Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Facebook zachęci Polaków do głosowania

Facebook zachęci Polaków do głosowania

LuiN 22 Października 2015 20:36

9 3

W dniu głosowania na kandydatów do Sejmu i Senatu, Facebook umożliwi Polakom podzielenie się faktem wzięcia udziału w wyborach.

facebook wybory parlamentarne 20015




25 października osoby korzystające z Facebooka zobaczą w aktualnościach powiadomienie informujące o trwającym dniu wyborów. Kliknięcie przycisku "Jestem wyborcą" umożliwi podzielenie się informacją o uczestnictwie w głosowaniu oraz zachęci znajomych do aktywnego udziału w jednym z najważniejszych wydarzeń politycznych tego roku.

Wierzymy, że umożliwienie Polakom wzajemnego zachęcania się do głosowania jest ważnym działaniem, które może wspomóc frekwencję w niedzielnych wyborach parlamentarnych - powiedział Jakub Turowski, odpowiedzialny za politykę publiczną Facebooka w Polsce.

Źródło tekstu: Facebook     

Dodaj do:

Tagi: facebook

w sumie: 29
  • -3

    12. ~Prz  2015-10-22 23:36:24  host: eid246.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Interes w zachęcaniu do pójścia na wybory mają tylko dwie najwajwiększe partie. Jak ktoś się nie zna na polityce to nie powinno się go siłą ciągać do urny, bo zaglosuje na po lub pis.

  • -1

    14.  2015-10-23 00:32:27

    Ja proponuje globalna ankiete zorganizowana przez FB na, która partie zaglosowali i wtedy mozna to porownac do tej propagandowej.

  • 1

    15. ~grand  2015-10-23 00:41:58  host: 195-43-85-210.multinet24.pl

    Co za durnota.

  • 0

    17. ~~  2015-10-23 01:26:34  host: aefc155.neoplus.adsl.tpnet.pl

    @1 Tylko, że to będzie przycisk "jestem wyborcą", bez możliwości komentarza.

  • 0

    18. ~Maciek  2015-10-23 03:40:03  host: n20-06-03.opera-mini.net

    Niedługo będzie przycisk, że jestem użytkownikiem toalety by nikt nie oddawał moczu pod drzewem lub w krzakach i chwalił się swym ucywilizowaniem ze wszystkimi. Wszechobecność fb mnie drażni.

  • 1

    19. ~Mika  2015-10-23 10:01:28  host: 89-74-34-124.dynamic.chello.pl

    I tak będzie frekwencja na poziome 30 % , bo po co ludzie mają iść głosować, to i tak nic nie zmieni, większość posłów parę lat temu była u obecnej konkurencji, zwykła walka o stołek , obiecują i tak nic nie zrobią,

  • 0

    20.  2015-10-23 10:42:49

    Tyle, że posłowie zachowują się tak, jakby Nas nie było - my jesteśmy im ,,przypomniani" miesiąc przed wyborami. Później mają Nas w ...eee nie istniejemy
    :-(

  • -1

    21. ~paltotel  2015-10-23 10:49:22  host: user-94-254-193-162.play-internet.pl

    at 20. i dlatego tu chcesz zaistniec spamujac , wypisując ciężkie brednie zwane powszechnie juz calmami

  • 0

    22.  2015-10-23 11:06:35

    21). ja już ci pisałem co masz w tej sprawie zrobić - a ty nic. Więc papatki
    :-D

  • 1

    23. ~  2015-10-23 11:13:57  host: user-46-112-182-36.play-internet.pl

    @19, 20: I tak będzie dopóki przy korycie będą te same twarze z kilku największych partii. Chcecie zmian - najpierw zmieńcie "świnie" przy korycie.

  • 2

    24.  2015-10-23 11:40:30

    @23: jak to ktoś powiedział - problemem nie są świnie przy korycie, tylko osły przy urnach. Wciąż ci sami ludzie dymają w dupę obywateli, a durni obywatele wciąż na nich głosują.
    Jeśli moją obietnicą wyborczą będzie pozbycie się romów, cyganów, rumunów (zwał jak zwał), to pewnie zostanę uznany za rasistę, ksenofoba itp. przez tych samych ludzi, których na co dzień wku... to cygańskie ścierwo. Zresztą żyjemy w kraju, gdzie nazywanie rzeczy po imieniu czyli, że dobry cygan to martwy cygan (bo to są podludzie, obniżają wartość nieruchomości w lokalizacjach, gdzie przebywają, robią jakieś koczowiska w środku Europy np. we Wrocławiu) zaraz zostanie zauważone przez prokuraturę i następnie polski sąd przybija wyrok.
    Lepiej obiecać ludziom 100 mln czy mieszkania dla młodych małżeństw :) Za niespełnienie obietnicy wyborczej nic nie grozi.

  • 0

    26.  2015-10-23 12:31:07

    @24 liczba Romów w Polsce w 2011 r. była 17049 a liczba więźniów w 2013 r. 86049. Myślę że zagrożenie jest gdzie indziej. Ogólnie masz zbliżone poglądy do Hitlera.

    Głosować trzeba na ludzi a nie na partie. Mając dostęp do internetu łatwo znaleźć informację o kandydacie. Wybory powinny być obowiązkowe a głosowanie łatwe i dostępne przez internet. Można głosować korespondencyjnie ale nie przez internet ? Może kiedyś doczekam ;)

  • 0

    27.  2015-10-23 12:52:12

    wszystkie ręce na pokład, ale nic to już peło nie pomoże, z drugjej strony za 4 lata znowu zmiana

  • 0

    28. ~wosq  2015-10-23 14:52:30  host: 195191162126.dynamic-ra-2.vectranet.pl

    Czy mogę zagłosować w wyborach, jak nie mam tam konta?

  • 0

    29. ~  2015-10-23 19:05:16  host: gaja.tpnet.pl

    Myślałem, że będzie można głosować przez Facebooka.

  • -1

    30. ~  2015-10-23 19:05:54  host: gaja.tpnet.pl

    Witek będzie głosować na PO. Na Twitterze walczy jak lew w obronie partii rządzącej!

  • -1

    31. ~Dumna, bogata Polska  2015-10-23 19:33:01  host: ip-5-172-247-252.free.aero2.net.pl

    Dlaczego propagujecie ten żydowski portal?

  • -1

    32.  2015-10-23 19:43:53

    31). ...bo tak robi większość..?

  • 0

    33. ~Ryszard Swetru  2015-10-23 20:29:49  host: n14-07-04.opera-mini.net

    Ciekawa opcja, ciekawa.

  • 0

    34. ~  2015-10-23 23:52:37  host: n08-01-07.opera-mini.net

    Calm7, a ty na kogo będziesz głosował? Odpisz szybko!

Dodaj swoją opinię