Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Facebookowy smartfon po raz kolejny

Facebookowy smartfon po raz kolejny

Ringu 12 Stycznia 2011 20:19

0 0

Organizacja Bluetooth SIG wydała certyfikat dla smartfonu INQ Cloud Touch, który jest najprawdopodobniej zapowiadanym od dłuższego czasu Facebookofonem.

Od kilku miesiecy krążą plotki o tym, że Facebook zamierza stworzyć własny model smartfonu, który miałby być w pełni zintegrowany z serwisem społecznościowym. Urządzenie miało być tworzone w tajemnicy wspólnie z brytyjską firmą INQ.

Z informacji od Bluetooth ING wiadomo, że INQ Clud Touch będzie smartfonem opartym o system operacyjny Android. Główne funkcje urządzenia będą związane z Facebookiem. Na ekranie głównym będzie można umieścić mnóstwo widżetów, które będą wyświetlać statusy znajomych, ich zdjęcia, albumy i wideo.




Mają pojawić się dwa smartfony w pełni zintegrowane z Facebookiem. Jeden w pełni dotykowy, a drugi ma mieć wbudowaną fizyczną klawiaturę QWERTY.

Pełna specyfikacja INQ Cloud Touch ma się pojawić w najbliższym czasie, natomiast w sklepach urządzenie pojawi się w ciągu najbliższych 6 miesięcy.

Źródło tekstu: PocketNow, wł     

Dodaj do:
w sumie: 23
  • -3

    5. ~  2011-01-12 20:53:01  host: z16-04.opera-mini.net

    Litości z tym facebookiem, wszędzie go pełno i to wcale nie jest takie fajne jak go wszędzie pchają.

  • -2

    6. ~  2011-01-12 21:03:14  host: staticline57608.toya.net.pl

    Nie bedzie tam raczej androida. Google z Facebookiem ciagle sie sciagaja, wiec czemu teraz maja wspolpracowac?

  • 0

    7. ~  2011-01-12 21:11:29  host: z16-04.opera-mini.net

    Ciekawe by to było gdyby np google zrobilo swój społeczniak tym androidem. Mogli by zagrozić facebookowi i innym portalom społecznościowym. Jak np w gmailu musiało się mieć konto aby używać telefonu z androidem (nie wiem jak teraz jest) więc google mogło by pójść o krok dalej i dać możliwość bycia w w społecznościowym gronie.

  • -2

    8. ~  2011-01-12 21:14:27  host: z08-11.opera-mini.net

    Fejsbuk jest dla szczeniaków co szpanują High-End-ami po szkole. Za robotę się lepiej się weźcie na dobre wam to wyjdzie..

  • 1

    9.  2011-01-12 23:20:55

    skype miał swój telefon to czemu fb ma nie mieć ! 3g + wifi. tak jak napisali funcje fb jako główne funkcje telefonu a pozostałe jako dodatek i tak jak ktoś ma pełną listę kontaktów na komunikatorach i wie że zawsze się dodzwoni na komunikator albo że ta osoba może odebrać maila to praktycznie nie potrzebuje normalnych funkcji telefonu, pozostaje jednak kwestia punktów dostępu :) pZdr

  • 1

    10. ~darek  2011-01-13 00:00:22  host: 89-75-183-200.dynamic.chello.pl

    Kiedyś założyłem konto na NaszejKlasie. Już jej świetność zgasła. Teraz Facebook. Ja tam się nie rejestrowałem i nie sądzę żebym kiedykolwiek miał taką ochotę. To przez ten natłok tego Fejsbuka. Rzygam już tym Facebookiem. Byle strona www to od razu link Lubię to na Fejsbuku. Co email z reklamą to hasło - Odwiedź nasz profil na Facebooku. W radiu słyszę to samo. Niedługo ksiądz pod koniec Mszy Św. powie: dziś ogłoszeń parafialnych nie czytam - zobaczcie sobie moi drodzy parafianie profil naszej parafii na Fejsbuku. Przecież to się naprawdę zaczyna robić niedobrze....

  • -1

    11. ~darek  2011-01-13 00:03:42  host: 89-75-183-200.dynamic.chello.pl

    Dodam jeszcze że ostatnio kupiłem SonyEricssona Cedar. Model za 200-cie parę złotych nawet Allegro. Nawet tam wpakowali te Fejsbukowe badziewie.

  • -1

    12.  2011-01-13 03:17:19

    Niedługo pojawią się puszki kociej karmy obsługujące integrację z Fecesbookiem.

  • -1

    13. ~  2011-01-13 08:35:43  host: z09-01.opera-mini.net

    Niedługo nasze dzieci będą gadać zamiast "Tato" to Face Face.

