Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Facebook Lite ma 200 mln aktywnych użytkowników

Facebook Lite ma 200 mln aktywnych użytkowników

orson_dzi 9 Lutego 2017 13:34

4 3

facebook lite

Facebook Lite to specjalnie "odchudzona" wersja popularnego serwisu stworzona z myślą o krajach rozwijających się.

Aplikacja Facebook Lite waży zaledwie 1 MB i została stworzona głównie z myślą o obszarach ze słabym dostępem do Internetu. Do tego potrafi działać na bardzo słabym i starszym sprzęcie. Do działania wystarczy nawet Android w wersji 2.2. Dodatkowo aplikacja zużywa mniej pamięci RAM, a do wysyłania wiadomości nie potrzebuje oddzielnie zainstalowanego Messengera.




Facebook Lite został wprowadzony na rynek w połowie 2015 roku i liczba jego aktywnych użytkowników rośnie z roku na rok. W 2016 roku było ich 100 mln, a obecnie jest ich już 200 mln. Z aplikacji korzystają nie tylko mieszkańcy krajów rozwijających, ale również osoby oszczędzające transfer danych lub posiadające słabiej wyposażony smartfon.

Aplikację możecie pobrać pod tym adresem w sklepie Google Play.

Źródło tekstu: Facebook; wł     

Dodaj do:

Tagi: facebook | facebook lite

w sumie: 23
  • 0

    4. ~Grzegorz Brzęczyszczyzkozakiewi  2017-02-09 14:57:37  host: w3cache1.cyfrowypolsat.pl

    Załącza się nawet w prędkości do 64kb/s, a zwykły fb nie, więc to plus.

  • 0

    5. ~Hayt  2017-02-09 15:00:49  host: dfl1.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Korzystam ze względu na szacunek do akumulatorka w telefonie. :P

  • 0

    6. ~Sp33dway  2017-02-09 15:06:38  host: host-188-122-25-5.finemedia.pl

    I tak polecam korzystanie z Metal Pro for Facebook, działa najlepiej.

  • 0

    7.  2017-02-09 15:22:14

    @6 aż sprawdziłem z ciekawości. Zwykła webowa wersja fb, nie polecam.

  • 1

    8. ~Grzegorz Brzęczyszczykozakiewic  2017-02-09 15:26:13  host: w3cache1.cyfrowypolsat.pl

    Równie dobry Facebook jest też na Operze Mini. Też nie wymaga Messengera i szybko się ładuje :) Polecam.

  • 0

    9. ~kspt  2017-02-09 15:28:11  host: 188.146.145.121.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl

    Używam (ja i rodzina) Lite na dość mocnych telefonach (S7 Edge, S6, S5 neo, S5). Zwykły FB po kilku miesiącach zajmuje ogromne obszary pamięci i to nawet jak mało się siedzi na FB, lub prawie w ogóle. A Lite w zupełności wystarczy.

  • 1

    10. ~Pppzzz  2017-02-09 15:41:22  host: faro.mazovia.edu.pl

    z myślą o krajach rozwijających się i użytkownikach systemu windows mobile 10. Bo z programu przeznaczonego na ten system nie da się korzystać. Jest wolny albo przy włączaniu się, nagle się wyłącza itd... Każdy użytkownik wie o co chodzi.

  • 0

    11. ~Jok  2017-02-09 15:50:47  host: n24-05-07.opera-mini.net

    W litle nie można zapisać posta / linka, żeby później można było łatwo do niego wrócić. Zbyt duża wada jak dla mnie.

  • 0

    15.  2017-02-09 18:32:18

    a to nie jest po prostu webowa wersja? bo coś mi się wydaje, że identyczny rezultat otrzyma się po odpaleniu w przeglądarce strony m.facebook i nie trzeba nic dodatkowo instalować

  • 0

    16.  2017-02-09 18:37:43

    Mam dobry telefon i duży pakiet danych. Po prostu ten cały śmieszny Messendżer jest tak tragiczną aplikacją, że ludzie wolą podstawową funkcjonalność i wybierają wersję Lite.

  • 0

    17.  2017-02-09 18:39:07

    @15 od niedawna wchodząc przez przeglądarkę w telefonie we wiadomości wywala przekierowanie do Google Play żeby instalować mesendżera -.-

  • 1

    18. ~Grzegorz Brzęczyszczykozakiewic  2017-02-09 18:46:28  host: w3cache2.cyfrowypolsat.pl

    @17 - Lukaszsz ; W Operze Mini na Facebooku są normalne wiadomości, bez Messengera

  • 1

    19.  2017-02-09 19:25:54

    Widzę,że w administration bez zmian. Gdzie jest księga skarg???
    :-P

  • 0

    20.  2017-02-09 19:56:41

    @19, Calm7 - Co, dalej Cię męczą? Kasujemy na bieżąco. Czasem jednak też musimy pisać nowe teksty itp. W zakładce "O nas" znajdziesz e-maile, jest też formularz kontaktowy. Pisz jeśli coś Cię niepokoi.

  • 0

    21.  2017-02-09 20:07:53

    Lite jest wprowadzony w 2014 roku.

  • 0

    22.  2017-02-09 20:08:20

    Eh... Luin... albo udajesz, albo serio, nie wiesz o co mi chodzi?
    To, że tamten na mnie sra, to normalne, ale to, że jak ja mu się odwinę /zwróce mu uwagę, to Ty kasujesz mój wpis, a jego zostawiasz.

  • 1

    23.  2017-02-09 21:29:19

    @22, Calm7 - Staram się usuwać oba, byś potem nie pisał do próżni. Jeśli gdzieś coś zostało, to przepraszam. Naprawdę staramy się trzymać w ryzach komentarze, a jednocześnie nie chcielibyśmy ograniczyć możliwości komentowania tylko do zarejestrowanych użytkowników.

  • 0

    26.  2017-02-09 22:23:30

    @17 to zmień przeglądarkę, bo u mnie od dawna tego przekierowywania nie ma

  • 0

    27. ~formularz kontaktowy  2017-02-09 23:46:08  host: user-94-254-128-71.play-internet.pl

    napisz luine jak korzystać z formularza kontaktowego ? jakie sa zasady i co calm7 powinien zawrzec w formularzu. to istotne zeby nasz oblubieniec nie pogubił sie w meandrach formularza

  • 0

    28.  2017-02-12 22:59:32

    Fajny FB jest w Operze Mini, naprawdę Lite.

Dodaj swoją opinię