Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Exatel modernizuje sieć szkieletową

Exatel modernizuje sieć szkieletową

LuiN 25 Czerwca 2010 19:17

0 0

Exatel podpisał umowę z firmą NextiraOne na modernizację sieci szkieletowej IP MPLS. Dzięki platformie SuperCore na terenie Polski zostaną uruchomione łącza o przepustowości 40 Gb/s oraz do Frankfurtu o przepustowości 10 Gb/s, z wykorzystaniem rozwiązań firmy Cisco.

Obecnie, na świecie, wdrożenia sieci o przepustowości 10-40 Gb/s nie przekroczyły 5%. Sieć Exatela wyposażona zostanie w wydajne routery zintegrowane łączami w technologii IPoDWDM o przepływności 40 Gb/s. Wdrażanie umowy rozpocznie się lipcu tego roku i zakończy po 7 miesiącach. Wartość umowy to około 19 mln zł.
Klienci Exatela to ponad 1500 dużych firm, reprezentujących różne sektory gospodarki m.in. administrację państwową, finanse i bankowość, energetykę, przemysł, media oraz krajowych i zagranicznych operatorów telekomunikacyjnych. Firma specjalizuje się szczególnie w usługach VPN (Virtual Private Network), w oparciu o nowoczesne sieci IP MPLS (Multi-Protocol Label Switching), których Exatel jest prekursorem na polskim rynku.

Źródło tekstu: Exatel     

Dodaj do:
w sumie: 3
 • 0

  1. ~  2010-06-25 20:22:44  host: t15-12.opera-mini.net

  pge,exatel,nom i kiedys szybki net.kto wie.mirekb

 • 0

  2. ~  2010-06-26 13:21:24  host: 213.25.50.41.net.kth.pl

  Świetnie, że powiększają przepustowość sieci. Sporo lokalnych kablówek z usług tego operatora korzysta. Nawet w mojej miejscowości (ok. 50 tys. mieszkańców) dają możliwość podłączenia się do ich sieci. Jedna z kablówek nawet z tego korzysta i daje najlepsze warunki dla użytkowników końcowych w całym mieście.

 • 0

  3. ~M@X  2010-10-11 16:34:15  host: group-1-19.static.maxnet.net.pl

  Dokładnie u mnie to samo małe miasteczko a net u nas śmiga jak się patrzy, ciekawe jak to będzie jak Netia przejmie Exatela, czy nie opuszczą poprzeczki ustawionej przez Exatela na usługi ??

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-80-7-173.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Najpopularniejsze

Ankieta

Co byś wybrał/a kupując iPhone'a z OLED-em?

Chińskie władze zatwierdziły nową fabrykę paneli OLED firmy LG

 

Zobacz wynik | Opinie (4)

Archiwum Ankiet