Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Exatel już oficjalnie o swoich planach

Exatel już oficjalnie o swoich planach

WitekT 7 Października 2004 11:17

0 0

Tel-Energo ogłosiło oficjalnie nową nazwę i plany na przyszłość. Ten rok ma być ostatnim, kiedy operator przyniesie straty. Połączone Tel-Energo i Telbank przyjęły nazwę Exatel.

Firma chce też szybko wchłonąć również Niezależnego Operatora Międzystrefowego (NOM) i aktywniej walczyć o klientów. W spektrum zainteresowania Exatela nadal pozostają operatorzy telekomunikacyjni i korporacje, ale on sam chce silniej penetrować sektor administracji państwowej, samorządów oraz małych i średnich firm. Za ten ostatni odpowiadać będzie głównie NOM, który ma już 200 tys. abonentów usług głosowych, a wkrótce będzie chciał zaoferować im m.in. nowe usługi transmisji danych. Kompleksowość jego oferty ma sprawić, że będzie się liczył zarówno na rynku masowym, jak i biznesowym, także o specyficznych wymaganiach. Liczy też, że wkrótce uda się rozpocząć budowę sieci TETRA, finansowanej z offsetu.
Przedstawiciele Polskich Sieci Elektroenergetycznych (PSE), właściciela Exatela, nadal podtrzymują chęć sprzedaży teleoperatora. Chcą jednak, aby zajął lepszą pozycję na rynku i zaczął zarabiać pieniądze. Exatel planuje, że wartość tegorocznej sprzedaży wyniesie 450 mln, a EBIDTA 50 mln zł. Wynik netto ma pozostać ujemny do przyszłego roku. W 2005 r. wartość sprzedaży ma przekroczyć pół miliarda złotych.

Źródło tekstu: Puls Biznesu     

Dodaj do:
w sumie: 0


Nikt jeszcze nie wyraził swojej opinii.

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-198-41-76.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Najpopularniejsze

Ankieta

Który producent jako pierwszy wprowadzi do sprzedaży zginane smartfony?

LG też ma swój zginany wyświetlacz OLED

 

Zobacz wynik | Opinie (3)

Archiwum Ankiet