Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Ewolucja wyglądu smartfonów Sony

Ewolucja wyglądu smartfonów Sony

orson_dzi 2 Marca 2018 17:39

4 1

xperia xz2

Firma Sony przygotowała film prezentujący ewolucję wyglądu smartfonów z serii Xperia.

Smartfony Sony Xperia (nie Sony Ericsson) są z nami od 2012 roku. Pierwszym przedstawicielem serii była Sony Xperia S. Smartfon charakteryzował się lekko kanciastą obudową z przezroczystym paskiem w dolnej części obudowy. Ten styl Sony nazwał Iconic Identity. Po nim przyszła pora na OmniBalance i smartfony Xperia Z z 2015 roku. To w nich pojawił się okrągły przycisk blokady ekranu, głośniki stereo i metalowe, wodoszczelne obudowy. Następny w kolejce był Unified Design i krótki epizod z najbardziej kanciastymi smartfonami Sony Xperia X.




Teraz przyszła pora na Ambient Flow, który wzbudza mieszane uczucia wśród fanów marki Xperia. A jakie są Wasze odczucia? Który wariant wzornictwa smartfonów Sony najbardziej przypadł Wam do gustu?

Źródło tekstu: Sony; wł     

Dodaj do:

Tagi: xperia | sony

w sumie: 25
  • 3

    6.  2018-03-02 20:02:14

    Z tych czterech najsłabszy jest zdecydowanie ten najnowszy. Zetki czy XZ Premium wyglądały elegancko i miały unikatowy styl. XZ2 nie wygląda elegancko. Wygląda jak cała reszta "mydelniczek", tylko gorzej.

  • 2

    7. ~Nemo  2018-03-02 20:22:09  host: 89-64-13-23.dynamic.chello.pl

    "Po nim przyszła pora na OmniBalance i smartfony Xperia Z z 2015 roku".
    Pierwsza Zetka została zaprezentowana w styczniu 2013 roku, a co do designu to skłaniam się w kierunku OmniBalance, choć średnio przypadł mi do gustu szklany tył i układ przycisków.

  • 0

    8. ~MQ  2018-03-02 20:37:26  host: apn-95-40-88-58.dynamic.gprs.plus.pl

    Ami się ten nowy nawet podoba... chociaż najpiękniejszym telefonem jaki wyszedł ever była Xperia Arc (S)

  • 2

    9. ~kkk  2018-03-02 21:22:54  host: 77-92-32-139.cable-modem.tkk.net.pl

    przykro patrzeć. dobrze że skusiłem sie na xz1, to jeszcze wygląda na sony, a te najnowsze... szkoda gadac

  • 1

    10. ~MM  2018-03-02 23:36:59  host: apn-77-114-225-17.dynamic.gprs.plus.pl

    Nie było póki co piękniejszego telefonu niż Xperia Z1, która do dziś dzień służy jako wół roboczy. Po kilku latach bateria wciąż świetnie trzyma,no i ten dźwięk na słuchawkach...

  • 1

    11.  2018-03-03 06:50:59

    Kopiować najgorsze cechy iPhone (brak Jack pomimo wystarczającej grubości), pominąć najlepsze (ekran bez ramek). Oto logika Sony w XZ2.

  • 2

    12.  2018-03-03 06:54:48

    Prawdziwa Xperia powinna być kanciasta.

  • 0

    13. ~  2018-03-03 07:04:16  host: public-gprs372521.centertel.pl

    Po Z3 trudno o xperię w normalnych pieniądzach (cokolwiek to znaczy)

  • 0

    14.  2018-03-03 09:48:12

    Nowe trochę nikną w obliczu konkurencji. Kanciaste Xperie były czymś świeżym ( w tamtym momencie) jednak.

  • 0

    15.  2018-03-03 09:51:14

    @11 Telefony bez ramek to ślepa droga w projektowaniu. Kończysz na serii kompromisów o wątpliwej funkcjonalności. Utrudnione jest rozmieszczenie czujników, przedniego aparatu, czy głośników stereo. Dołóż jeszcze zakrzywiony ekran i jeśli masz trochę grubsze palce niż nastoletnia Azjatka, to ciągle będziesz coś zasłaniał lub przypadkowo uruchamiał. Ja dziękuję za taki bubel. Jeśli nie mogę z czegoś wydajnie korzystać, to po co to kupować.
    P.S. Kiedyś na wystawie w elektromarkecie Sony się wyróżniało, a teraz...

  • 0

    16. ~Ja wiem, że nic nie wiem.  2018-03-03 18:02:13  host: 77-255-211-5.adsl.inetia.pl

    Mam wrażenie, że Sony wstydzi się swoich ekranów, proporcji etc. Kiedyś chętniej je pokazywali.

  • 0

    17.  2018-03-03 19:40:03

    @tMati próbowałem zredukowanych ramek w LG G6 i w fenomenalnym iPhone X. Początkowo też odbierałem to jako chwyt marketingowy, zwłaszcza po doświadczeniach z Samsungiem edge, teraz jestem zwolennikiem maksymalizacji obszaru użytkowego i nie mam większych uwag do ergonomii X i G6. A po maksymalnie niewygodnym w obsłudze i ciężkim, śliskim, źle wyważonym z5 premium

  • 0

    18.  2018-03-03 19:43:54

    cd. 17 - nawet komentarz wygodnie dodać na Z5 premium to problem :) - po nim każdy telefon będzie wygodny.

  • 0

    19.  2018-03-04 00:04:56

    Jako wieloletni (do MWC) fan Sony powiem krótko: ciszej nad tą trumną. A rendery prototypów były tak obiecujące :(((

  • 0

    20. ~  2018-03-04 07:15:45  host: 89-72-46-138.dynamic.chello.pl

    Jedyna Xperia jaka była warta zainteresowania to tylko Sony-Ericsson Xperia X1 z fizyczną wysuwaną klawiaturą na Windows Mobile 6.1 czyli tak naprawdę HTC Venus ;-D [tak tak HTC kiedyś produkował sprzęt dla innych firm, a nie dla siebie].

  • 0

    21. ~Jaras  2018-03-04 08:05:58  host: a25-05-11.opera-mini.net

    Obecne xperie zatraciły swoją indywidualność.
    Gdyby nie logo marki miałbym trudności w identyfikacji tego "cuda".

  • 0

    22.  2018-03-04 13:32:18

    OmniBalance.

  • 0

    23. ~  2018-03-04 16:22:08  host: 89-78-238-142.dynamic.chello.pl

    Os 8 na dno i tego ładne nazwy nie zmienią. Marka jako całość treści z każdym rokiem, a awaryjnosc razem z LG to czołówka. Byli dobrzy tylko do czasu wsparcia przez Ericssona potem się pogubili, zwłaszcza jakościowo. Ech pamiętam P1i to była maszyna.......

  • 0

    24. ~  2018-03-04 21:25:36  host: a23-05-08.opera-mini.net

    Oglądam filmik na SE Arc S. Bardzo przyjemny telefonik

  • 0

    25. ~tl  2018-03-05 08:13:02  host: 87-207-165-134.dynamic.chello.pl

    Tył od razu skojarzył mi się z HTC.

Dodaj swoją opinię