Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości EVO 3D - trójwymiar od HTC

EVO 3D - trójwymiar od HTC

LuiN 23 Marca 2011 18:36

0 0

HTC zaprezentował swój pierwszy smartfon z trójwymiarowym, 4,3-calowym ekranem - przygotowany z myślą o sieci Sprint, model EVO 3D. Urządzenie oferuje też łączność 4G, dwurdzeniowy procesor 1,2 GHz i możliwość nagrywania filmów FullHD.

htc evo 3d htc evo 3d htc evo 3d

4,3-calowy ekran telefonu ma rozdzielczość 540 x 960 pikseli, czyli odpowiadającą 1/4 rozdzielczości FullHD. Urządzenie napędza dwurdzeniowy procesor taktowany zegarem 1,2 GHz, do tego mamy 1 GB pamięci RAM i akcelerator graficzny Adreno 220 oraz 4 GB pamięci wewnętrznej - na potrzeby Androida 2.3 najzupełniej wystarczy:-).




Telefon oferuje HSDPA do 14,4 Mb/s, HSUPA do 5,76 Mb/s (1900 MHz), CDMA Rev. A do 3,1 Mb/s, a do tego WiFi b/g/n i WiMAX 802.16 e. Podwójny aparat 5 Mpix wyposażony został w diodową lampę i funkcję autofokus, do tego istnieje możliwość wykonywania zdjęć 3D o maksymalnej rozdzielczości 2 Mpix, kręcenie filmów FullHD@24fps i trójwymiarowych filmów HD@30fps. Całość uzupełnia przednia kamerka 1,3 Mpix.

Rzecz jasna nie zabrakło radia FM, Bluetooth 3.0, GPS-u i wszelkich popularnych czujników. Mamy też wyjście HDMI oraz odtwarzacz wideo obsługujący pliki DivX i XviD. Na deser zostawiliśmy baterię - ta ma pojemność aż 1730 mAh.

Korzystając z okazji HTC zapowiedział też tablet HTC Flyer w wersji dla sieci Sprint. Tablet sprzedawany będzie pod nazwą HTC EVO View 4G i również obsługiwać będzie CDMA i WiMAX.

Źródło tekstu: HTC, wł     

Dodaj do:
w sumie: 28
  • 0

    9.  2011-03-23 19:57:19

    Ciekawe czy na jednym ładowaniu pociągnie przynajmniej jeden dzień. Oczywiście przy założeniu że będzie leżał włączony i nie będzie używany.

  • 0

    11.  2011-03-23 20:15:14

    Najlepsza będzie cena tego "cacka" z 3D i to że co 24h trzeba będzie go ładować bo nie wieżę aby wytrzymał więcej.

  • 0

    12. ~TrixTin  2011-03-23 20:31:06  host: custpl008602.silesnet.net

    Jak dla mnie ta rozdzielczość to połowa FULL HD, a nie 1/4... chyba ze full HD to 2160x3840...

  • 0

    13.  2011-03-23 20:44:20

    12, nie wiem jak Ci to powiedzieć... ale masz trochę problemy z elementarną matematyką:) Przemnóż ilość pikseli w pionie i poziomie, a następnie podziel większy z wyników przez mniejszy. Wyjdzie 4.

  • 0

    14.  2011-03-23 20:47:40

    @7 o co Ci chodzi? Jednemu pasuje Symbian, drugiemu android, inny woli iOS, WEB OS, bada OS czy inny system. Nie rozumiem naskakiwanie na jakąś platformę kiedy jedynym argumentem jest to do jakiej "gupiej" grupy społecznej jest on niby kierowany...

  • 0

    16.  2011-03-23 21:07:12

    12 proponuje wrócić do podstawówki gdzie rysowano figury geometryczne... FACEPALM... pomogę Ci trochę bo mam dobry humor dzisiaj narysowałem Ci rysunek http://img191.imageshack.us/i/qhd.png/ MASZ 4 ćwiartki więc 960x540 to 1/4 zlituj się nade mną, nie pisz nic więcej, bo już nie mogę czytać takich herezji :(

  • 0

    17.  2011-03-23 21:26:03

    sory za post pod postem ale zgłupiałem jak zobaczyłem post 15... xD FOREVER ALONE 10. a i proszę was nie piszcie że symbian jest lepszy od andka bo nie jest (chodź sam chwilowo jestem na X6) symbian nie jest wstanie ogarnąć rozdziłki więcej niż 360x640 i nagrywania lepszych filmów niż 1280x720 nie mówiąc o obsłudze lepszych procesorów i większej pamięci ram.... najgorsze jest to że jest wciąż upychany do tych badziewnych noki które mogły by być high-end-owym sprzętem...

