Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Exatel i TP zbudują sieć dla ARiMR

Exatel i TP zbudują sieć dla ARiMR

LuiN 10 Maja 2012 13:05

0 0

Exatel w konsorcjum z Telekomunikacją Polską podpisał umowę z Agencją Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa na świadczenie usług telekomunikacyjnych. Za transmisję danych wraz z usługami dodatkowymi oraz dzierżawę łączy teletransmisyjnych agencja zapłaci 17,8 mln zł brutto.

Przedmiot umowy obejmuje zestawienie 344 łączy w technologii MPLS pomiędzy jednostkami regionalnymi, a centralą ARiMR o przepustowości od 4 Mb/s do 1 Gb/s. Realizacja kontraktu przewidziana została na 37 miesięcy.

Wybór oferty nastąpił w trybie przetargu nieograniczonego, w którym oprócz konsorcjum Exatel i TP wzięli też udział inni operatorzy: Netia oraz TK Telekom.




Exatel w 2009 roku zbudował dla ARiMR sieć transmisji danych w technologii VPN MPLS, obejmującą 324 lokalizacje na terenie kraju. Sieć ta umożliwiała Agencji zarządzanie funduszami unijnymi oraz pozwalała prowadzić rejestry gospodarstw i zwierząt. Nowy kontrakt jest kontynuacją świadczenia usług dla ARiMR.

Źródło tekstu: Exatel     

Dodaj do:
w sumie: 12
  • 1

    1. ~tadek  2012-05-10 13:23:23  host: 81.168.254.14

    hehe LTE na esioku i mozna telepolis czytac podczas orki

  • 0

    2.  2012-05-10 13:44:06

    to jak w końcu? Nazwa TP jeszcze funkcjonuje? Nie Orange?

  • 0

    3.  2012-05-10 13:51:04

    Tadek, a jak! Ostatnio na polu jak byłem to 3G każdej sieci łapałem, to tylko laptopa brakowało. :P

  • 0

    4. ~2  2012-05-10 14:07:15  host: z34-14.opera-mini.net

    Orange tylko sprzedaje pewne usługi dla tp. Tp nie znikła ;-)

  • 0

    5. ~  2012-05-10 14:10:51  host: host-89-230-208-48.lublin.mm.pl

    @2 marka-Orange, Spółka-TP

  • 0

    6. ~Tom  2012-05-10 14:57:43  host: 178-37-88-134.adsl.inetia.pl

    No i kolejny raz mamy "tanie państwo". Gigabit dla agencyjki? Chyba po to, by urzędasy mogły sobie szybciej przeglądać pudelka. Dla większości zastosowań wystarczyłoby DLS TP i do tego VPN, ale nie... Prościej wydać publiczną kasę na kolejną pierdołę.

  • 0

    7. ~ole  2012-05-10 23:55:40  host: 89-77-52-164.dynamic.chello.pl

    @6 nie pisz jak nie masz pojęcia. Łącza 1GB łącza dwa Data Center. Usługi jak na tą skalę są prawie za darmo. Zobacz ile comarch wziął za wsparcie przy utrzymaniu aplikacji - 28 mln.

  • 0

    8. ~Jarek  2013-03-19 12:45:33  host: 178.33.145.18

    Zdzisław Nowak jest teraz prezesem Exatelu?

  • 0

    11. ~Narasybyday  2013-09-05 12:17:30  host: 88-190-61-104.rev.poneytelecom.eu

    Marwick, Mitchell Co or pursuing a career as a performer.I wish to thank the team for their hard work,. http://www.tekjnke.com/c-312.html http://www.teamoc.org/c-217.html

  • 0

    14. ~juingunse  2013-09-27 17:45:24  host: 88-190-62-115.rev.poneytelecom.eu

    http://www.azurema.com/c-173.html 001). but they going fast. enjoy the fabrics and the chocolates.!

  • 0

    18. ~alfabezomegi  2013-10-03 12:26:58  host: gw.casus.com.pl

    @15 16 17 Dobrze mówią! Dać im wódki :D

  • 0