Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Facebookowe smartfony od HTC

Facebookowe smartfony od HTC

Ringu 26 Stycznia 2011 23:16

0 0

HTC zaprezentuje podczas nadchodzących targów MWC dwa modele smartfonów wyprodukowane specjalnie dla Facebooka - podaje serwis BGR.



Smartfony utrzymane będą w kolorystyce serwisu, będą miały także logo Facebooka na obudowie. Systemem operacyjnym ma być specjalnie zmodyfikowana wersja Google Android.

Na ekranie głównym pojawiać się będą informacje powiązane z serwisem społecznościowym.




Serwis BGR, powołując się na wiarygodnego informatora, podaje kilka ciekawostek związanych z tajemniczymi facebookofonami:

W urządzeniach zawsze będzie włączony odbiornik GPS. Kiedy użytkownik fizycznie znajdzie się w pobliżu sklepu, na wyświetlczu telefonu automatycznie pojawiać się będzie oferta specjalna danej placówki. Telefon będzie także automatycznie "meldować" właściciela w każdym miejscu i udostępniać taką informację w serwisie Facebook.

Urządzenia nie będą zawierać własnej pamięci do przechowywania danych, ewentualnie taka pamięć będzie bardzo mała. Wszystkie informacje, kontakty, wiadomości, zdjęcia, multimedia i inne dane przechowywane będą na zdalnych serwerach w tzw. chmurze.

Wszystkie wiadomości (e-maile, SMS-y, MMS-y, powiadomienia z Facebooka) będą przechowywane w jednej, wspólnej skrzynce odbiorczej.

Źródło tekstu: BGR     

Dodaj do:
w sumie: 14
  • 3

    1. ~Oscypek  2011-01-26 23:29:15  host: public-gprs97687.centertel.pl

    No co za czasy nastały. Już to widzę - d-pad, klawisze słuchawek i klawisze "Lubię to!" i "Napisz komentarz". Boże, Ty widzisz i nie grzmisz...

  • 0

    2. ~Kuba  2011-01-26 23:50:28  host: rybnicka.gl.digi.pl

    Powiem ci tak że sam nie wiem w czym twi fenomen FB ja nie majac i nie nawidzac portali typu nk, fotka facebookowi nie moglem sie oprzeć.

  • 3

    3.  2011-01-27 00:11:44

    a ja fb nie mam i na ta chwile nie zamierzam. a tel z wlaczonym gps non stop padnie po 4 godzinach po wyjsciu z domu i na nic sie zda :-) niszowy pomysl. jak to w jednej piosence bylo: najbardziej mnie boli ze w glowach sie wszystkim. .. hmm jak to dalej lecialo?;-)

  • 0

    4.  2011-01-27 01:21:39

    Pomysł ze stałym śledzeniem użytkownika nie byłby taki głupi, gdyby dali możliwość wyłączania go. Nie w każdej sytuacji byłbym skłonny informować znajomych gdzie jestem.

  • 2

    5. ~gringo  2011-01-27 02:48:41  host: adco250.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Permanentna inwigilacja, ot co.

  • 1

    6. ~j3sion  2011-01-27 03:04:20  host: 89-78-118-138.dynamic.chello.pl

    Super orwell na własne życzenie. Po co ludzi zmuszać do tego aby dali się inwigilować, sami to zrobią sprzedajmy im tylko potrzebne narzędzia:) Ja zacznę ;) 50.095, 19.949...

  • 0

    7. ~bociek  2011-01-27 08:06:19  host: 212.160.172.70

    fb jeszcze zrozumiem ale telefony pod niego to juz przesada, nawet jakby ktos chcial to sciagnie sobie jakis widget na androida z fb a nie musi wydawac na to kupe kasy... no chyba ze chce bys trendy

  • 1

    8. ~bez fb  2011-01-27 08:37:03  host: ba178.internetdsl.tpnet.pl

    Zdumiewa mnie fenomen fb,konta nie mam, ale strach otworzyć lodowkę...

  • 2

    9. ~  2011-01-27 08:39:49  host: 212.160.172.70

    Dżizas. Z tym podawaniem co chwilę gdzie jesteśmy to już przesada. Facebook powinien współpracować z CIA. Podświadomie inwigulije miliony ludzi, a oni "lubią to" i się cieszą.

  • 0

    10.  2011-01-27 08:47:19

    Z tym GPSem to bardzo dziwne, przecież Facebook Places (facebookowa wersja GoWalla, FourSqares czy Google Places - serwisy gdzie ludzie logują się w różnych miejscach, zbierają pieczątki itd.) nie działa we wszystkich krajach (w tym oczywiście w Polsce).

  • 0

    11. ~WiateR  2011-01-27 11:16:08  host: dui105.internetdsl.tpnet.pl

    Ciekawe jestem kto się zdecyduje na płacenie za połączenie z internetem przy stramingu muzyki z chmury do urządzenia. :)

  • 0

    12.  2011-01-27 11:29:38

    To już jest przegięcie. Te słuchawki będą musiały być mocno dotowane przez FB, żeby się sprzedawały. Resztę pokryją zyski z reklam, które będą zmorą użytkowników. Jedynie modyfikowany soft może uratować te urządzenia...

  • 0

    13.  2011-01-27 14:28:28

    eh, kurcze, już wszędzie ten facebook, aaaa! : P zróbcie cooooś!

  • 0

    14. ~  2011-01-27 14:32:54  host: z05-05.opera-mini.net

    @8 konta moze nie masz ale jest duza szansa ze ktorys inteligentny znajomy zsynchronizowal twoje dane kontaktowe z jakas spolecznosciowa chmura :-)

Dodaj swoją opinię