Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Exatel walczy cenami

Exatel walczy cenami

sirmark 15 Lipca 2008 11:06

0 0

Należąca do PGE spółka próbuje mocniej się usadowić w sektorze publicznym. Konkurencja zarzuca jej dumping - pisze Rzeczpospolita.

Od początku roku Exatel wygrał dwa przetargi na usługi telekomunikacyjne dla administracji publicznej i już szykuje się do następnych kontraktów dla jednostek publicznych. Konkurentom nie daje szans niską ceną usług.

Exatelowi udało się wygrać kontrakt dla Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa (29 mln zł) i Urzędu Komunikacji Elektronicznej (3 mln zł). Złożył również oferty w przetargach, które ogłosiła Komisja Nadzoru Finansowego i Agencja Rynku Rolnego. W obu przetargach budżet na usługi zamawiających instytucji wynosił po ok. 5 mln zł. Konkurenci podejrzliwie patrzą na niskie ceny, jakie proponuje Exatel.
Już na początku roku rywale oskarżali go o dumping cenowy w przetargu na sieć informatyczną dla AMiRR, ale arbitrzy Urzędu Zamówień Publicznych i sąd powszechny nie dopatrzyli się znamion niedozwolonych działań. Exatel zgarnął wart prawie 30 mln zł kontrakt, oferując ARiMR usługi 20-40% tańsze niż konkurenci.

Ostra rywalizacja operatorów o instytucjonalnych klientów daje tym ostatnim spore oszczędności. Oferty operatorów są statystycznie 30% niższe niż budżet zamówienia przewidziany przez zamawiające instytucje.

Źródło tekstu: Rzeczpospolita     

Dodaj do:
w sumie: 2
  • 0

    1. ~sp  2008-07-15 11:21:48  host: static-81-219-212-82.devs.futuro.pl

    sprzedaja drogo żle , sprzedaja tanio jeszcze gorzej :) www sprawdznumer pl

  • 0

    2.  2008-07-15 12:51:00

    Szkoda, ze Exatel nie walczy w taki sposob o klienta posredniego-czyt. sieci dostepowe. Coraz wiekszy burdel i coraz drozsze ceny... a jakosc coraz nizsza. Poza tym w instytucjach wymienionych w newsie, zarzadzaja tylko ludzie ;) A czlowiek zawsze przekupny jest-wszystko zalezy od kwoty ;D

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-145-103-69.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Ankieta

Czy używasz smartfonu z rysikiem (takim, jak np. w Galaxy Note)?

Galaxy Note 9 na renderach

 

Zobacz wynik | Opinie (2)

Archiwum Ankiet