Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Exatel i Dialog jedną spółką?

Exatel i Dialog jedną spółką?

WitekT 23 Listopada 2004 12:35

0 0

Polskie Sieci Elektroenergetyczne zaproponują KGHM kapitałowy mariaż telekomunikacyjnych firm zależnych: Exatelu i Telefonii Dialog. KGHM deklaruje zainteresowanie, ale potrzebuje czasu na analizę oferty.

KGHM i PSE są w podobnej sytuacji. Obie firmy mają aktywa telekomunikacyjne na sprzedaż: KGHM - Telefonię Dialog, my - Exatel. Sądzę, że korzystna dla wszystkich byłaby wspólna sprzedaż tych firm na giełdzie - powiedział Piotr Rutkowski, wiceprezes PSE.




Według pomysłu energetycznego potentata, telekomunikacyjne firmy miałyby zostać wniesione do jednej spółki, a udziałowcy - dostać jej akcje. Jej kapitał zakładowy szacowany jest na 1 mld zł.

Być może Exatel połączy się wcześniej z Niezależnym Operatorem Międzystrefowym. Aby to było możliwe, musi się zakończyć spór, jaki o udziały w NOM-ie toczą PKN Orlen i PSE. Wyrok w tej sprawie miał zapaść 19 listopada, jednak z powody choroby arbitra do niego nie doszło.

Źródło tekstu: Parkiet     

Dodaj do:
w sumie: 0


Nikt jeszcze nie wyraził swojej opinii.

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-224-216-155.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Najpopularniejsze

Ankieta

Najlepszy smartfon do 2000 zł to:

Polecane smartfony - wakacje 2018

 

Zobacz wynik | Opinie (1)

Archiwum Ankiet