Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Exatel ma kłopoty z bankami.

Exatel ma kłopoty z bankami.

WitekT 15 Grudnia 2004 12:46

0 0

Exatela czeka trudny rok. Banki stwierdziły, że naruszył umowę kredytową. Będą skrzętnie rozliczać Exatela z budżetu na 2005 r. Jeśli zostanie zrealizowany, wszystko będzie w porządku.

Wstępne porozumienie z EBOiR, który wraz z Kredyt Bankiem i Reiffeisenem w 2003 r. skredytował przejęcie Telbanku przez Tel-Energo (dzisiejszego Exatela), teleoperatora i właściciela dużej sieci światłowodów, uratowało spółkę z opałów. Czarne chmury zawisły nad Exatelem, gdy banki uznały, że umowa kredytowa opiewająca na blisko 400 mln zł, została naruszona.
Zastrzeżenia banków dotyczą niezrealizowania przez spółkę niektórych wskaźników zapisanych w modelu finansowym, który przygotowano na okoliczność przejęcia Telbanku. Przyjęte wówczas założenia były w dużej mierze nietrafione. Ale nie stało się nic takiego, czego nie można by było naprawić. Zarząd przygotował nowy model, który w większości został zaakceptowany przez banki — mówi Piotr Rutkowski, wiceszef Polskich Sieci Energetycznych.

Termin prywatyzacji Exatela, początkowo wyznaczony właśnie na koniec marca 2005 r., PSE chciałyby przesunąć na koniec roku. Dotychczasowe próby wprowadzenia inwestora do spółki zakończyły się fiaskiem. Najbliżej wejścia do Exatela był alternatywny teleoperator Netia, jednak strony nie dogadały się co do ceny. W drugiej połowie stycznia chcemy też usiąść do stołu z zarządem KGHM i porozmawiać o możliwościach połączenia Exatela z Telefonią Dialog i wprowadzenia ich na giełdę na przełomie 2005 i 2006 r. — dodaje Piotr Rutkowski.

Źródło tekstu: Puls Biznesu     

Dodaj do:
w sumie: 0


Nikt jeszcze nie wyraził swojej opinii.

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-162-184-214.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Ankieta

Jak często chodzisz do kina?

Studenci i uczniowie z Blikiem płacą mniej w Multikinie

 

Zobacz wynik | Opinie (1)

Archiwum Ankiet