Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Faktura i biling z TP w jednej kopercie

Faktura i biling z TP w jednej kopercie

WitekT 3 Stycznia 2007 13:15

0 0

Dzięki rozbudowie Centrum Drukowania I Kopertowania w Krakowie i Gnieźnie, od stycznia w Telekomunikacji Polskiej możliwe jest w końcu wysyłanie zainteresowanym klientom darmowego bilingu wraz z fakturą w jednej wysyłce. Obowiązek udostępnienia klientom przez operatora świadczącego usługę powszechną - jakim jest TP - bezpłatnych bilingów razem z fakturami nałożył UKE.

Jak wynika z badań przeprowadzonych w pierwszej połowie 2006 roku, około 4-5 mln klientów będzie chciało otrzymywać bilingi wraz z fakturami. Rozbudowa CDiK zwiększy liczbę dwustronnych wydruków z około 15 mln do około 30-35 mln stron A4 w cyklu bilingowym, trwającym w TP 10 dni, oraz zapewni wysyłkę praktycznie wszystkich wykazów bilingowych w jednej kopercie wraz z fakturami.




Takie zwiększenie możliwości produkcyjnych umożliwi oprócz emisji bilingu także druk i wysyłkę faktur dwustronnie drukowanych, dających większe możliwości umieszczenia dodatkowych i pełniejszych informacji adresowanych do klienta - powiedział Tomasz Matuła, dyrektor Pionu Informatyki TP. Jak dodał, wspólna wysyłka faktur i wykazów bilingowych pozwoli też na znaczące ograniczenie kosztów obsługi pocztowej.

Źródło tekstu: wł     

Dodaj do:
w sumie: 17
  • 0

    1. ~ptok  2007-01-03 13:28:59  host: chello062179028189.chello.pl

    Zamówiłem jeszcze w maju ten bezpłatny biling i dostaję od początku w jednej kopercie razem z fakturą. Zresztą tepsa robi to we własnym interesie , a nie w interesie klienta. Zaoszczędzi na kosztach wysyłki. Gdy chodzi o interes klienta to zawsze rzecznik grupy TP /czytaj:gruby rzecznik Tp/ mówi, że BRAK MOŻLIWOŚCI TECHNICZNYCH.

  • 0

    2.  2007-01-03 13:39:12

    Ja mam billing od Lipca i tez otrzymywalem go od poczatku w jednej kopercie.

  • 0

    3. ~blom  2007-01-03 13:55:20  host: gate.krotoszyn.kaskada.net

    ŁAŁ Tp kupiła sobie nowa drukarkę i będzie szaleć :D:D:D:D:D:D

  • 0

    4. ~j  2007-01-03 14:02:25  host: byw228.internetdsl.tpnet.pl

    Jak można zamówić biling i czy jest on rzeczywiście bezpłatny? A może są jakieś ukryte koszty, albo jest on dostępny przy wybranych taryfach?

  • 0

    5.  2007-01-03 14:09:35

    *4: pewnie Błękitna linia. Ale i ja poproszę jakieś szczegóły.

  • 0

    6.  2007-01-03 14:10:33

    Idziesz do Telepunktu i piszesz ze chcesz miec billing do odwolania od dnia np 1 lutego i nic nie zaplacisz :-)

  • 0

    7. ~ptok  2007-01-03 14:23:05  host: chello062179028189.chello.pl

    @pedros.Musisz na piśmie, bo bezpłatny z racji ustawy. Jakby był płatny to by sami wciskali i mozna byłoby przez błękitną.

  • 0

    8.  2007-01-03 14:31:33

    Takie "coś" ze strony tp.pl: "Aby korzystać z wykazu połączeń zaloguj się do konta w TP. Jeśli nie korzystałeś jeszcze z konta, załóż je za pomocą numeru PIN, który jest aktywowany na błękitnej linii tp 9393 lub błękitnej linii tp biznes 9330."

  • 0

    9.  2007-01-03 14:32:20

    Zapomniałem dodać, że to wersja online

  • 0

    10. ~ptok  2007-01-03 14:33:32  host: chello062179028189.chello.pl

    Ale w formie "papierowej" trzeba zamówić.

  • 0

    11. ~Adam  2007-01-03 17:43:12  host: gbw10.internetdsl.tpnet.pl

    Witku: taka mała prośba do Ciebie-jak piszecie artykuł lub tylko wiadomość jak w tym wypadku to ludzie to czytający chętnie by się dowiedzieli w jaki sposób zamówić fakturę papierową (nie zawsze pomocne dusze piszą komentarze-na szczęscie tutaj tacy się znaleźli). Na stronie tp po wpisaniu w ich wyszukiwarkę słowa biling znajduje tylko biling on-line...

  • 0

    12.  2007-01-03 17:47:52

    #4,5,6: w formie papierowej listownie lub w punkcie lub na nr faksu 9394. mozna zamowic do 12m wstecz i bedzie bezplatny. #7: wczesniej jak byl platny formy zamawiania byly identyczne.

  • 0

    13.  2007-01-04 08:31:15

    Kiedyś billing był drukowany jednostronnie (!!), bardzo dużymi znakami - nawet odległości między liniami bez sensu duże były. No i był przysyłany... listem poleconym :-)

  • 0

    14.  2007-01-04 09:50:58

    ...teraz jest malymi literami, kartka A4 skladana na 3 czesci, i w tych 3 kolumnach polaczenia sa dzielone wedlug typu:)

  • 0

    15. ~abono  2007-01-06 11:33:59  host: cbl108.neoplus.adsl.tpnet.pl

    dzisiaj jest 6.01.07 a ja jeszcze nie dostałem grudniowej faktury, którą miałem zapłacić do 27.12.06. widać im nie zależy na płatnościach.... nie zapłacę zanim nie dostanę papierka faktury. Tak przewiduje ustawodawca - płatność po dostarczeniu faktury. A swoja drogą kiedy wyślą PIT dla odliczenia VATu za internet?

  • 0

    16. ~ptok  2007-01-08 15:01:02  host: chello062179028189.chello.pl

    ~15. Nie dostaniesz żadnego PIT-u za internet. Masz faktury comiesięczne i musisz sobie podsumować kwoty za internet i do tego dodać vat. Rachunek , który dostajesz co miesiąć jes FAKTURĄ VAT.Miałem neostradę i osobnego PIT-u mi nigdy nie przysłali.

  • 0

    17. ~krzys973  2008-08-17 13:46:04  host: host-89-229-241-197.grudziadz.mm.pl

    biling z numeru 880520200

Dodaj swoją opinię