  • 1

    14. ~bociek  2011-01-13 08:37:14  host: 212.160.172.70

    Nigdy nie zrozumiem dlaczego polacy muszą tak wszystko krytykować, jeżeli nie korzystacie z fb zostawcie to dla siebie, dla mnie jest t przykładowo mega udogodnienie z tego wzgledu ze dostaje za jednym zamachem mnostwo wiadomosci na temat warsztatow ktore mnie interesuja, zawodow, imprez itd. Dla mnie jest to pomocne narzedzie pracy rowniez z wielu innych wzgledow natomiast musze przyznac ze oczywiscie jest bardzo duzo osob ktore lansuja sie na fb

  • -1

    15. ~  2011-01-13 08:42:32  host: z09-01.opera-mini.net

    14# To sobie klikaj Lubie to! Ja nie będę, jestem ze wsi i nie tak mnie wychowywano. Jak mam się spotkać, pogadać, to tylko w cztery oczy.

  • 1

    16. ~bociek  2011-01-13 08:57:05  host: 212.160.172.70

    15# To rzeczywiście musi być ze wsi, korzystanie z fb nie pollega na korzystaniu lubie to ale mozna go uzywac do innych celow, chociazby do umowienia spotkania. Ale mysle ze i tak pewnych rzeczy jeszcze nie zrozumiesz, widocznie masz malo znajomych bo jednak mi to pozwala utrzymac kontakt z rodzina, osobami z zagranicy i z calej polski a Ty spotykasz sie tylko we wsi wiec wiesz... mysle ze nie ma co porownywac a internet to masz pewnie darmowy od wojta albo sołtysa

  • 1

    17. ~wilk100  2011-01-13 08:59:04  host: 81.168.254.12

    @14 masz racje. Sporo ludzi kojarzy fb tylko jako taka "duża" nasz klasa a tam jest wiele firm czy organizacji zamieszcza zebrane informacje , które wygodniej jest czytac.

  • 1

    18. ~bociek  2011-01-13 09:02:52  host: 212.160.172.70

    fb wlasnie dzieki temu ze jest tak spopularyzowany jest dobry, nie placisz zadnych oplat za korzystanie a jednak dostajesz informacje tylko od osob ktorych chcesz, i dzieki mobilnemu dostepowi od reki na pewno informacje sa czesciej czytane niz te ze skrzynki mailowej na ktorej jest mnostwo spamu

  • -1

    19. ~  2011-01-13 09:14:13  host: z09-01.opera-mini.net

    16# Ani NK ani FB ani GG nie zastąpi spotkania ze znajomymi w realu. Internet mam tylko po to, gdy kupuje części albo maszyny do Gospodarstwa Rolnego, opryski itd; Jesteś z miasta, nie masz ziemi, to baw się w to. Ale nie wmawiaj że coś jest dobre jak nie jest dla każdego. Ja nie mam czasu na takie pierdoły.

  • 1

    20. ~  2011-01-13 09:27:30  host: p21-06.opera-mini.net

    Ja widzę też plusy takich portali. Policja czy detektywi prowadzą sprawę ale podejrzany nie był notowany więc...zdjęcie na szybko mają z fb czy nk. Nie każdy przestepca jest osobą myślącą.

  • 1

    21. ~  2011-01-13 09:32:04  host: 212.160.172.70

    19# to Ty tak stwierdziles ze musi byc dla kazdego, dla jednych jest przydatny dla innych nie, zalezy od branzy i zainteresowan a nie rozumiem dlaczego fb koliduje Twoim zdaniem w spotkaniach ze znajomymi w realu ?

  • -1

    22. ~  2011-01-13 09:34:51  host: z09-01.opera-mini.net

    21# Moi znajomi nie mają neta ani tel. z Facebookiem. Są zaganiani tak jak ja czasem w ogrodzie.

  • -1

    23. ~bociek  2011-01-13 09:46:33  host: 212.160.172.70

    22# No rozumiem, każdy robi jak może - ja tez pracuje na codzien w 2 miejscach do tego dochodza treningi 3x w tygodniu po 3-4h a w weekendy wyjazdy i ewentualnie treningi z mlodzieza i nawet jak znajde minute w podrozy czy w przerwie na sniadanie umawiam sie ze znajomymi

  • -1

    24. ~  2011-01-13 09:51:52  host: z09-01.opera-mini.net

    Powiem wprost nawet jakbym miał FB profil to do nikogo u mnie nie miałbym pisać bo nikt nie ma. Jestem ze wsi i mnie to nie interesuje i tyle.

Dodaj swoją opinię