Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Exatel zakończył kolejny etap rozbudowy sieci szkieletowej DWDM

Exatel zakończył kolejny etap rozbudowy sieci szkieletowej DWDM

LuiN 27 Lipca 2016 20:12

2 0

W ostatnich dniach Exatel zakończył kolejny etap rozbudowy sieci szkieletowej DWDM na terenie Polski. Nowe systemy DWDM zainstalowano w Białymstoku i Suwałkach.

Systemy zintegrowano z siecią w Warszawie, co umożliwiło uruchomienie łączy 100Gbit/s ze "ściany wschodniej" aż do Frankfurtu - bez konieczności regeneracji sygnału. Testy transmisji lambdy 100 Gbit/s na dystansie 2100 km z Suwałk do Frankfurtu zakończyły się sukcesem. Jest to prawdopodobnie najdłuższy dystans, na jakim polscy operatorzy uruchomili i przetestowali łącze 100 Gbit/s w tej technologii w swoich sieciach.
Inwestycja Exatel znacząco zwiększyła możliwości świadczenia usług zarówno dla rynku krajowego, jak i międzynarodowej transmisji danych na Zachód Europy. Wśród potencjalnych klientów znajdują się firmy z Rosji, Białorusi, Litwy czy nawet z Dalekiego Wschodu. Poprawie ulegną parametry jakościowe wielu usług świadczonych przez spółkę.

Źródło tekstu: Exatel     

Dodaj do:
w sumie: 1
  • 0

    1. ~a kiedy?  2016-07-28 02:34:26  host: bva62.neoplus.adsl.tpnet.pl

    kiedy wreszcie pójdzie news, że jakiś operator masowo przyłącza gospodarstwa do światłowodu ? ;-)

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-198-111-185.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Najpopularniejsze

Ankieta

Co byś wybrał/a kupując iPhone'a z OLED-em?

Chińskie władze zatwierdziły nową fabrykę paneli OLED firmy LG

 

Zobacz wynik | Opinie (4)

Archiwum Ankiet