Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Exatel i Dialog jedną spółką?

Exatel i Dialog jedną spółką?

WitekT 23 Listopada 2004 12:35

0 0

Polskie Sieci Elektroenergetyczne zaproponują KGHM kapitałowy mariaż telekomunikacyjnych firm zależnych: Exatelu i Telefonii Dialog. KGHM deklaruje zainteresowanie, ale potrzebuje czasu na analizę oferty.

KGHM i PSE są w podobnej sytuacji. Obie firmy mają aktywa telekomunikacyjne na sprzedaż: KGHM - Telefonię Dialog, my - Exatel. Sądzę, że korzystna dla wszystkich byłaby wspólna sprzedaż tych firm na giełdzie - powiedział Piotr Rutkowski, wiceprezes PSE.
Według pomysłu energetycznego potentata, telekomunikacyjne firmy miałyby zostać wniesione do jednej spółki, a udziałowcy - dostać jej akcje. Jej kapitał zakładowy szacowany jest na 1 mld zł.

Być może Exatel połączy się wcześniej z Niezależnym Operatorem Międzystrefowym. Aby to było możliwe, musi się zakończyć spór, jaki o udziały w NOM-ie toczą PKN Orlen i PSE. Wyrok w tej sprawie miał zapaść 19 listopada, jednak z powody choroby arbitra do niego nie doszło.

Źródło tekstu: Parkiet     

Dodaj do:
w sumie: 0


Nikt jeszcze nie wyraził swojej opinii.

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-198-169-202.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Ankieta

Czy rozważasz zmianę systemu przy najbliższej wymianie głównego telefonu?

Android cieszy się większą lojalnością swoich użytkowników niż iOS

 

Zobacz wynik | Opinie (1)

Archiwum Ankiet