Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Exatel na celowniku Solorza-Żaka

Exatel na celowniku Solorza-Żaka

WitekT 17 Sierpnia 2010 19:33

0 0

Zygmunt Solorz-Żak nie planuje w 2010 roku sprzedaży kolejnych akcji Cyfrowego Polsatu, gdyż środki na inwestycje w infrastrukturę telekomunikacyjną pozyskał z innych źródeł. Będzie się przyglądał sprzedaży Exatela.

Między innymi dzięki dywidendom od Cyfrowego Polsatu i Telewizji Polsat z ubiegłorocznych zysków mam obecnie wystarczające środki na rozbudowę infrastruktury telekomunikacyjnej. Dlatego nie planuję w tym roku sprzedawać akcji Cyfrowego Polsatu - powiedział Solorz-Żak.

Cyfrowy Polsat przeznaczył z ubiegłorocznego zysku na wypłatę dywidendy 152,9 mln zł. Z zysku Telewizji Polsat na ten cel trafi 189 mln zł.

Na razie koncentrujemy się na rozbudowie sieci. Rozmawiamy również o ewentualnej konsolidacji aktywów telekomunikacyjnych - powiedział Solorz-Żak, nie podając więcej szczegółów.
Inwestor zapowiedział, że jesienią można oczekiwać zwiększenia maksymalnej prędkości mobilnego Internetu w sieci Aero2, która teraz wynosi 21 Mb/s. Dzięki technologii MIMO (w uproszczeniu - przy użyciu kilku anten zarówno po stronie nadajnika, jak i odbiornika), prędkość może wzrosnąć do 28 Mb/s lub nawet 42 Mb/s. Wcześniej prezes Aero2 Adam Kuriański mówił, że operator nie planuje zwiększenia prędkości, bo nie ma na rynku odpowiednich modemów. Szerzej pisaliśmy o tym w tej wiadomości.

W I półroczu Solorz-Żak chciał przejąć Hawe, operatora ogólnopolskiej sieci światłowodowej, w zamian za wniesienie Sferii. Ostatecznie nie udało się zrealizować tych planów, o czym szerzej pisaliśmy w tej wiadomości. Teraz na celowniku inwestora może znaleźć się wyceniany na około 600 mln zł Exatel, posiadacz sieci światłowodowej o długości 20 tys. km, który został wystawiony na sprzedaż przez PGE. Szerzej pisaliśmy o tym w tej wiadomości.

Interesuje nas infrastruktura Exatela, będziemy się przyglądać procesowi sprzedaży tej spółki - powiedział Solorz-Żak.

Exatelem jest zainteresowany także Polkomtel (który przeprowadził nawet due dilligence) oraz Netia. Szerzej pisaliśmy o tym w tej wiadomości.

Źródło tekstu: PAP     

Dodaj do:
w sumie: 3
 • 1

  1. ~  2010-08-17 19:51:47  host: acal72.neoplus.adsl.tpnet.pl

  'nie planuje' 2 razy:)

 • 1

  2.  2010-08-17 20:07:50

  Fixed, dzięki! :-)

 • 0

  3. ~  2010-08-17 21:17:25  host: t09-15.opera-mini.net

  moze ,,cp,,-exatel a polkomtel-dialog??jakos w to nie wierze.Solorz dobrze gra,jak zawsze,czyli wyjdzie inaczej.mirekb

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-198-195-11.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Najpopularniejsze

Ankieta

Optymalna liczba obiektywów dla tylnego aparatu fotograficznego w smartfonie to:

Pixel 3 XL będzie inny niż poprzednicy - oto nowe zdjęcia smartfonu

 

Zobacz wynik | Opinie (3)

Archiwum Ankiet