Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Facebook Messenger ma ponad 800 mln użytkowników

Facebook Messenger ma ponad 800 mln użytkowników

sirmark 7 Stycznia 2016 22:57

3 2

Facebook poinformował, że z aplikacji Messenger korzysta już ponad 800 mln aktywnych użytkowników miesięcznie. Jeszcze w sierpniu 2014 r. korzystało z niego 500 mln użytkowników, a w czerwcu 2015 roku osiągnięto poziom 700 mln.

Dla porównania, z komunikatora WhatsApp, którego Facebook przejął na początku 2014 r., korzystało we wrześniu 2015 r. 900 mln użytkowników.

Zobacz: WhatsApp przejęty przez Facebooka za 19 mld dolarów




W ubiegłym roku Messenger otrzymała wiele różnych funkcji. Wprowadzono połączenia wideo, zniesiono wymóg posiadania konta na Facebooku, a także umożliwiono (w USA) wysyłać pieniądze do osoby w kontaktach. W planach jest wprowadzenie wirtualnego asystenta głosowego, ulotnych wiadomości jak w Snapchacie, a sam identyfikator-kontakt ma stać się wystarczający do nawiązywania połączeń głosowych i wideo.

Zobacz: Messenger bez wymogu posiadania konta Facebooka

Źródło tekstu: Facebook, wł     

Dodaj do:

Tagi: facebook | faceboo messenger

w sumie: 19
  • 1

    1. ~i don't no...?  2016-01-07 23:06:58  host: user-94-254-133-196.play-internet.pl

    Kto przy zdrowych zmysłach korzysta z tego przerosnietego molocha?

  • 2

    3. ~Ja  2016-01-07 23:48:25  host: 93.175.85.113

    Dokładnie.

  • -1

    4. ~pablosox123  2016-01-08 00:47:44  host: user-94-254-133-220.play-internet.pl

    Niewiem co macie do messengera,nie podoba się to nie używać a nie płaczecie.dobrze dziala komunikuje ludzi i mam nadziejje ze smsy z czasem umrą na rzecz komunikatora.

  • -1

    5. ~laka mada faka  2016-01-08 00:49:24  host: public-gprs360866.centertel.pl

    1 @ widzisz jakąś, alternatywę? Aktualnie FB zastąpiło gg i nie widać lepszej alternatywy.

  • 0

    6. ~i don't no...?  2016-01-08 00:58:32  host: user-94-254-133-196.play-internet.pl

    5) np facebook Lite ( wiem nie chciało ci sie szukac. ( gg nadal jest zywe (wielu uzywa) nie mierz wszystkich swoja miarą.

  • 3

    7.  2016-01-08 01:17:34

    @4 sms jest lekki i kompatybilny z każdym telefonem. Twój komunikator jest ociężały i wymaga ciągłego połączenia z netem. Drenuje baterie i zamula system. W dobie niewymiennych akumulatorów poważnie bym się zastanowił nad używaniem kilku różnych komunikatorów w tym głównie messengera.

  • 0

    8. ~zenek  2016-01-08 01:47:02  host: 095160199051.leczyca.vectranet.pl

    Co na to SnapChat, który nawet apki na WP nie ma? haha

  • 2

    9.  2016-01-08 02:30:33

    Kupa ten komunikator :) dalej się nie można z tego badziewia nawet wylogować?

  • -2

    10. ~  2016-01-08 02:55:30  host: user-94-254-193-54.play-internet.pl

    Tylko Skype. Nie ma nic LEPSZEGO

  • 0

    11.  2016-01-08 03:46:37

    Nie ulegam owczemu pędowi. I chociaż posiadam konto na FB, to dla mnie nie ma nic lepszego nad sms, jeśli chodzi o komunikację tekstową. To najbardziej energooszczędna forma komunikacji. Może nie tak szybka jak komunikatory, ale jeśli chcę szybciej, to dzwonię. ;-)

  • 1

    12.  2016-01-08 08:17:12

    FB Messenger posiada również zaszczytny tytuł najbardziej drenującej baterię aplikacji w historii :)
    Ostatnio po wywaleniu tego badziewia z HTC żony czas pracy na baterii wzrósł trzykrotnie

  • -3

    13. ~  2016-01-08 08:32:04  host: user-94-254-198-176.play-internet.pl

    vonski twoja zona jeszcze atrakcyjna jest?moze bym ja ruchnal...hmmm

  • 1

    14. ~Ja±  2016-01-08 08:46:00  host: n20-04-05.opera-mini.net

    13). idź do lasu na dziuplach używać, głąbie.

  • -3

    15. ~  2016-01-08 08:56:50  host: user-94-254-198-176.play-internet.pl

    @14 moze ty dziupli uzywasz bucu :-D ja wole kobiety

  • 1

    16. ~???  2016-01-08 09:14:11  host: 78-11-124-198.static.ip.netia.com.pl

    dobrze słyszę że whatsapp jest przejęty przez fb? olaboga świat się kończy

  • 0

    17.  2016-01-08 11:20:33

    @5 dla gimbazy FB to cały internet, nie ma też dla tej grupy żadnego innego komunikatora prócz czegoś wymyślonego przez FB i najlepiej żeby instalka ważyła przynajmniej 1GB i miała jak najwięcej skaczącego g... bo to postęp....
    GGLite rządzi! Klasą dobrego programu jest to, że jest mały i nie wymaga instalacji i można go sobie nosić na penie.

  • 0

    18.  2016-01-08 11:22:17

    @10 skype dobre 10 lat temu gdy było programem a nie skaczącym g... z wersji na wersję coraz bardziej spuchniętym.

  • 0

    19. ~ziutasek  2016-01-08 12:34:49  host: chq166.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Nie rozumiem branzlowania się liczbami użytkowników ? Miliardy much jedzą kupę czyżby nie wiedziały co dobre ?

  • 0

    20. ~  2016-01-08 18:50:25  host: user-94-254-147-186.play-internet.pl

    Jak niektórzy poprzednicy też wole stary poczciwy sms :) nie potrzebuje neta ogromnej pojemności baterii i jest stabilny ;)

Dodaj swoją opinię