Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Facebook na karcie SIM

Facebook na karcie SIM

Ringu 16 Lutego 2011 19:47

0 0

facebook sim Firma Gemalto, która jest jednym z wiodących producentów kart SIM na świecie, przygotowała SIM-y w specjalnej wersji. Karty posiadają wbudowaną aplikację służącą do korzystania z Facebooka, dzięki czemu można w łatwy sposób uaktualnić swój status w serwisie społecznościowym przy wykorzystaniu dowolnego telefonu komórkowego.

Facebookowa karta jest kompatybilna praktycznie ze wszystkimi modelami komórek dostępnymi na rynku - nie muszą one posiadać nawet możliwości połączenia się z Internetem. Interakcja z Facebookiem następuje poprzez wysyłanie SMS-ów klasy 2.

Dzięki aplikacji można uaktualniać swój status, a także otrzymywać powiadomienia bezpośrednio na wyświetlacz telefonu. Ponadto program może automatycznie przeszukiwać książkę telefoniczną w poszukiwaniu nowych kontaktów na FB.




Gemalto proponuje operatorom stworzenie specjalnej usługi, która umożliwiłaby nielimitowane korzystanie z SIM-owego Facebooka w ramach stałej opłaty miesięcznej.

Głównym celem jest umożliwienie dostępu do serwisu osobom w krajach rozwijających się, gdzie trudno o dostęp do Internetu.

Źródło tekstu: Gemalto, wł     

Dodaj do:
w sumie: 31
  • 2

    20.  2011-02-16 21:51:44

    19. To już nie można krytykować? Takie czasy nastały? Wszystko co zahacza o bzdurę musi się podobać?

  • 3

    21. ~darek  2011-02-16 22:18:23  host: public-gprs128682.centertel.pl

    Nie mam nic przeciwko ogólnie portalom społecznościowym, ale to co się dzieje z Fejsbukiem to już przegięcie. Na każdej stronie linki do klikania "Lubię to". Kiedyś w teleturnieju czy stacji radiowej podawali - piszcie emaile i oglądajcie naszą stronę. Teraz - odwiedźcie nasz profil na Fejssruku. Szczerze to już tym Fejschłamem rzygam. Gościu 26-cio letni stał się miliarderem po założeniu tego badziewia, a świat poje.....ło na tym punkcie. mam na myśli tą część świata poje....ną. Nie wszyscy są tacy jaf fejsbukowcy. Nie wiem komu zależy na tym wciskaniu tego wszędzie, ale to jest podejrzane. Kiedyś jak chodziłem do podstawówki to wychodziło się na podwórze, grało w piłkę, bawiło w chowanego, w berka, w wojnę, rzucało się do siebie grudkami ziemi (nie kamieniami), ścigało na rowerze, robiło szałasy, bunkry i takie tam. Obecne laski, które patrzą w lusterko robiąc makijaż, oglądają debilne programy MTV, beznadziejne BRAVO-podobne tygodniki i beznadziejną Hanę Montanę, kiedyś na przerwach grały w gumę i inne damskie gierki. Teraz cała ta masa szkolna siedzi przed kompem i klepie w klawiaturę siedząc na najbardziej popierd.....nym syfie w światowym Internecie. Proponuję wszczepiać implanty do mózgu, które nawet we śnie będą mogły przekazać wiadomości i aktualny status - śpię i śnią mi się koszmary lub erotyki. Parę zrzutów ze snu w jpg-ach. Pogibane..... Tak uzależniać się od śmiecia fejsburakowego.... PS. Mam profil na NK, znajomych około 30 (na siłę nie zabiegam i nie kolekcjonuję na ilość), korzystam bardzo mało, czasem zaglądam czy coś nowego doszło, ale ostatnio nic się nie dzieje - każdy wie jak teraz jest na NK. Natomiast na Fejssraczce nie mam zamiaru mieć nigdy. Pozdrawiam antyfejsbukowiczów. Fejsbukowiczów mimo wszystko również w tym samym stopniu. Już uzależnionym życzę przejrzenia na oczy i ujrzenia świata rzeczywistego.

  • -1

    22. ~  2011-02-16 22:59:31  host: z17-15.opera-mini.net

    Jeszcze trochę to będą robić telefony ze specjalnym guzikiem do pejsbuka, tak jak jest teraz np do samego aparatu.