  • 1

    18.  2011-03-23 21:36:07

    @16/17 Dobrze, że mu wyjaśniłeś, ale pamiętaj, że kiedyś tez mogłeś czegoś nie wiedzieć, więc spokojnie. I tak btw. nie przepadam za symbianem i jest to dno, ale czy przypadkiem symbianowa N8 nie nagrywa 1920x1080? :P

  • 0

    19.  2011-03-23 22:00:45

    @17 z drugiej strony ten "zły" symbian to najlepsza jakość muzyki, zdjęć, do tego dobrej jakości oprogramowanie dla niewidomych i słabowidzących oraz coś czego nie ma i nie będzie miał android - telefony z fizyczna klawiaturą bez dotykowego ekranu.

  • -1

    20.  2011-03-23 22:03:33

    @9: Odnoszę wrażenie że dopada Ciebie nadmierny pesymizm w kwestii baterii. Po drugim ładowaniu (niezbyt skonfigurowane) HTC Desire pracowało przeszło 45 godzin. Nie wiem ile dokładnie, bo ostatnie sprawdzenie miało miejsce właśnie przy 45, a telefon jeszcze "trochę" (kolejne parę godzin) pracował. Więc czemu by tu miało być sporo gorzej?

  • -1

    21.  2011-03-23 22:06:13

    @19: Rozumiem że coś takiego jak SE X10 Mini Pro, Motorola Milestone, Backflip Flipout, HTC Desire Z, to nie istnieje?

  • -1

    22.  2011-03-23 22:20:06

    @21 a czytać ze zrozumieniem umiemy? Jasno napisałem, że BEZ DOTYKU. Czyli coś w stylu E - Series z alfanumerycznym układem klawiszy lub N-Series.

  • 0

    23.  2011-03-23 22:26:02

    No dobrze, ale co ci dotyk przeszkadza, przy telefonach z Querty na wierzchu możesz nie używać dotyku :P

  • -1

    24.  2011-03-23 22:37:27

    @23 a całkiem dużo. Lubie telefony jednobryłowe lub slidery z alfanumeryczną klawiaturą sterowane klawiszami nawigacyjnymi. Dotyku nie trawię w żadnej postaci mimo licznych prób. jedyny który mnie nie męczył to ten w iPhone 3GS ale nie stać mnie na ten telefon i nie widzę potrzeby wydawania grubej kasy tylko po to, żeby mieć dotyk który mi odpowiada skoro mogę obejść się bez.

  • -1

    25.  2011-03-23 23:02:54

    @22: A po cholerę kastrować ekran z dotyku? Skoro nie odpowiada Tobie dotykowość ekranu to go nie dotykaj w modelu z ekranem oraz z klawiaturą. Żeby z tego robić kryterium to już gruba przesada..

  • -1

    26.  2011-03-23 23:04:12

    @25: oczywiście miało być: "z ekranem dotykowym oraz z klawiaturą", prostuję bo na pewno wytknięto by mi tą nieścisłość..

  • 0

    28. ~wilk100  2011-03-24 07:13:55  host: 81.168.254.13

    Co sie tak niektórzy dziwia ze telefon trzyma 1 dzien. Nie pamietam smartfonu ktory by dłuzej wytrzymywał na jednym cyklu.Np nexus one to czasem 2 x dziennie trzeba było ładowac tak jak hd2. Mistrzem jest milestone to czasem 3 razy.

  • 0

    29.  2011-03-24 12:50:24

    @25 dobrze się czujesz? Wiesz co to ergonomia? Dla mnie telefon ma być prosty bez kombinowania a nie durne zabawy z tym "jak nie dotkną dotykowego ekranu". Cały Twój komentarz jest co najmniej idiotyczny. Nie będę kombinował i męczył się jak nie dotknąć ekranu aby było wygodnie skoro mogę kupić nokie klasycznej budowy. ja rozumiem, że tobie nie chodzi o dotyk tylko androida ale bad obiektywny chociaż., a nie zalepiony.

  • 0

    30. ~123  2011-03-25 12:47:11  host: 91-145-152-132.internetia.net.pl

    Obsługuje prawdziwe 4G (LTE) czy te nasze Polskie udawane?

  • 0

    31. ~p  2011-06-28 00:03:10  host: 77-254-136-175.adsl.inetia.pl

    polskie 4G nie jest udawane, poczytaj, dowiedz się a później pisz

Dodaj swoją opinię