Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Exatel chce sprzedać NOM na aukcji

Exatel chce sprzedać NOM na aukcji

WitekT 18 Maja 2009 17:34

0 0

Jak poinformował Zdzisław Nowak, prezes Exatela, operator planuje w III lub IV kwartale sprzedać na aukcji swoją spółkę NOM, która świadczy usługi dla klientów detalicznych. W tym samym czasie, na NewConnect powinna trafić druga firma zależna Energo-Tel.

Zgodnie z nową strategią ograniczamy nasze działania na rynku detalicznym i całą obsługę tego rynku przekazaliśmy należącej do nas spółce NOM. Exatel koncentruje się obecnie na wybranych segmentach klienta biznesowego, czyli dużych korporacjach i administracji publicznej. W ramach porządkowania grupy i optymalizacji kosztów przygotowujemy się do sprzedaży NOM na aukcji w III lub IV kwartale tego roku - powiedział prezes.

Docelowo chcemy też sprzedać posiadany pakiet 51,1% akcji spółki Energo-Tel, która zajmuje się utrzymaniem infrastruktury telekomunikacyjnej. Planujemy, że przy dobrej koniunkturze giełdowej firma ta trafi w III lub IV kwartale na NewConnect. Jeśli nastroje na rynku się do tego czasu nie poprawią, także może zostać sprzedana na aukcji" - dodał.
NOM Sp. z o.o. jest operatorem telefonii stacjonarnej świadczącym usługi poprzez prefiks 1044. Spółka oferuje m.in połączenia lokalne, międzymiastowe, międzynarodowe i wdzwaniany dostęp do internetu.

W 2008 roku przychody NOM wyniosły blisko 27,2 mln zł, a zysk netto ponad 2 mln zł. Spółka ma około 30 tys. klientów. Przychody Energo-Tela w ubiegłym roku wyniosły 18 mln zł, a strata netto 0,5 mln zł.

Źródło tekstu: PAP     

Dodaj do:
w sumie: 2
  • 0

    1. ~  2009-05-18 18:09:32  host: host-87-99-19-15.lanet.net.pl

    ciekaw jestem czy ta spolka tez bedzie przejeta przez MNI?

  • 0

    2. ~  2009-05-18 18:16:36  host: host-87-99-19-15.lanet.net.pl

    p.s. na koniec dnia - filmik :-) http://www.youtube.com/watch?v=FIWf_hc1_TM

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-224-60-122.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Najpopularniejsze

Ankieta

Co byś wybrał/a kupując iPhone'a z OLED-em?

Chińskie władze zatwierdziły nową fabrykę paneli OLED firmy LG

 

Zobacz wynik | Opinie (4)

Archiwum Ankiet