  • -1

    23. ~PATA  2011-02-16 23:00:48  host: user-46-113-238-210.play-internet.pl

    Jak to jest że 99% krzyku związanego z Facebookiem to nieużywający go przeciwnicy?:) Setki milionów ludzi go używa a krzyczą sami anty:)

  • 1

    24. ~  2011-02-16 23:11:33  host: p10-01.opera-mini.net

    23 nawet telepolis próbuje nas zmusić do tego przez obietnice że tam znajdziemy to czego nie ma i na odwrót a ja nie wejde nawet mimo że można bez logowania w tym przypadku, play daje bonus lepszy niż na swojej stronie, freem daje ważność konta za wchodzenie tam itp Internet zaczyna się kręcić wokół tego, to mnie wkurza już. czasem pożyteczna rzecz dla policji czy detektywów-fakt to jedyny plus jaki widzę w tym wszystkim

  • 1

    25. ~sympatyczny  2011-02-16 23:13:05  host: 89-72-47-178.dynamic.chello.pl

    @WitekT: moj komentarz (chyba nr 11) wywalony, a idioci piszacy o jakichs pejs-bukach wciaz strasza? chyba przestaje rozumiec polityke redakcji...

  • -1

    27. ~  2011-02-16 23:48:20  host: p07-03.opera-mini.net

    Równie dobrze powinni usuwac każdy post jak ktoś nazywa system android antkiem na przykład bo jakiś pajac sobie tego życzy.

  • -1

    28. ~  2011-02-16 23:55:54  host: p07-03.opera-mini.net

    Albo orangutan, czy plajta, często to widzę i ani razu nikt nie protestował. Protesty są tylko jak mowa o pejsach albo krzyżu i tym pokrewnych zagadnieniach.

  • -1

    29. ~  2011-02-16 23:58:01  host: dcr114.neoplus.adsl.tpnet.pl

    25. Ach jaki ładny pościk nr 11 napisałeś. Osobiście bym się nim nie chwalił.

  • 0

    30. ~  2011-02-17 00:00:13  host: dcr114.neoplus.adsl.tpnet.pl

    28. Jak idę¼ do fryzjera to pytają mnie czy mają mi przyciąć pejsy. Nie wiedziałem, że coś jest w tym złego. Ciekawe kto ma z tym problem. Normalny chyba nie.

  • 0

    31.  2011-02-17 00:04:56

    Nie ma to jak negacja środków przekazu, których się nie rozumie i nie potrafi obsługiwać..

  • -3

    32. ~  2011-02-17 00:23:21  host: dcr114.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Code ciekawe wnioski wyciągasz. ...zbuk i środek przekazu. hahahaha CHyba się Tobie pomyliło ze środkami manipulacji. Rozumiem, że wszędzie z zapałem klikasz Lubię to. Brawo!

  • 2

    33. ~do Code  2011-02-17 00:28:22  host: v06-16.opera-mini.net

    Portale społecznościowe to bazy danych i zależności pomiędzy obywatelami, które rząd zawsze chciał mieć, ale nigdy nie był w stanie sam zbudować

  • -2

    34. ~  2011-02-17 00:59:32  host: cjk82.neoplus.adsl.tpnet.pl

    tak kmasz rację w tej chwili procedura jest taka sprawdza sie czy podejrzany ma konto na fb i nk jeżeli nie ma sprawdza sie jakie nielegalne działanie chce ukryć

  • -1

    35. ~  2011-02-17 01:18:32  host: p16-11.opera-mini.net

    Podejrzany czasem jest znany tylko z nazwiska a że nie był notowany to tam mogą szukać jego zdjęć chociażby.

  • 1

    36. ~sympatyczny  2011-02-17 04:51:30  host: 89-76-17-187.dynamic.chello.pl

    @26: *j mnie obchodzi, ze masz malego. czesc.

  • 1

    37.  2011-02-17 06:51:56

    Swietnie! czekamy na fb zintegrowanego z bateria telefonu:-) a zeby ekspansja szla dalej proponuje specjalnie dedykowane kubki do kawyz guzikiem LUBIE TO! a po wypiciu na dnie ekstra swiezutkie niusy co u moich znajomych:-)

  • 1

    41. ~  2011-02-17 08:51:35  host: z04-05.opera-mini.net

    Każdy kto używa facebooka jest w pewnym stopniu uzależniony. Ja mam konto lecz jak wejdę raz na tydzień to wszystko. Dziwię się, że wiele firm robi darmowe reklamy a gość zbiją kasę.

  • 1

    43. ~  2011-02-17 09:20:04  host: p07-06.opera-mini.net

    Terror filosemitów i obrońców krzyża jest denerwujący. Niech się wyprowadzą z tego kraju jak się nie podoba i będzie spokój.

  • 0

    44.  2011-02-18 11:44:06

    Bez pakietów smsów można by dostać niezły rachunek, skoro transfer danych odbywa się właśnie przez nie. Swoją drogą Facebook stał się ostatnimi czasy mega popularny wśród operatorów komórkowych. Heyah aktualnie promuje swoją usługę Internet bez limitów tylko na FB, a Era organizuje kolejny konkurs, w którym można wygrać bilety na koncert Foo Fighters w Kolonii razem z przelotem i hotelem :) http://www.facebook.com/Era?v=app_186345624739259

Dodaj swoją opinię