-05-24 13:03:52

    @Realista- pieniądze ukradł Gierek i inne komuchy za PRL.

  • 0

    23. ~wshk  2010-05-24 13:09:43  host: r05-05.opera-mini.net

    A jak to policzyc i przyjac ze zatrudnia 2tysiace psychiatrow i zaplaca im 25tysiecy dolarow rocznie to te pieniadze wystarczylyby na 10,5 dolarowa podwyzke pensji kazdego z 400tysiecy pracownikow foxxcona w Shenzen.

  • 0

    24. ~  2010-05-24 13:11:10  host: 195.117.29.171

    @żabcia: dlatego brakiem pieniędzy dla obecnych emerytów prosze nie obarczać ludzi, którze nie chca dziś płacić do ZUSu

  • 0

    25.  2010-05-24 13:44:15

    Średnia życia mężczyzn 71 lat przy wieku emerytalnym 65 lat. który planują podwyższyć ;) ZUS jest niewydolny od dawna i dofinansowywany z budżetu. Muszą coś zmienić ale prywatyzacja to nic dobrego moim zdaniem.

  • 0

    26. ~Bodo  2010-05-24 14:00:37  host: 194.246.124.200

    ~Realista zmień nik. pieniądze o których mówisz ty nie wziełeś ale twoja prababcia albo pradziadek dlatego musisz teraz pracować na aktualnych emerytów w tym twoich rodziców. dlatego zus ma problemy bo kiedy było więcej dzieci niż starszych osób problemu nie było, teraz jest odwrotnie. Przypominam że w Polsce jest obecnie system emerytalny repartycyjno-kapitałowy czyli III filaty I zus II ofe III inicjatywa własna // o pierwszych 2 możecie zapomnieć bo będą to grosze :) więc zacznij oszczędzać i inwestować.

  • 0

    27. ~wtwe  2010-05-24 14:35:15  host: 188.33.235.249

    nie od dziś wiadomo, że kapitalizm polega na wyzysku wmawiając przy tym ludziom, że są wolni - wygląda na to, że dopiero po śmierci.

  • 0

    28. ~wosq  2010-05-24 14:53:36  host: 188.33.130.135

    Jest to bardzo niepokojący fakt, bowiem fala samobójstw wśród producentów komórek poprzedza zwykle falę samobójstw wśród użytkowników komórek.

  • 0

    29. ~ddd  2010-05-24 15:31:44  host: 212.160.172.70

    Polecam czytelnikom bardzo dobry sokument o chińczykach pracujących w takich molochach "blue china" wstrząsający...

  • 0

    30. ~ddd  2010-05-24 15:32:00  host: 212.160.172.70

    miało być dokument

  • -1

    31.  2010-05-24 16:02:33

    Wszyscy ci, którzy kupują towar Made in China popierają współczesną formę niewolnictwa. Radzę się nad tym zastanowić przy każdym zakupie.

  • 0

    32.  2010-05-24 19:51:12

    20: może być wiele powodów z jakich nie odkłada na emeryturę, może być go na to nie stać bo np. 800zł musi oddać haraczu do zusu. Ja również chętnie spożytkowałbym te pieniądze inaczej i uwierz mi że już w tej chwili wystarczyłoby na moje chorobowe, pobyty w szpitalu i dużo lepszą emeryturę...

  • 0

    33.  2010-05-24 19:54:48

    być go na to nie stać - ale zagmatwałem ;p mnie też denerwuje to że muszę oddawać w świetle prawa tyle haraczu, a nie mogę się domagać nic w zamian, dziecko do specjalisty przez nfz musi czekać 2 miesiące, ja do lekarza czekam w długiej kolejce, a chorobowego dostaję na dwie flaszki, a o emeryturze od (tu napisałbym mafii bo ona inkasuje za nic) naszego kochanego zusu pewnie nie mam co marzyć...

  • 0

    34.  2010-05-25 00:35:31

    31. Zastanawiam się zastanawiam, tylko co zrobić jeśli nawet elektronika "made in finland" ma np baterię "made in china". Kupić bez baterii?

  • 0

    35. ~rfhhfrhr  2010-05-25 07:28:29  host: t18-05.opera-mini.net

    Telepolis pudelek. Apple musieli wrzucic podczas gdy Foxconn to firma robiaca dla wszystkich od Sonyericssona po Della. Ale najlepiej dopieprzyc slowo apple. Zenujaca pogon za kliknieciami po slowach kluczowych

Dodaj swoją opinię